Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
28 stycznia 2019

Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów

Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów
fot. Ewelina Auguścik

Jar Południowy to piękny teren rekreacyjny, ale również wybieg dla psów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że właściciele czworonogów nie sprzątają po nich.

- Przed chwilą posprzątałam po swoim psie na spacerze, ale ja się pytam: po co ja to robię!!? - oburza się Ewelina Auguścik, członek zarządu osiedla Gwarków, właścicielka czworonoga.

Kupa na kupie ( żeby już nie być bardziej wulgarnym). Sprzątanie po swoim pupilu jest dla mnie tak oczywiste jak wyrzucanie papierków do śmieci. Sprzątanie po psie to nie tylko kwestia utrzymania czystości i estetycznego wyglądu miejsc publicznych. Chodzi również o zdrowie innych ludzi oraz zwierząt. Odchody czworonogów mogą zawierać szkodliwe bakterie, takie jak pierwotniaki czy larwy licznych pasożytów. W tym wypadku szczególnie narażone są dzieci oraz inne psy. Posiadanie psa wiąże się z wieloma obowiązkami. Nie chodzi jedynie o karmienie, zabawę czy wyprowadzanie go na spacer. Musimy liczyć się także z tym, że trzeba posprzątać jego kupę  to niestety nasz "zasrany obowiązek” - mówi pani Ewelina.

Straż Miejska, która dba o ład i porządek w mieście, ciągle informuje, że sprzątanie po psach jest obowiązkiem ich właścicieli. W przypadku, kiedy ktoś się do tego nie stosuje musi liczyć się z mandatem, nawet do kwoty  500 zł. Warto, aby mieszkańcy reagowali na takie sytuacje i wzywali straż miejską.
 

Polub i udostępnij
Czytaj też

II Jastrzębski Dzień Rodziny - IMPREZA ODWOŁANA II Jastrzębski Dzień Rodziny - IMPREZA ODWOŁANA

Mieszkańcy z pupilami na wspólnym spacerze Mieszkańcy z pupilami na wspólnym spacerze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
piston,niusiek i romek23.02.2019 18:42

na armii krajowej władek niema woreczka

Zasrane SJZ29.01.2019 15:27

Żeby to tylko o Jar chodziło.
Wrocławska, Opolska, zasrane chodniki, schody...
Pytanie czy jak dostarczę dowody w postaci filmu lub zdjęć to da się ukarać właściciela?
Jestem za zakazem trzymania psów na osiedlu.

Omijacz gówien.

do Ja29.01.2019 6:19

Jesteś analfabetą, zakaz pisania komentarzy. To wbrew logice.

Ja 28.01.2019 23:02

Mieszkasz w króliczoku, zakaz chodowli psów. To wbrew naturze.

Psiarz do "psiarzy"28.01.2019 20:30

Wstyd mi za właścicieli psów! Zbieram nieczystości po moim psie ZAWSZE! Mam ze sobą zawsze kilkanaście woreczków, i nawet jak mój pies zrobi kupę obok innej, to zbieram je obie- wyręczając "psiarzy". Jestem za karaniem tych brudasów, którzy nie sprzątają po swoich psach, bo przynoszą wstyd i złą opinię prawdziwym psiarzom. Teraz, kiedy śnieg stopniał, wyłaniają się kupy nawet na środku chodników - hańba! Nie rozumiem, jakim trzeba być prymitywem, żeby zostawiać te kupska i iść dalej. Przynosicie wstyd prawdziwym miłośnikom psów!
Poza tym - przecież chodzicie ze swoimi psami po trawnikach, albo wasze psy same po nich biegają. Fajnie wam kiedy wasze psy łażą po kupach, a niekiedy tarzają się w nich, a potem wracają z tym goownem do domu?

Adam28.01.2019 18:58

Bo teraz posiadanie psa jest trendy

Gość28.01.2019 17:51

Jar Południowy? A ja ostatnio szłam Katowicką, patrząc ustawicznie pod nogi.

Pokaż wszystkie opinie (27)