Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
28 stycznia 2019

Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów

Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów
fot. Ewelina Auguścik

Jar Południowy to piękny teren rekreacyjny, ale również wybieg dla psów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że właściciele czworonogów nie sprzątają po nich.

- Przed chwilą posprzątałam po swoim psie na spacerze, ale ja się pytam: po co ja to robię!!? - oburza się Ewelina Auguścik, członek zarządu osiedla Gwarków, właścicielka czworonoga.

Kupa na kupie ( żeby już nie być bardziej wulgarnym). Sprzątanie po swoim pupilu jest dla mnie tak oczywiste jak wyrzucanie papierków do śmieci. Sprzątanie po psie to nie tylko kwestia utrzymania czystości i estetycznego wyglądu miejsc publicznych. Chodzi również o zdrowie innych ludzi oraz zwierząt. Odchody czworonogów mogą zawierać szkodliwe bakterie, takie jak pierwotniaki czy larwy licznych pasożytów. W tym wypadku szczególnie narażone są dzieci oraz inne psy. Posiadanie psa wiąże się z wieloma obowiązkami. Nie chodzi jedynie o karmienie, zabawę czy wyprowadzanie go na spacer. Musimy liczyć się także z tym, że trzeba posprzątać jego kupę  to niestety nasz "zasrany obowiązek” - mówi pani Ewelina.

Straż Miejska, która dba o ład i porządek w mieście, ciągle informuje, że sprzątanie po psach jest obowiązkiem ich właścicieli. W przypadku, kiedy ktoś się do tego nie stosuje musi liczyć się z mandatem, nawet do kwoty  500 zł. Warto, aby mieszkańcy reagowali na takie sytuacje i wzywali straż miejską.
 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przybywa kotów w schronisku Przybywa kotów w schronisku

Temu psu wybito prawie wszystkie zęby. Szuka domu Temu psu wybito prawie wszystkie zęby. Szuka domu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
piston,niusiek i romek23.02.2019 18:42

na armii krajowej władek niema woreczka

Zasrane SJZ29.01.2019 15:27

Żeby to tylko o Jar chodziło.
Wrocławska, Opolska, zasrane chodniki, schody...
Pytanie czy jak dostarczę dowody w postaci filmu lub zdjęć to da się ukarać właściciela?
Jestem za zakazem trzymania psów na osiedlu.

Omijacz gówien.

do Ja29.01.2019 6:19

Jesteś analfabetą, zakaz pisania komentarzy. To wbrew logice.

Ja 28.01.2019 23:02

Mieszkasz w króliczoku, zakaz chodowli psów. To wbrew naturze.

Psiarz do "psiarzy"28.01.2019 20:30

Wstyd mi za właścicieli psów! Zbieram nieczystości po moim psie ZAWSZE! Mam ze sobą zawsze kilkanaście woreczków, i nawet jak mój pies zrobi kupę obok innej, to zbieram je obie- wyręczając "psiarzy". Jestem za karaniem tych brudasów, którzy nie sprzątają po swoich psach, bo przynoszą wstyd i złą opinię prawdziwym psiarzom. Teraz, kiedy śnieg stopniał, wyłaniają się kupy nawet na środku chodników - hańba! Nie rozumiem, jakim trzeba być prymitywem, żeby zostawiać te kupska i iść dalej. Przynosicie wstyd prawdziwym miłośnikom psów!
Poza tym - przecież chodzicie ze swoimi psami po trawnikach, albo wasze psy same po nich biegają. Fajnie wam kiedy wasze psy łażą po kupach, a niekiedy tarzają się w nich, a potem wracają z tym goownem do domu?

Adam28.01.2019 18:58

Bo teraz posiadanie psa jest trendy

Gość28.01.2019 17:51

Jar Południowy? A ja ostatnio szłam Katowicką, patrząc ustawicznie pod nogi.

Pokaż wszystkie opinie (27)