Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
6 lutego 2019

Nowe porządki w szpitalu. Zmiana na stanowisku

Nowe porządki w szpitalu. Zmiana na stanowisku
fot. KMP Jastrzębie

Od stycznia obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 pełni Robert Rychel, zastępując nagle odwołaną Grażynę Kuczerę. Jest już pierwsza znacząca decyzja personalna.

Zmiana dotyczy ordynatora Oddziału Kardiologiczno-Wewnętrznego. Dotychczasowa zarządzająca tym oddziałem lek. Mariola Nowak, została odwołana. Zastąpił ją lek. Henryk Sobocik, który już wcześniej kierował tym oddziałem.

Rzecznik prasowy WSS nr 2 Marcelina Twardowska, przedstawiła stanowisko szpitala w tej sprawie.

- W Oddziale Kardiologiczno-Wewnętrznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju doszło do zmian personalnych. Od 01.02.2019 r. lek. Henryk Sobocik zastąpił lek. Mariolę Nowak pełniącą od sierpnia 2018 r. funkcję Lekarza Zarządzającego Oddziałem Kardiologiczno-Wewnętrznym. Został zatrudniony w ramach umowy kontraktowej. Co ważne, dyrekcja WSS nr 2 nie ma żadnych zastrzeżeń co do pracy lek. Marioli Nowak. Z całą pewnością jest ona bardzo dobrym fachowcem

Lek. Henryk Sobocik od 2003 r. szefował na Oddziale Kardiologiczno-Wewnętrznym. Przyjmował również pacjentów w Poradni Kardiologicznej. Ponadto przez wiele lat zabiegał o utworzenie Pracowni Hemodynamiki z możliwością przeprowadzania zabiegów kardiologii interwencyjnej oraz pododdziału Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego dzięki czemu od 2017 r. w Jastrzębiu-Zdroju możliwe jest leczenie Ostrych Zespołów Wieńcowych (OZW), czyli szybkie i skuteczne leczenie incydentów sercowo–naczyniowych bezpośrednio zagrażających życiu. Bez tych elementów nie byłoby możliwe wdrożenie programu KOS-zawał (kompleksowa opieka po zawale mięśnia sercowego).

Leczenie Pacjentów z OZW wymaga hospitalizacji, niezbędna jest również opieka Poradni Kardiologicznej. W kwietniu 2018 r. lek. Henryk Sobocik zakończył pracę w Oddziale Kardiologiczno-Wewnętrznym. Wtedy to pojawiły się sygnały niezadowolenia ze strony pacjentów. Mając na uwadze fachowość i wieloletnie doświadczenie lekarza oraz liczne głosy pacjentów, dyrekcja WSS2 podjęła decyzję o przywróceniu go na to stanowisko Lekarza Zarządzającego - wyjaśniała rzecznik.


Lekarz Mariola Nowak pełniła funkcję ordynatora Oddziału Kardiologiczno-Wewnętrznego WSS 2 od sierpnia 2018 roku, na które została powołana w wyniku konkursu. Wcześniej była zatrudniona w Oddziale Kardiologicznym Szpitala Klinicznego Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach Ochojcu. Oprócz tego była konsultantem kardiologiem Samodzielnego Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Dyrektor WSS nr 2 odwołana. Robert Rychel p.o. dyrektora Dyrektor WSS nr 2 odwołana. Robert Rychel p.o. dyrektora

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Okażmy poparcie Pani Prezydent07.02.2019 6:16

Z całą pewnością wszystkie te działania mają sens i opieraja się o strategię najlepszej prezydent naszego miasta od epoki dinozaurów. Jak wiemy, one wyginęły, bo tacy jak pani Kopacz rzucali w nie kamieniami. Ale nasza pani Prezydent wie, co robi. Doskonałe w każdym calu logo jest tego przykładem. Dlatego apeluję do milionów jastrzębian rozsianych po całym świecie, żeby zaczęli wpłacać datki na szczytny cel, jakim jest budowa poimnika wdzięczności dla Pani Prezydent. Z braku jastrzębskiego rynku, proponuję umiejcowić go na parkingu przed kinem Centrum, ulubionym miejscu spotkań naszej wybitnej, miłościwie nam panującej! Amen!

Gość06.02.2019 17:37

Pani Grażyna dostała 2 lata temu manager roku cuda a teraz lipa?

Czas na pożegnanie PiS06.02.2019 17:33

To grupa niszcząca wszystko. Nie wiadomo z jakiego powodu. Z głupoty czy ze zwykłej mściwości o wszystko.
Dlaczego, my pacjenci mamy cierpieć a nawet umierać, bo jakiś pseudo polityk ma problemy z własnym umysłem.

Edward W.06.02.2019 17:20

Sobocik - niekompetentny i bardzo niesamodzielny ....! By podjąć decyzję, podpuszcza lekarzy, by się wypowiedzieli, i dopiero wtedy, gdy wszystko ma podane, jak na tacy - podejmuje decyzję...!To tak, jak w programie " Milionerzy " - telefon do przyjaciela, pół na pół, publiczność...! Te dwie pierwsze możliwości odpadają, więc pozostaje publiczność, czyli podlegli mu teraz lekarze...! Widocznie okazał się, że jest pisowcem i ma... , bo jak to w inny sposób wytłumaczyć...!

Lol06.02.2019 16:47

A dlaczego do Olesia pijesz jest bardzo dobrym ginekologiem i kierownikiem.No chyba że nie słuchał twoich żali albo wykrył ci chorobę grzybicza i uraz odrazu

Gość06.02.2019 16:34

Anka 10.45 skoro poprzednia dyrektor była taka wspaniała to pewnie już wszystkie szpitale w Polsce o nią się starają.Buehehe.

Czytelnik 06.02.2019 15:54

Sobocik?!Totalna wtopa.Człowiek bez empatii, kawał *** Nic gorszego nie mogło się przytrafić temu oddziałowi.Współczuję pacjentom.Ten dupek traktuje ludzi jak gatunek podrzędny.Życzę mu jak najgorzej.

Pokaż wszystkie opinie (17)