Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
8 lutego 2019

Zobaczcie co oni zmalowali

Zobaczcie co oni zmalowali
fot. MOK Jastrzębie

Miejski Ośrodek Kultury galeria Sztuki Epicentrum zaprasza na wernisaż Wystawy rysunku i malarstwa studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach z pracowni prof. Jana Dubiela i dr hab. Piotra Bąka. Odbędzie się on 8 lutego 2019 r. o godzinie 17.30

Wystawa będzie można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 do 28 lutego 2019 r.

Pracownia Sztuk Wizualnych jest pracownią do wyboru o 30-letniej tradycji. Od 2009 roku przedmiot obowiązkowy dla studentów I roku na kierunku wzornictwo oraz pracownia do wyboru dla studentów na II roku Wydziału Projektowego.

Pracownia stwarza możliwość pogłębiania wiedzy, poszerzania i doskonalenia umiejętności oraz wspomagania problematyki dyplomowej studentom studiów II stopnia studiów magisterskich. Celem pracowni jest tworzenie możliwości rozwoju osobowości twórczej studentów – kształtowanie umiejętności posługiwania się formą plastyczną w celu zapisu wrażeń, wyobrażeń oraz koncepcji i idei projektowej; rozbudzenie wrażliwości, wyobraźni i świadomości plastycznej – uświadomienie genezy znaków plastycznych oraz relacji zachodzących między procesem poznawczym a procesem kształtowania języka wizualnego; tworzenia warunków do kształtowania indywidualnych postaw twórczych oraz skali wartości estetycznych. Podstawową formę kształcenia w fazie wstępnej stanowi studium bezpośrednie w postaci ćwiczeń interpretacyjnych oscylujących od analiz do syntez. Formą uzupełniającą są ćwiczenia kompozycyjne i szkice. W latach wyższych student decyduje o swoich wyborach i drodze własnego rozwoju twórczego. Od II roku studenci mogą realizować się w formie malarskiej, rysunkowej, w działaniach przestrzennych i przy użyciu mediów elektronicznych. Ukierunkowanie doświadczeń następuje poprzez wykłady wprowadzające i podsumowujące, korekty i przeglądy indywidualne, dyskusje oraz przeglądy zbiorowe. Prace studentów były wielokrotnie eksponowane w galeriach poza  uczelnią.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
heh08.02.2019 20:58

@Seboc
Kryształ.... Ktoś poszedł na giełdę minerałów kupił kryształy i szkło powiększajace i to namalował

Seboc08.02.2019 17:40

Wtf?