Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°14°
Michał Woś
28 lutego 2019

Aquapark powstanie na Poznańskiej?

Aquapark powstanie na Poznańskiej?

Mieszkańcy coraz częściej mówią o rozbudowie basenu „Laguna”, tak aby powstał tam aquapark. Padł nawet pomysł zbierania podpisów popierających to rozwiązanie.

Podczas środowego zebrania osiedla Staszica pojawił się pomysł zbierania podpisów mieszkańców pod petycją budowy aquaparku na bazie istniejącego basenu „Laguna”.

Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta uznała to za nierealne z powodów technicznych.

- Teren, na którym znajduje się kryta pływania „Laguna” jest podmokły, o czym przekonaliśmy się budując boisko na terenie Zespołu Szkół nr 2. Sama niecka basenowa oparta jest na trzech filarach, co i tak nie eliminuje częściowego przemieszczania się budynku w terenie. To powoduje, że nie jest to najlepsze miejsce do modernizacji. Wprawdzie prawie wszystko można zbudować, ale wiąże się to z wysokimi kosztami - wyjaśniała naczelnik.

Jeśli chodzi o ewentualną budowę aquaparku to magistrat rozważa inne lokalizacje. Istotne jest też pozyskanie źródła finansowania.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Łazienki III w Parku Zdrojowym zmieniają swój wygląd Łazienki III w Parku Zdrojowym zmieniają swój wygląd

Trwa przebudowa przedszkola w Bziu Trwa przebudowa przedszkola w Bziu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gość03.03.2019 21:38

Jestem za a moze zeobmy cos z basenem w zdroju np powiekszyc I zeobic cos sensownego

ruptawska02.03.2019 20:27

wykorzystać muły na bylej kwk moszczenica na aquapark a z skipu zrobić zjezdzalnie

Gość01.03.2019 16:42

Drogi ( dosłownie) górniku mylisz się i to bardzo. To nie górnictwo utrzymuje to miasto.Miasto bez górnictwa doskonale sobie poradzi (vide Żory). Tylko górnicy pamiętajcie jak będziecie opuszczać miasto to nie zapomnijcie pokryć koszty szkód górniczych , zdewastowanego środowiska , uszkodzonej infrastruktury miejskiej i utraconych korzyści ( dla "wykształconych" górników wyjaśniam : jest takie pojęcie ekonomiczne ). Jeżeli Wam coś później zostanie to możecie zgłosić się po jakąś minimalną emeryturę. Wcześniej nie zbieraj Drogi górniku głosu w temacie o którym nie masz pojęcia .

Gość01.03.2019 11:47

Jak piszecie wszystkie aqua parki do okoła zaczynają świecić pustkami. Mały zachwyt na razie maja Tychy bo nowe. Poczekajcie z 2-2,5 roku i to samo będzie pusto i pełno promocji. Pamiętacie jaki szał miała Połomia nagle Gorzyczki były lepsze. Potem Karvina, Ruda Tarnowskie Góry... Wymieniać można bez końca. Dodając szał na Żory które to tez jest puste.
Wam trzeba kawałek skweru do nachlania się tanim piwskiem a nie aqua parku. Ci co chcą popływać to im Laguna starcza.
A ośrodek typu Bania z okolic Zakopanego nie ma szans powstać bo ani tu atrakcji ani inwestora. A to kosztuje.

opol01.03.2019 6:53

Jestem za aquaparkiem tylko moze nie laguna

Lowerboj01.03.2019 6:01

Właśnie, kiedyś kandydowała na stanowisko prezydenta taka - jak jej było - mocna figura. Przecież jej program wyborczy był w dechę. Dlaczego więc jej nie wybrano? Mielibyśmy eldorado, krainę mlekiem i miodem płynącą.

Ola do Gość28.02.2019 23:14

Po co jechac do Gorzyczek ? Ten basen to dno, nic tam nie ma. Byly by jakies fajne atrakcje to i ludzi by byli. Proste nie po kosztach ale jakość ! Ciemno-grod nie potrafi tego zrozumieć !

Pokaż wszystkie opinie (24)