Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
10 maja 2019

Pijany 16-latek za kółkiem samochodu matki

Pijany 16-latek za kółkiem samochodu matki
fot. Policja.pl

W środę po południu policjanci jastrzębskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji na ul. Wrocławskiej. Jak się okazało pojazdem kierował pijany nieletni.

Na miejscu policjanci zobaczyli samochód skoda, który miał uszkodzony tylny zderzak. Policjanci w trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia wylegitymowali dwóch nieletnich, którzy z niedalekiej odległości  przez cały czas bacznie obserwowali prace mundurowych. Mieszkańcy jastrzębia oświadczyli, iż nie wiedzą nic na temat tego zdarzenia. Po zakończeniu czynności na miejscu, w trakcie patrolowania przyległych ulic mundurowi dostali informację, że sprawcy tego zdarzenia oddali się w kierunku ZS nr 3.

- Mundurowi udając się na miejsce, zauważyli jadący ulicą Poznańską samochód skoda i natychmiast zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się wcześniej legitymowany 16-latek, w pojeździe znajdowali się pasażerowie, wcześniej legitymowany 17-latek oraz 16 latek. Młodszy pasażer oświadczył, iż za zgodą swojej mamy miał dostęp do kluczyków z pojazdu i mógł sobie jeździć na parkingu. Stróże prawa wyczuli od nich woń alkoholu. Na miejsce przybyli rodzice, w ich obecności osoby nieletnie zostały przebadane na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierujący ma prawie 0,5 promila, a 17-letni pasażer ponad promil w organizmie. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, iż  zdarzenie spowodował jeszcze inny kolega 35-letni mieszkaniec Jastrzębia. Nieletni zostali przekazani rodzicom. Teraz nieodpowiedzialni młodzieńcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich - mówi mł.asp. Halina Semik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rodzinny oprawca zatrzymany. Atakował policjantów Rodzinny oprawca zatrzymany. Atakował policjantów

Uciekał przed policją z bronią maszynową [video] Uciekał przed policją z bronią maszynową [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość12.05.2019 8:07

To nowy model Tata Motors?

Hmm...10.05.2019 18:25

Lowerboj...tak więc,gdyby matka tego szczyla siedziała na tylnym siedzeniu...to byłaby to marka wtedy tego samochodu byłaby?...Dżordż...pochwal się...jakie znasz?

Lowerboj10.05.2019 12:43

@Dżordż prosto z drzewa Bo to pewnie było, jak w Misiu. Sprawdzić, czy matka nie siedzi na tylnym siedzeniu ;-)

Dżordż prosto z drzewa10.05.2019 12:42

"za kółkiem samochodu matki"? Znam różne marki samochodów, nawet elektrycznych, ale "samochodu matki" nie

XDDD10.05.2019 10:17

Napewno tak było baśnie malowane kolorowymi farbami

Do leworboy10.05.2019 8:53

Zs zespol szkół czyli połączenie w budynku gimnazjum i liceum . Sp to szkoła podstawowa tylko klasy 1-6

Lowerboj10.05.2019 6:03

Żyję w tej osadzie górniczej już bezmała 40 lat, ale nijak nie wiem, co to za twór "SP nr ZS nr 3"? A wracając do tematu to niestety pokłosie wychowania, czy raczej jego braku, pokolenia "róbta co chceta". A gdyby auto prowadzone przez małoletniego kogoś potrąciło albo, nie daj Boże, zabiło? Zostałby potraktowany jak dziecko.