Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
25 lipca 2019

Powstał nowy wydział z nowym naczelnikiem w magistracie

Powstał nowy wydział z  nowym  naczelnikiem w magistracie
fot. UM Jastrzębie

W kwietniu tego roku powstał nowy wydział jastrzębskiego magistratu -  Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora. Naczelnikiem została Agnieszka Łukaszewska-Pabich.  Cel jaki sobie stawia to m.in.  zbudowanie klimatu inwestycyjnego, a przede wszystkim związanym z rozwojem gospodarki i przedsiębiorczości w mieście.

Agnieszka Łukaszewska-Pabich jest absolwentką stosunków międzynarodowych Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz studiów podyplomowych z zakresu funduszy strukturalnych na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada uprawnienia potwierdzone egzaminem złożonym przed Ministrem Skarbu Państwa do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Posługuje się językiem angielskim i hiszpańskim, co potwierdzają  zdane międzynarodowe egzaminy. Wykładowca na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu promocji gospodarczej samorządów.

- Od kwietnia 2019 roku Naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora w jastrzębskim magistracie. W pierwszej kolejności chce się skupić na działaniach z zakresu zmiany postrzegania wizerunkowego miasta wśród potencjalnych inwestorów, zająć się działaniami związanymi z budową klimatu inwestycyjnego, a przede wszystkim związanymi z rozwojem gospodarki i przedsiębiorczości w mieście – w tym zakresie stawia na promocja bezpośrednią i spotkania B2B. Chce zachęcić przedsiębiorców do kooperacji i budowania lokalnych stowarzyszeń gospodarczych w celu silniejszej promocji ich produktów i usług nie tylko na rynku regionalnym, ale przede wszystkim ogólnokrajowym i międzynarodowym, choćby dzięki udziale w projektach mostów technologicznych czy udziale w wystawie światowej w 2020 roku.  W ramach prac Wydziału skupia się na działaniach związanych ze strategią i rozwojem miasta w kolejnych latach. Stad złożony już w Ministerstwie Rozwoju i Inwestycji, czekający na ocenę w ramach środków EOG,  projekt związany z Rozwojem Lokalnym Jastrzębia Zdroju. Uczestniczy w rozmowach dotyczących powrotu komunikacji kolejowej do miasta i stworzeniem, tak ważnego dla rozwoju sektora usług w Jastrzębiu Centrum Innowacji Nauki i Biznesu. Zachęca firmy logistyczne i produkcyjne do lokowania się na terenach inwestycyjnych miasta. Została powołana przez Marszałka Województwa do Zespołu ds. transformacji regionów górniczych - informuje Izabela Grela, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej. 

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w Departamencie Promocji Ministerstwa Spraw Zagranicznych gdzie zajmowała się promocja polskiej kultury na arenie międzynarodowej. Następnie pracowała w Agencji Rozwoju Przemysłu gdzie zajmowała się Sektorowym Programem Operacyjnym Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw ukierunkowanym na powstawanie parków przemysłowych i parków technologicznych w Polsce. Od 2006 roku pracowała w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (obecnie PAIiH), gdzie zajmowała kolejno stanowiska Project Managera odpowiedzialnego za obsługę inwestorów zagranicznych najpierw z sektora produkcyjnego, a następnie usług nowoczesnych (m.in., Zastępcy Dyrektora Departamentu Inwestycji Zagranicznych, Pełnomocnika Zarządu ds. Funduszy Strukturalny oraz  Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego.  Odpowiadała za działania związane z promocją inwestycyjną regionów, współpracę ze specjalnymi strefami ekonomicznymi, samorządami i urzędami marszałkowskimi w zakresie promocji BIZ oraz centrami obsługi inwestora. Jest autorką, wartego 100 mln PLN,  Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej oraz projektu dotyczącego Rozwoju Sieci Współpracy Centrów Obsługi Inwestora w Polsce Wschodniej. Uczestnik szeregu konferencji, targów i spotkań międzynarodowych z zakresu promocji inwestycyjnej i gospodarczej. Uczestnik Zespołów Roboczych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z zakresu działań restrukturyzacyjnych w związku z likwidacją zakładów przemysłowych m.in. w województwie zachodniopomorskim i podlaskim. Ekspert od rynków Bliskiego Wschodu  - ZEA i Arabia Saudyjska na ryku, których prowadziła szereg wydarzeń gospodarczych i promocyjnych skutkujących rozwojem działalności eksportowej polskich firm

Prywatnie - warszawianka z urodzenia, ślązaczka z wyboru. Zakochana w Jastrzębiu i górniku. Mama Franciszka i Weroniki. Miłośniczka poezji Osieckiej, piosenek Ani Dąbrowskiej i hiszpańskiej kuchni. Fanka Almadovara, zaczytana w Kingu i Żulczyku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta przyjazny dla osób niepełnosprawnych Urząd Miasta przyjazny dla osób niepełnosprawnych

Powstanie nowe Jastrzębie? Konferencja gospodarcza Powstanie nowe Jastrzębie? Konferencja gospodarcza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
gość15.11.2019 12:29

Zbieżność nazwisk czy spokrewniona z właścicielm tut. firmy "Auto Pabich"?

lokals30.07.2019 9:44

"...Uczestnik Zespołów Roboczych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z zakresu działań restrukturyzacyjnych w związku z likwidacją zakładów przemysłowych..."
Ktoś od likwidacji wszystkiego, bardzo przyda się w Jastrzębiu. Wejdzie w środku akcji.

likus3328.07.2019 23:58

Jastrzębie jest miastem które niczym oryginalnym się nie odznacza na tle innych, zapomnianych miasteczek i wsi. NICZYM . Gdzieś jest jakiś zamek, gdzie indziej wieża widokowa, a to restauracja w wieży ciśnień, a to deptak wśród starej architektury wyłączony z ruchu, a to tańczące fontanny... Tu jest po prostu nuuuuudaaaaaaaaa !!!!!!! A...sory, "żywiecki" tętni życiem w sobotę wieczorem i kościułków ze dwadzieścia. :))) Nawet rodzinny wypad rowerem kończy się w Zebrzydowicach, Karwinie albo Żorach.

Janusz26.07.2019 8:54

Mam gotowca dla Pani naczelnik!! Możecie zbudować duży park wodny całoroczny cos na kształt Tatralandii. Możliwości ogromne steki tyś mieszkańców z południowej Polski,Czech ! Woda podgrzewana metanem . Plan fajny co ? Nie dziękujcie! Do roboty czas się zapłacić! Plan genialny w swej prostocie!

Gość26.07.2019 7:13

Znafca temató...
Nie mierz wszystkich swoją miarą bo po twojej wypowiedzi wnioskuję ze znasz sie na wszystkim i na niczym dlatego jest jak jest...

Świat na głowie stanął26.07.2019 7:11

@Jasnusz

"Miasta nie stać na utrzymanie zbędnych etatów!!"

I w tym temacie właśnie rozmijasz się w poglądach z magistratem. Alleluja i do przodu!

Znafca temató26.07.2019 6:02

Radio Teheran jako jeden z nielicznych ma odwagę napisać, jak to tak naprawdę u nas jest. W odwecie odzywaja sie najczęściej krzykacze z UM, przyjeżdżający do magistratu z miast ościennych, których nic poza stabilizacją swojego zatrudnienia nie interesuje. W d...e mają rozwój gospodarczy Jastrzębia, ich interesują ich rodzinne miejscowości. W sumie na ich miejscu prezentowałbym bardzo zbliżoną postawę. Ale nic to, show must go on!

Pokaż wszystkie opinie (45)