Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°12°
25 lipca 2019

Powstał nowy wydział z nowym naczelnikiem w magistracie

Powstał nowy wydział z  nowym  naczelnikiem w magistracie
fot. UM Jastrzębie

W kwietniu tego roku powstał nowy wydział jastrzębskiego magistratu -  Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora. Naczelnikiem została Agnieszka Łukaszewska-Pabich.  Cel jaki sobie stawia to m.in.  zbudowanie klimatu inwestycyjnego, a przede wszystkim związanym z rozwojem gospodarki i przedsiębiorczości w mieście.

Agnieszka Łukaszewska-Pabich jest absolwentką stosunków międzynarodowych Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz studiów podyplomowych z zakresu funduszy strukturalnych na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada uprawnienia potwierdzone egzaminem złożonym przed Ministrem Skarbu Państwa do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Posługuje się językiem angielskim i hiszpańskim, co potwierdzają  zdane międzynarodowe egzaminy. Wykładowca na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu promocji gospodarczej samorządów.

- Od kwietnia 2019 roku Naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora w jastrzębskim magistracie. W pierwszej kolejności chce się skupić na działaniach z zakresu zmiany postrzegania wizerunkowego miasta wśród potencjalnych inwestorów, zająć się działaniami związanymi z budową klimatu inwestycyjnego, a przede wszystkim związanymi z rozwojem gospodarki i przedsiębiorczości w mieście – w tym zakresie stawia na promocja bezpośrednią i spotkania B2B. Chce zachęcić przedsiębiorców do kooperacji i budowania lokalnych stowarzyszeń gospodarczych w celu silniejszej promocji ich produktów i usług nie tylko na rynku regionalnym, ale przede wszystkim ogólnokrajowym i międzynarodowym, choćby dzięki udziale w projektach mostów technologicznych czy udziale w wystawie światowej w 2020 roku.  W ramach prac Wydziału skupia się na działaniach związanych ze strategią i rozwojem miasta w kolejnych latach. Stad złożony już w Ministerstwie Rozwoju i Inwestycji, czekający na ocenę w ramach środków EOG,  projekt związany z Rozwojem Lokalnym Jastrzębia Zdroju. Uczestniczy w rozmowach dotyczących powrotu komunikacji kolejowej do miasta i stworzeniem, tak ważnego dla rozwoju sektora usług w Jastrzębiu Centrum Innowacji Nauki i Biznesu. Zachęca firmy logistyczne i produkcyjne do lokowania się na terenach inwestycyjnych miasta. Została powołana przez Marszałka Województwa do Zespołu ds. transformacji regionów górniczych - informuje Izabela Grela, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej. 

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w Departamencie Promocji Ministerstwa Spraw Zagranicznych gdzie zajmowała się promocja polskiej kultury na arenie międzynarodowej. Następnie pracowała w Agencji Rozwoju Przemysłu gdzie zajmowała się Sektorowym Programem Operacyjnym Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw ukierunkowanym na powstawanie parków przemysłowych i parków technologicznych w Polsce. Od 2006 roku pracowała w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (obecnie PAIiH), gdzie zajmowała kolejno stanowiska Project Managera odpowiedzialnego za obsługę inwestorów zagranicznych najpierw z sektora produkcyjnego, a następnie usług nowoczesnych (m.in., Zastępcy Dyrektora Departamentu Inwestycji Zagranicznych, Pełnomocnika Zarządu ds. Funduszy Strukturalny oraz  Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego.  Odpowiadała za działania związane z promocją inwestycyjną regionów, współpracę ze specjalnymi strefami ekonomicznymi, samorządami i urzędami marszałkowskimi w zakresie promocji BIZ oraz centrami obsługi inwestora. Jest autorką, wartego 100 mln PLN,  Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej oraz projektu dotyczącego Rozwoju Sieci Współpracy Centrów Obsługi Inwestora w Polsce Wschodniej. Uczestnik szeregu konferencji, targów i spotkań międzynarodowych z zakresu promocji inwestycyjnej i gospodarczej. Uczestnik Zespołów Roboczych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z zakresu działań restrukturyzacyjnych w związku z likwidacją zakładów przemysłowych m.in. w województwie zachodniopomorskim i podlaskim. Ekspert od rynków Bliskiego Wschodu  - ZEA i Arabia Saudyjska na ryku, których prowadziła szereg wydarzeń gospodarczych i promocyjnych skutkujących rozwojem działalności eksportowej polskich firm

Prywatnie - warszawianka z urodzenia, ślązaczka z wyboru. Zakochana w Jastrzębiu i górniku. Mama Franciszka i Weroniki. Miłośniczka poezji Osieckiej, piosenek Ani Dąbrowskiej i hiszpańskiej kuchni. Fanka Almadovara, zaczytana w Kingu i Żulczyku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak oceniacie jakość życia w mieście? Jak oceniacie jakość życia w mieście?

Radni nie będą uprzywilejowani Radni nie będą uprzywilejowani

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
gość15.11.2019 12:29

Zbieżność nazwisk czy spokrewniona z właścicielm tut. firmy "Auto Pabich"?

lokals30.07.2019 9:44

"...Uczestnik Zespołów Roboczych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z zakresu działań restrukturyzacyjnych w związku z likwidacją zakładów przemysłowych..."
Ktoś od likwidacji wszystkiego, bardzo przyda się w Jastrzębiu. Wejdzie w środku akcji.

likus3328.07.2019 23:58

Jastrzębie jest miastem które niczym oryginalnym się nie odznacza na tle innych, zapomnianych miasteczek i wsi. NICZYM . Gdzieś jest jakiś zamek, gdzie indziej wieża widokowa, a to restauracja w wieży ciśnień, a to deptak wśród starej architektury wyłączony z ruchu, a to tańczące fontanny... Tu jest po prostu nuuuuudaaaaaaaaa !!!!!!! A...sory, "żywiecki" tętni życiem w sobotę wieczorem i kościułków ze dwadzieścia. :))) Nawet rodzinny wypad rowerem kończy się w Zebrzydowicach, Karwinie albo Żorach.

Janusz26.07.2019 8:54

Mam gotowca dla Pani naczelnik!! Możecie zbudować duży park wodny całoroczny cos na kształt Tatralandii. Możliwości ogromne steki tyś mieszkańców z południowej Polski,Czech ! Woda podgrzewana metanem . Plan fajny co ? Nie dziękujcie! Do roboty czas się zapłacić! Plan genialny w swej prostocie!

Gość26.07.2019 7:13

Znafca temató...
Nie mierz wszystkich swoją miarą bo po twojej wypowiedzi wnioskuję ze znasz sie na wszystkim i na niczym dlatego jest jak jest...

Świat na głowie stanął26.07.2019 7:11

@Jasnusz

"Miasta nie stać na utrzymanie zbędnych etatów!!"

I w tym temacie właśnie rozmijasz się w poglądach z magistratem. Alleluja i do przodu!

Znafca temató26.07.2019 6:02

Radio Teheran jako jeden z nielicznych ma odwagę napisać, jak to tak naprawdę u nas jest. W odwecie odzywaja sie najczęściej krzykacze z UM, przyjeżdżający do magistratu z miast ościennych, których nic poza stabilizacją swojego zatrudnienia nie interesuje. W d...e mają rozwój gospodarczy Jastrzębia, ich interesują ich rodzinne miejscowości. W sumie na ich miejscu prezentowałbym bardzo zbliżoną postawę. Ale nic to, show must go on!

Janusz25.07.2019 22:10

Mam tylko pytanie,mianowicie jakie wnioski po 4 miesiącach wytężonej jak mniemam pracy?? Wydział gospodarczy potrzebny czy do likwidacji?? Miasta nie stać na utrzymanie zbędnych etatów!!

Gość25.07.2019 22:02

Radio teheran a co ma piernik do wiatraka. Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz wydaje ci ze ze jesteś fajny i ze masz wiedze na kazdy temat normalnie alfa i omega. W moim odczuciu jestes jakis niespełniony. Czepiasz sie pan ludzi ktorych nie znasz krytykujesz oceniasz po ubiorze. Panie radio teheran jestes pan słaby a pana wypociny sa dowodem wielkich kompleksów. Szkoda gadać. Jak z pana taki expert to czemu panie nie robisz nic dla miasta. Bo hejtowaniem innych nie wnosisz pan nic dobrego.

Gość25.07.2019 21:22

Radio teheran zajmij sie czymś innym anizeli tylko krytyką. A moze szanowny Pan/i sie przedstawi i zrobi cos dla miasta a nie tylko ciągłe narzekanie ze to źle tamto źle i tak do zrzygania. Nie znasz radyjko Pani naczelnik i zapewne nie poznasz bo jak sądzę do pięt jej nie dorastasz, wiec zajmij sie czymś pożytecznym moze przedstaw sie i zrób cos dla Jastrzębia i wtedy bedzie ok

Pokaż wszystkie opinie (45)