Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powstał nowy wydział z nowym naczelnikiem w magistracie

W kwietniu tego roku powstał nowy wydział jastrzębskiego magistratu -  Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora. Naczelnikiem została Agnieszka Łukaszewska-Pabich.  Cel jaki sobie stawia to m.in.  zbudowanie klimatu inwestycyjnego, a przede wszystkim związanym z rozwojem gospodarki i przedsiębiorczości w mieście.

Powstał nowy wydział z  nowym  naczelnikiem w magistracie

Agnieszka Łukaszewska-Pabich jest absolwentką stosunków międzynarodowych Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz studiów podyplomowych z zakresu funduszy strukturalnych na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada uprawnienia potwierdzone egzaminem złożonym przed Ministrem Skarbu Państwa do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Posługuje się językiem angielskim i hiszpańskim, co potwierdzają  zdane międzynarodowe egzaminy. Wykładowca na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu promocji gospodarczej samorządów.

- Od kwietnia 2019 roku Naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora w jastrzębskim magistracie. W pierwszej kolejności chce się skupić na działaniach z zakresu zmiany postrzegania wizerunkowego miasta wśród potencjalnych inwestorów, zająć się działaniami związanymi z budową klimatu inwestycyjnego, a przede wszystkim związanymi z rozwojem gospodarki i przedsiębiorczości w mieście – w tym zakresie stawia na promocja bezpośrednią i spotkania B2B. Chce zachęcić przedsiębiorców do kooperacji i budowania lokalnych stowarzyszeń gospodarczych w celu silniejszej promocji ich produktów i usług nie tylko na rynku regionalnym, ale przede wszystkim ogólnokrajowym i międzynarodowym, choćby dzięki udziale w projektach mostów technologicznych czy udziale w wystawie światowej w 2020 roku.  W ramach prac Wydziału skupia się na działaniach związanych ze strategią i rozwojem miasta w kolejnych latach. Stad złożony już w Ministerstwie Rozwoju i Inwestycji, czekający na ocenę w ramach środków EOG,  projekt związany z Rozwojem Lokalnym Jastrzębia Zdroju. Uczestniczy w rozmowach dotyczących powrotu komunikacji kolejowej do miasta i stworzeniem, tak ważnego dla rozwoju sektora usług w Jastrzębiu Centrum Innowacji Nauki i Biznesu. Zachęca firmy logistyczne i produkcyjne do lokowania się na terenach inwestycyjnych miasta. Została powołana przez Marszałka Województwa do Zespołu ds. transformacji regionów górniczych - informuje Izabela Grela, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej. 

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w Departamencie Promocji Ministerstwa Spraw Zagranicznych gdzie zajmowała się promocja polskiej kultury na arenie międzynarodowej. Następnie pracowała w Agencji Rozwoju Przemysłu gdzie zajmowała się Sektorowym Programem Operacyjnym Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw ukierunkowanym na powstawanie parków przemysłowych i parków technologicznych w Polsce. Od 2006 roku pracowała w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (obecnie PAIiH), gdzie zajmowała kolejno stanowiska Project Managera odpowiedzialnego za obsługę inwestorów zagranicznych najpierw z sektora produkcyjnego, a następnie usług nowoczesnych (m.in., Zastępcy Dyrektora Departamentu Inwestycji Zagranicznych, Pełnomocnika Zarządu ds. Funduszy Strukturalny oraz  Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego.  Odpowiadała za działania związane z promocją inwestycyjną regionów, współpracę ze specjalnymi strefami ekonomicznymi, samorządami i urzędami marszałkowskimi w zakresie promocji BIZ oraz centrami obsługi inwestora. Jest autorką, wartego 100 mln PLN,  Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej oraz projektu dotyczącego Rozwoju Sieci Współpracy Centrów Obsługi Inwestora w Polsce Wschodniej. Uczestnik szeregu konferencji, targów i spotkań międzynarodowych z zakresu promocji inwestycyjnej i gospodarczej. Uczestnik Zespołów Roboczych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z zakresu działań restrukturyzacyjnych w związku z likwidacją zakładów przemysłowych m.in. w województwie zachodniopomorskim i podlaskim. Ekspert od rynków Bliskiego Wschodu  - ZEA i Arabia Saudyjska na ryku, których prowadziła szereg wydarzeń gospodarczych i promocyjnych skutkujących rozwojem działalności eksportowej polskich firm

Prywatnie - warszawianka z urodzenia, ślązaczka z wyboru. Zakochana w Jastrzębiu i górniku. Mama Franciszka i Weroniki. Miłośniczka poezji Osieckiej, piosenek Ani Dąbrowskiej i hiszpańskiej kuchni. Fanka Almadovara, zaczytana w Kingu i Żulczyku.

45 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~gość (89.64. * .187) 15.11.2019 12:29

Zbieżność nazwisk czy spokrewniona z właścicielm tut. firmy "Auto Pabich"?

~lokals (46.18. * .1) 30.07.2019 09:44

"...Uczestnik Zespołów Roboczych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z zakresu działań restrukturyzacyjnych w związku z likwidacją zakładów przemysłowych..."
Ktoś od likwidacji wszystkiego, bardzo przyda się w Jastrzębiu. Wejdzie w środku akcji.

~likus33 (46.134. * .138) 28.07.2019 23:58

Jastrzębie jest miastem które niczym oryginalnym się nie odznacza na tle innych, zapomnianych miasteczek i wsi. NICZYM . Gdzieś jest jakiś zamek, gdzie indziej wieża widokowa, a to restauracja w wieży ciśnień, a to deptak wśród starej architektury wyłączony z ruchu, a to tańczące fontanny... Tu jest po prostu nuuuuudaaaaaaaaa !!!!!!! A...sory, "żywiecki" tętni życiem w sobotę wieczorem i kościułków ze dwadzieścia. :))) Nawet rodzinny wypad rowerem kończy się w Zebrzydowicach, Karwinie albo Żorach.

~Janusz (89.64. * .99) 26.07.2019 08:54

Mam gotowca dla Pani naczelnik!! Możecie zbudować duży park wodny całoroczny cos na kształt Tatralandii. Możliwości ogromne steki tyś mieszkańców z południowej Polski,Czech ! Woda podgrzewana metanem . Plan fajny co ? Nie dziękujcie! Do roboty czas się zapłacić! Plan genialny w swej prostocie!

~Gość (31.0. * .199) 26.07.2019 07:13

Znafca temató...
Nie mierz wszystkich swoją miarą bo po twojej wypowiedzi wnioskuję ze znasz sie na wszystkim i na niczym dlatego jest jak jest...

~Świat na głowie stanął (80.188. * .244) 26.07.2019 07:11

@Jasnusz

"Miasta nie stać na utrzymanie zbędnych etatów!!"

I w tym temacie właśnie rozmijasz się w poglądach z magistratem. Alleluja i do przodu!

~Znafca temató (80.188. * .244) 26.07.2019 06:02

Radio Teheran jako jeden z nielicznych ma odwagę napisać, jak to tak naprawdę u nas jest. W odwecie odzywaja sie najczęściej krzykacze z UM, przyjeżdżający do magistratu z miast ościennych, których nic poza stabilizacją swojego zatrudnienia nie interesuje. W d...e mają rozwój gospodarczy Jastrzębia, ich interesują ich rodzinne miejscowości. W sumie na ich miejscu prezentowałbym bardzo zbliżoną postawę. Ale nic to, show must go on!

~Janusz (89.64. * .99) 25.07.2019 22:10

Mam tylko pytanie,mianowicie jakie wnioski po 4 miesiącach wytężonej jak mniemam pracy?? Wydział gospodarczy potrzebny czy do likwidacji?? Miasta nie stać na utrzymanie zbędnych etatów!!

~Gość (31.0. * .199) 25.07.2019 22:02

Radio teheran a co ma piernik do wiatraka. Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz wydaje ci ze ze jesteś fajny i ze masz wiedze na kazdy temat normalnie alfa i omega. W moim odczuciu jestes jakis niespełniony. Czepiasz sie pan ludzi ktorych nie znasz krytykujesz oceniasz po ubiorze. Panie radio teheran jestes pan słaby a pana wypociny sa dowodem wielkich kompleksów. Szkoda gadać. Jak z pana taki expert to czemu panie nie robisz nic dla miasta. Bo hejtowaniem innych nie wnosisz pan nic dobrego.

~Gość (31.0. * .199) 25.07.2019 21:22

Radio teheran zajmij sie czymś innym anizeli tylko krytyką. A moze szanowny Pan/i sie przedstawi i zrobi cos dla miasta a nie tylko ciągłe narzekanie ze to źle tamto źle i tak do zrzygania. Nie znasz radyjko Pani naczelnik i zapewne nie poznasz bo jak sądzę do pięt jej nie dorastasz, wiec zajmij sie czymś pożytecznym moze przedstaw sie i zrób cos dla Jastrzębia i wtedy bedzie ok

~Jurek Ogórek (37.248. * .149) 25.07.2019 20:53

Jak ja bym był naczelnik iem to bym wysłał e-mail dr o bmw, żeby u nas unwestowali bo warto. Zadzwonilbym też do szefa Apple, żeby nas inwestowal bo warto. Wysłałbym też polecony po angielsku do firmy Volvo, żeby u nas unwestowali bo warto. Gdybym był takim naczelnik iem codziennie bym gdzieś dzwonił i szukał inwestorów.

~Radio Teheran (178.27. * .34) 25.07.2019 20:29

I jeszcze w sprawie garderoby:
Zawodnika grajacego w polo na koniu najlatwiej zobaczyc w Iranie, skad sport pochodzi.
Mam takie zdjecie, jedno z najfajniejszych z podrozy: Zawodnicy szykuja sie w do gry na placu "Polowa swiata" w Isfahanie.

~Radio Teheran (178.27. * .34) 25.07.2019 20:22

"Ekspert od rynków Bliskiego Wschodu - ZEA i Arabia Saudyjska na ryku"

To tez jest jakis ewenement. ZEA, gdzie wlasciwie nie ma nic oprocz placu budowy i siedziby koncernow ze wzgledow podatkowych. Arabia Saudyjska, gdzie kobiety nie maja zadnych praw, skad pochodzi Wachabizm, czyli najbardziej radykalna odmiana Islamu eksportowana do Europy - do Bosni, Kosowa i Macedonii, okazuje sie sojusznikiem militarnym i gospodarczym.
Iran za to, bo tak nakazuje amerykanska polityka, jest ignorowany, bedac najbardziej podobnym do Europy krajem Bliskiego Wschodu, beedac krajem majacym wspolna w Polska historie, bedac rynkiem wielokrotnie bardziej chlonnym niz Arabia Saudyjska i Emiraty. Pani Ekspert jest zwyklym ignorantem oglaszajac swoje bliskowchodnie umiejetnosci.

~Radio Teheran (178.27. * .34) 25.07.2019 19:01

"Chce zachęcić przedsiębiorców do kooperacji i budowania lokalnych stowarzyszeń gospodarczych w celu silniejszej promocji ich produktów i usług nie tylko na rynku regionalnym, ale przede wszystkim ogólnokrajowym i międzynarodowym, choćby dzięki udziale w projektach mostów technologicznych czy udziale w wystawie światowej w 2020 roku."

Poprzez udzial w wystawie Pani chce zachecic przedsiebiorcow. Sam sie naucz czytac.
Jakie masz lokalne stowarzyszenia czy firmy technologiczne?
Pracodawcy w miescie to JSW i UM.

~Gość (89.77. * .60) 25.07.2019 18:16

Do Radio Teheran. Nie wiem gdzie się uczyłeś czytać ze zrozumieniem, ale z tego wynika że przedsiębiorcy wezmą udział, a pani ich do tego zachęca...ale można się dopieprzyc jak widzę do tego, że jedna ma, a inna nie ma wykształcenia.

~Gość (188.146. * .62) 25.07.2019 16:33

Piękna opinia a jaka jest rzeczywistość. Ta pani w naszym mieście nie ma pracy bo nie ma inwestorów z kim prowadzi dialog i współpracę? Kolejny wytwór miasta tak samo jak fotel Izy bez dosowadczenia wiedzy i kompetencji.

~Radio Teheran (193.28. * .1) 25.07.2019 15:55

"czy udziale w wystawie światowej w 2020 roku"

UM leci do Dubaju.

~Radio Teheran (193.28. * .1) 25.07.2019 15:34

"aby tylko przedstawic wiele osób w negatywnym świetle,"

Urzad sam sie przedstawia w negatywnym swietle.
Fakty i rzeczywistosc nie przystaja do coraz zuchwalszej propagandy.

~Gość (85.202. * .231) 25.07.2019 15:04

Obsługi kogo ?? Inwestora ?? Jakiego karwasz twarz ''inwestora'' obsługują w tym mieście ?? Chyba obsługi żuli na skwerku przy PKO.

~Gość (89.77. * .60) 25.07.2019 14:55

Radio teheran powinien miec pseudonim radio narzekam. Czasem zdarza mi się czytać komentarze i nigdy nie spotkałem sie aby Pan/i cos zachowalał/a. Czasami wydaje mi sie ze to celowa prowokacja aby tylko przedstawic wiele osób w negatywnym świetle, osób których Radio techeran nie zna i nie ma kompletnie pojęcia co dana osoba sobą reprezentuje. Łatwo jest anonimowo kogoś szkalować. To takie proste i dziecinne jak widać bardzo popularne wśród komentatorów. Słabo...

~Radio Teheran (193.28. * .1) 25.07.2019 14:53

"obrazić, pomówić i skrytykować"

Chwila, chwila. Fakty przytaczalem.
Ja i wiele osob jest rozczarowanych dotychczasowymi dzialaniami. Rezultatow brak, ale urzednicze struktury sie rozrastaja. Nie zaczelo sie tak dziac za kadencji obecnej Pani Prezydent. To trwa od lat 90. Powtarzajace sie pozorne kosztowne dzialania: wyjazdy zagraniczne, inkubator, klaster, konferencje, JSAG, logo. I co? Nic. Miasto gospodarczo lezy i kwiczy. Cywilizacyjnie i organizacyjnie jest tez coraz gorzej - obecnie bardzo blisko dna - miastu starcza ledwie na dzialalnosc um.
Przyczyna, moim zdaniem jest jedna: urzednikow nic co pracy nie zmusza ani z efektow nie rozlicza, za bledy i porazki nikt nie ponosi odpowiedzialnosci. Obierane cele notowane sa w redagowanych za grube pieniadze dokumentach, ktore wciaz mozna odnalezc na stronie urzedu. Tylko od lat nikt tych istniejacych, badanych i opublikowanych strategii nie realizowal, nawet czesciowo.

~Gość (37.248. * .221) 25.07.2019 14:50

Do Radio Teheran. Strona jest. W strefie biznesu. Człowieku ty już na serio nie masz do czego się doczepić?

~Gość (37.248. * .221) 25.07.2019 14:47

Do radio T: skoro już opanowales pisanie komentarzy tu to propozycja kolejnego etapu rozwoju w świecie internetów...Strona istnieje. W zakładce dla biznesu. Tam gdzie być powinna. I za którą odpowiada ta pani. Poza tym za główną stronę odpowiada wspomniana poprzedniczka zgodnie z zadaniami wydziału promocji. Skoro już tak analizujemy zakresy.

~hawk (185.135. * .152) 25.07.2019 14:25

Logicznie było by powołać jeden wydział i od razu zlikwidować jeden, który się nie sprawdza, nie zdaje egzaminu, zwolnić paru ludzi, a nie przyjmować nowych. Koszty rosną, wszyscy są szczęśliwi, oprócz nas podatników

~Gość (37.248. * .221) 25.07.2019 14:23

Jakie to typowe. Zamiast powiedzieć, że fajnie, że ktoś chce coś zmienić, że ma doświadczenie, że mu się chce i że wierzy w miasto i ludzi, to najlepiej obrazić, pomówić i skrytykować. A co do tego ma ta czy inna osoba, poprzedniczka tej pani? Przecież nie odpowiada za te czy inne działania do tej pory realizowane. Ludzie. Optymizmu trochę

~Radio Teheran (193.28. * .1) 25.07.2019 13:58

"Nie posiada mianowicie poparcia i akceptacji typka o ksywie"

W ramach obowiazkow dzialu stoi jak byk: program "karta przedsiebiorcy".
Gdy klikne, by cos sie dowiedziec, okazuje sie, ze strona z informacjami o sztandarowym programie nie istnieje.
Ta pani od kwietnia jest naczelnikiem tego dziadostwa, czuje sie upowazniony narzekac.

~Tomi (89.64. * .48) 25.07.2019 13:32

Niech pojedzie do strefy inwestycji.
Rozwalająca si hala, rdzawe pochylone ogrodzenie i śmieci podrzucane na pusty plac.
Jak z koszmaru.
To może jakiś reżyser-inwestor kręcący horrory się skusi...

~Telewizja Kabul (188.146. * .116) 25.07.2019 13:05

Pani
Agnieszka Łukaszewska-Pabich posiada sporo walorów, zalet i plusów
/dodatnich niewątpliwie!/.
Ma jednak ogromny problem. Nie posiada mianowicie poparcia i akceptacji typka o ksywie
"Radio Teheran" i kilku
"Gości".
To powoduje, że pani ta ma raczej nieduże szanse żeby zdziałać coś co tych mędrców zadowoli.
-------------------------------------------
A do tego co "Brałby"-
obetnij pazury żebyś sobie krzywdy nie zrobił i
BIERZ!
Prostaku!.

~Radio Teheran (193.28. * .1) 25.07.2019 12:46

Ja bym chcial zapytac, gdzie podzialo sie tych 6 inwestorow, o ktorych mowa byla przed wyborami.
Obrazono mnie, nazywajac przeciwnikiem, za przeproszeniem, politycznym a okazuje sie, ze - niestety, bo mnie to nie cieszy - mialem racje.

~tik tak (83.26. * .191) 25.07.2019 11:30

Dobra a ile nas to będzie kosztować, które podatki podniesiecie, żeby utrzymać na wysokim uposażeniu tego fachowca? Plus całe zaplecze biurowe, ze wszystkimi pracownikami

~Gość (80.188. * .244) 25.07.2019 10:45

@Radio Teheran "szemrana czerwonowlosa postac" z tego co mi wiadomo, to awansowała za swoje dotychczasowe (nie)wątpliwe dokonania, których skorowidz zostanie wydany w przepastnych tomach, grubszych i obszerniejszych niż zbiór dzieł wszystkich towarzysza Lenina. Aż oczy zabolą od patrzenia!

~Brałbym (80.188. * .244) 25.07.2019 09:47

Piękna persona.

Do tego powabna istota.

Kibić jak ta lala. Oj, brałbym ;-)

~Gość (89.77. * .60) 25.07.2019 09:35

Ja tam Kocham Swoje miasto, żyje mi sie tu całkiem nieźle urodziłem sie tu i jestem z tego dumny. Mam grono przyjaciół i całą rodzinę która jakos nie narzeka. Fakt zawsze mogło by być lepiej ale nigdzie nie jest idealnie. Grunt to odnaleźć dobre strony życia w Jastrzębiu a jest ich wiele. Niestety ludzie zawsze będą narzekać bo wolą gnic w tej beznadziei niz cokolwiek zrobić ze swoim życiem. Wspomne również ze mnóstwo Moich znajomych ma podobny pogląd na Jastrzębie i w życiu nie zamieniło by Go na inne. Trzeba umiec żyć a nie wegetowac...

~Radio Teheran (193.28. * .1) 25.07.2019 09:16

"budowania lokalnych stowarzyszeń gospodarczych"

Przeciez jest klaster.

~Radio Teheran (193.28. * .1) 25.07.2019 09:05

"nie potrafiacych docenic ludzi wyksztalconych"

Chwila chwila. Taki wydzial istgnial od lat. Zostal nastepnie zastapiony stanowiskiem glownej specjalistki. Postepu nie bylo zadnego, powolano nowy wydzial, gdzie Pani Specjalistka objela stanowisko naczelnika. Zapewniano, ze wszyetko w ramach istniejacego stanu osobowego. Jednak nowe osoby zatrudniono.
Karawana jedzie dalej, powstaje nowy wydzial.
W tym roku um powolal do zycia trzy nowe wydzialy.
W ciagu ostatnich 20 lat populacja miasta spadla o 20 tys. Wkrotce um bedzie najwiekszym w miescie pracodawca. UM nic nie produkuje, za to konsumuje owoce pracy innych.

~Gość (80.188. * .244) 25.07.2019 08:41

@Gość
"W końcu ktoś konkretny trzymam kciuki." - To znaczy kto konkretnie jest tym kimś konkretnym? Bo nie wiem.
"Niestety większość patologicznych komentarzy nie potrafiacych docenic ludzi wyksztalconych i dać im szansy." - Szansę to co 4 lata otrzymują władze miejskie. Policz sobie ile lat liczy miasto. Szans aż nadto.
"Ostatnio odczuwam że cokolwiek nie zrobi sie dla naszego miasta to i tak jest źle." - Trafiłeś w sedno.
"Dla tych wszystkich co im nie pasuje nasze Jastrzębie. Jaki problem zmienić miejsce zamieszkania i spróbować w innym miejscu żyć nikt was tu nie trzyma." - To samo dotyczy tych, którym nie podoba się czytanie krytycznych komentarzy. Nie podoba się? To zawsze można zmienić miejsce zamieszkania i czytania
"Ale nie lepiej siedziec w domu przed komputerem i obrażać nie znajac czlowieka." - Zgadza się. To jest lepiej. "Prostota tych ludzi poziom Premium." - To są niestety albo stety przywary demokracji w katolickim kraju ;-)

~Radio Teheran (193.28. * .1) 25.07.2019 08:37

A szemrana czerwonowlosa postac czym sie teraz bedzie zajmowac?

~Gość (89.77. * .60) 25.07.2019 07:59

W końcu ktoś konktetny trzymam kciuki. Niestety większość patologicznych komentarzy nie potrafiacych docenic ludzi wyksztalconych i dać im szansy. Ostatnio odczuwam że cokolwiek nie zrobi sie dla naszego miasta to i tak jest źle. Dla tych wszystkich co im nie pasuje nasze Jastrzębie. Jaki problem zmienić miejsce zamieszkania i spróbować w innym miejscu żyć nikt was tu nie trzyma . Ale nie lepiej siedziec w domu przed komputerem i obrażać nie znajac czlowieka. Prostota tych ludzi poziom Premium.

~Oko proroka (89.64. * .6) 25.07.2019 07:55

UM to już jakaś kpina banda nierobów z dużymi wyplatami ,mocna figura powinna się klepać w głowę

~Gość (37.47. * .86) 25.07.2019 07:26

Jaka zdollnaaaaaa to widać po samym spojrzeniu. Tylko czemu jej w Warszawie nie chcieli? Powie mi ktoś?