Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
16 sierpnia 2019

"Ograniczyć emisję paliw kopalnych"

"Ograniczyć emisję paliw kopalnych"
fot. JSW S.A.

O nadchodzącym kryzysie klimatycznym piszą autorzy Międzynarodowego Zespołu do spraw Zmian Klimatu. Zalecają ograniczenie emisji paliw kopalnych, co może uderzyć w polskie górnictwo.

Rząd polski uzasadnia, że długo jeszcze gospodarka naszego kraju będzie oparta na węglu. Tymczasem międzynarodowi eksperci dowodzą, że nadchodzi kryzys klimatyczny. Zminimalizowanie jego skutków zależy od między innymi ograniczenia emisji paliw kopalnych, w tym węgla. Wniosek taki znajduje się w najnowszym raporcie Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), opublikowanego w czwartek w Genewie.

Niekorzystne zmiany klimatyczne zapowiadane przez naukowców już obecnie są niebezpieczne dla produkcji żywności w wielu krajach. Powodują niszczycielskie, ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak powodzie, trąby powietrzne, huragany. Mogą powodować migracje ludności w poszukiwaniu lepszych warunków życia, a tym samym również konflikty międzynarodowe.

Zaleca się przestawienie gospodarek krajowych na tak zwane odnawialne źródła energii, które nie zagrażają środowisku naturalnemu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski Węgiel triumfuje nad Zenitem Kazań 3:2 [video] Jastrzębski Węgiel triumfuje nad Zenitem Kazań 3:2 [video]

Związkowcy chcą podwyżek płac w górnictwie Związkowcy chcą podwyżek płac w górnictwie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
s&d szczepionkowy faszyzm20.08.2019 2:39

I są technologie pozwalające z węgla uzyskać do 6-ciu razy więcej energii, niż przy spalaniu. Te gnidy, co lansują zamykanie kopalni i odchodzenie od węgla o tym wiedzą.
T tego co się orientuję, chodzi o uzyskiwanie wodoru - paliwa przyszłości. Ale na razie shele i bipi na to nie pozwolą...

Radio Teheran19.08.2019 10:45

"Szwaby reaktywują gdzie mogą kopalnie"

Bzdura. Jest jasne, ze OZE nie zapewnia ZAWSZE pelnego zasilania, ale sa rozwijane.
Juz w 2016 byl taki dzien w ciagu roku, gdzie OZE zapewnily 100% zapotrzebowania kraju.
Duza czesc pradu z OZE pochodzi i podpisujac umowe na dostawe energii, mozna ekologiczny prad wybrac.
Po katastrofie w Japonii, Niemcy zdecydowaly sie stopniowo odchodzic od energii nuklearnej.
OZE to nie tylko wiatraki i energia sloneczna a elektrownie wodne i prad z energii geotermalnej. W samym Monachium jest kilka elektrowni wodnych, w okolicach - multum. Odzyskiwany jest biogaz, sa elektrownie spalajace odpady drewniane.

To sem ja18.08.2019 17:15

zdrojowiec, zacytuję klasykków: w d.... byłeś g.... widziałeś.
Szwaby reaktywują gdzie mogą kopalnie (po cichu, ale ue to szwaby, więc im wolno) i wykupują te progi/limity na emisję co2.
Wyłącz tw-n, włącz myślenie.

nie leming18.08.2019 5:21

"międzynarodowi eksperci dowodzą, że nadchodzi kryzys klimatyczny" - i po co cokolwiek komentować?
Kolejna ściema do wyciągania kasy z kieszeni głupich gojów. A my ludzie potrzebujemy co2. Jak się go zbyt mocno obniży będzie dopiero katastrafo demograficzna...
Ale chyba właśnie o to chodzi sponsorom tych "naukowców"...
Wiem, wiem lemingi... To "teorie spiskowe"...
Dlatego jesteście lemingami...

tik tak17.08.2019 22:40

Do zdrojowiec
Naprawdę? To że pozamykali kopalnie, nie znaczy, że nie spalają węgla. Żebyś jeszcze jakiś inny kraj dał za przykład, ale akurat Niemcy :)
Z 10 największych elektrowni trucicieli w EU to oni mają 7. Robią coś żeby to zmienić, ale się nie śpieszą, bo co innego propaganda, a co innego rzeczywistość. Żadne normalne państwo, nie pozwoli sobie na utratę suwerenności energetycznej(no chyba że Polska jak wariaci dojdą do władzy) Mieliśmy przykłady z przeszłości z gazem, gdzie Rosja zakręcała nam kurki. To samo może być z prądem.
https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2017-04-13/7-z-10-najwiekszych-trucicieli-w-europie-to-elektrownie-niemcow_1556717/ 

do zdrojowiec Dziś o 13:0817.08.2019 20:41

Byleś nie w tym mieście co trzeba. Niemce opalają elektrownie węglem brunatnym, ten to dopiero smrodzi. Taki nasz Bełchatów to pikuś w porównaniu z ich gigantami a maja ich kilka.
Dodatkowo strasznie niemca bolała wycinka naszej puszczy. A sami wycinają tysiące hektarów pod nową odkrywkę węgla brunatnego. I musi być o tym cicho bo to niemce.

Jan17.08.2019 16:32

Do tik tak. To tylko przykład pokazujący jakie potężne są siły natury i jej możliwości. A ludzkość uparła się na węgiel.

Pokaż wszystkie opinie (21)