Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
23 września 2019

Zburzono ściany zabytkowego budynku - video

Zburzono ściany zabytkowego budynku - video
fot. UM / Łukasz Parylak

W Parku Zdrojowym budowlańcy prowadzą rozbiórkę ścian wewnętrznych Łazienek III, zgodnie z pozwoleniem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Dwie zewnętrzne ściany, te, które w przyszłości będą stanowiły część przebudowanego obiektu o powiększonej kubaturze, zostały wzmocnione.

- Budynek Łazienek III jest rozbudowywany i dostosowywany do pełnienia funkcji kulturalnej. Utworzone zostaną tutaj pomieszczenia: techniczne, gospodarcze, biurowe i warsztatowe oraz archiwa i ciemnia. W przyszłości w zmodernizowanym obiekcie planuje się organizację wystaw i warsztatów artystycznych, a dzięki pracowni fotograficznej z ciemnią młodzi adepci sztuki zapoznają się z fotografią analogową - informuje Katarzyna Wołczańska, rzecznik prasowy jastrzębskiego magistratu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rozpalił ognisko w skateparku Rozpalił ognisko w skateparku

Jastrzębskie mostki zakochanych Jastrzębskie mostki zakochanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
tik tak27.09.2019 20:52

do"Dziecko ólicy"
Masz rację ;) Zamotałem się, przed oczami miałem odcinek Zdrój- Moszczenica
Ale myślę, że gdyby mieli kolej odbudować, to ścieżkę zlikwidują i położą tory

Dziecko ólicy27.09.2019 10:22

@tik tak

Przy całym szacunku, jesteś w błędzie.

Odcinek dawnego torowiska w Moszczenicy w kierunku Godowa, to bez wątpienia żelazny szlak rowerowy, po którymś onegdaj jeździły pociągi w kierunku Wodzisławia. A w tej chwili to jest jakieś ładnych kilka kilometrów.

tik tak25.09.2019 9:09

Żelazny szlak prowadzi torowiskiem w stronę Zebrzydowic, przez Ruptawę, Cisówkę. Zorientuj się w temacie, W żadnym miejscu, nie wchodzi na stare torowisko w kierunku Wodzisławia

Dziecko ólicy25.09.2019 6:10

@tik tak

"Podoba mi się też (...) budowa ścieżki rowerowej Żelazny szlak".

Ale oczywiście zdajesz sobie sprawę, że wytyczenie owego szlaku w miejscu, gdzie biegły tory kolejowe i miałyby biec w stronę Wodzisławia definitywnie zamyka mżonki o powrocie kolei do tej upadającej osady?

tik tak24.09.2019 18:20

"Wlasnie nie klocek a przyklad rzadkiego w Jastrzebiu modernizmu"
A może mi się nie podobać?

ps. do beno
P. Hetman nie popieram i nigdy na nią nie głosowałem, ale też nie będę walił w nią jak cepem tylko za to, że jej nie lubię. Dobrze, że miasto pozyskało kasę na odbudowę tego parkowego straszydła, bo tym było. Podoba mi się też remonty szkół (poza szkołą w Zdroju) budowa ścieżki rowerowej Żelazny szlak, chociaż w tym tempie to zakończenie tej inwestycji, na moje oko to będzie na kolejne wybory.
Reszta to totalna jak jej partia PO porażka i dno

tik tak24.09.2019 18:10

"beno ulżyło ci? Czego capie nie zrozumiałeś? Że odbudowa zniszczonego budynku, a ten takim był, nie zmienia faktu, że jest zabytkiem. Remont i odtworzenie pod nadzorem konserwatora zabytków
Idąc waszym myśleniem te Zamek Królewski w Wa-wie nie jest zabytkiem

Radio Teheran24.09.2019 13:10

"Ta bryłą budynku, nigdy mi się nie podobała, taki klocek"

Wlasnie nie klocek a przyklad rzadkiego w Jastrzebiu modernizmu.
Inne przyklady modernizmu to budynek sadu - dawny szpital, willa Witczaka - dobudowano Dom Partii, ktory zaslonil dom, ostatecznie zbrodnia na estetyce dokonala sie po przebudowie calkiem schludnego DP na modle goralska.

Pokaż wszystkie opinie (32)