Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
2 października 2019

Miasto nie sprzedaje terenu pod market. Chce budować przedszkole

Miasto nie sprzedaje terenu pod market. Chce budować przedszkole
fot. UM Jastrzębie

W trakcie prac modernizacyjnych Zespołu Szkół nr 9 przy ul.11 Listopada okazało się, że stan techniczny fundamentów nie pozwala na kontynuowanie robót. Zapadła decyzja o przeniesieniu szkoły do budynku przy ul. Kaszubskiej. Nastąpi to w ciągu kilku najbliższych lat.

Prezydent Anna Hetman zdementowała doniesienia, jakoby terenem przy ulicy 11 Listopada, gdzie obecnie znajduje się szkoła specjalna, był zainteresowany inwestor w celu wybudowania tam marketu. Miasto nie zamierza sprzedawać tego placu.

- Na miejsce przeniesionej szkoły planujemy w tym miejscu zlokalizować duże przedszkole, które zaspokoiłoby potrzeby mieszkańców dzielnicy Zdrój oraz pozostałych jastrzębian. Obecnie dwa funkcjonujące przedszkola w tym rejonie wymagają modernizacji. Uznaliśmy, że lepiej będzie wykonać nowy obiekt. ZS nr 9 jest częścią jastrzębskiego szkolnictwa specjalnego i wpisuje się w profil edukacji młodzieży na tym poziomie - wyjaśnia prezydent.

Na wrześniowej sesji Rady Miasta radni przegłosowali uchwałę upoważniającą Komisję Rewizyjną do przeprowadzenia kontroli prawidłowości modernizacji ZS nr 9.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto remontuje szkołę. Za 18 mln zł Miasto remontuje szkołę. Za 18 mln zł

Będzie remont ulicy Północnej Będzie remont ulicy Północnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
myślący23.10.2019 12:57

Dorotka i gość - wypad z naszego pięknego miasta!!!

gusto do Ze Zdroju06.10.2019 9:25

nie wypisuj pierdoł Jak mówi się że powstanie nowe tzn.od podstaw czyli od fundamentów,

Jac04.10.2019 20:05

Czytam i czytam wszystkie opinie.....
Pewno większość internautów nie żyje tak długo.... przed laty to był budynek szkoły podstawowej nr 2. Ale był w tak kiepskim stanie technicznym (Wniektórych klasach wręcz była postawiona dodatkową obudowa drewniana I mieliśmy w klasach las stempli) że w 1978 roku szkołę tą zlikwidowano A nas uczniów przenieśli do sp8 , sp1 i sp20.
Po kilkuletnim remoncie udało się uratować budynek i tam została stworzona szkoła specjalna. Super nauczyciele. Wf uczył Pan Jasiewicz mistrz w walkach Kung fu.
Pewniej nawet w większości nie wiecie ile on dobrego dla tych dzieci a i dla młodzieży jastrzebskiej uczynił ....
Ale lata minęły, budynek dalej się zestarzał, szkody górnicze pomogły.
Lepiej coś nowego stworzyć niż reanimować stary zniszczony przez lata budynek

Ksionc biskóp04.10.2019 6:11

W dzielnicy Zdrój, czyli parafii pod wezwaniem intencji potencji, jest jeszcze trzecie przedszkole, specjalne.

ADAM03.10.2019 12:05

KUR#@ ŻŁOBEK WYBUDUJCIE!!!!!!

Padam03.10.2019 8:27

Nie mogę...czyli jednak znalazł się sposób na wykończenie "dziewiątki". Za kilka lat... Co za bzdura.

Gość02.10.2019 23:29

Po co 3 w okolicy przedszkole?

Ze Zdroju02.10.2019 22:13

Nie rozumiem tu czegoś!? Fundamenty są złe pod szkołę a pod przedszkole dobre? Farsa...

do do: "Teresa, co ma " i innych Dziś o02.10.2019 19:51

Dziwne. Bo mam uszkodzony budynek za sprawą szkód górniczych. JSW wysłała eksperta z pewnej firmy. Który to połaził pozaglądał wziął szpadel odkopał fundament w kilku miejscach i wydał opinie do JSW.
Nie minęło 6 tygodni przyjechał inny ekspert zrobił dokładnie to samo tylko w innych miejscach i tez wydał opinię. Okazało się że fundament "zdrowy" i można przeprowadzić remont.

A tu miejskie pieniądze i bez ekspertów wpadli pogrzebać? Dodajmy że 2 firmy niby uciekły z placu budowy. A prawda jest taka że wydział infrastruktury UM robił im takie problemy że nie mieli innego wyjścia. A czy przypadkiem nie było problemów z jednego ważnego powodu? Obie firmy robiące tam nie były w żaden sposób powiązane z firmą szwagra pewnej pani naczelnik. A skąd wiem - w drugiej firmie byłem tam pracownikiem. Co franca wpadła to łaciną waliła na wszystko i wszystkich.
A teraz to chyba tuszowanie sprawy. A że przetargu "szwagier" nie wygrał to problem. Bo można było walić wałek za wałkiem i udawać że porządku.

Babcia Jadzia02.10.2019 17:46

Jak to po co przedszkole? Madkom niepracującym należy się czas wolny, żeby mogły realizować swoje ambitne plany - manicure, fryzjer, solarium i ploteczki z innymi madkami. Przedszkole powinno być darmowe, bo nie uchodzi brać pieniędzy od bohaterek przyczyniających się do rozwoju miasta...

Pokaż wszystkie opinie (23)