Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
TEB
11 października 2019

Uwaga! Kradną przez facebook'a

Uwaga! Kradną przez facebook'a
fot. pixabay

Policja ostrzega przed osobami podszywającymi się na portalu społecznościowym pod naszych znajomych. Są to oszuści, którzy podstępem wyłudzają dane do kont bankowych.

Przestępcy przejmują konta w serwisach społecznościowych i próbują przekonać ofiary do przekazania im pieniędzy. Zwykle uzasadniają to nagłą sytuacją. Często proszą o wypłacenie pieniędzy za pomocą polskiego systemu płatności mobilnych BLIK. Ofiara musi podać specjalny kod, a następnie potwierdzić transakcję w swojej aplikacji bankowości mobilnej. W ten sposób sama daje przestępcy pieniądze.

- Wiele osób, sądząc, że koresponduje ze swoim znajomym podaje kod BLIK, a następnie w aplikacji mobilnej banku potwierdza PIN-em realizację transakcji, nie sprawdzając jej szczegółów. Godząc się na realizację transakcji użytkownicy tracą pieniądze na rzecz osoby podszywającej się pod znajomych z sieci społecznościowych – ostrzegają policjanci.

Mundurowi podkreślają, że takiego wyłudzenia bardzo łatwo uniknąć: Należy stosować dwuskładnikowe uwierzytelnienie swoich kont społecznościowych – wówczas o wiele trudniej pojąć nasze konto, gdyż zalogowanie się wymaga potwierdzenia sms. Zawsze warto potwierdzić tożsamość znajomych, z którymi się kontaktujemy. Najlepiej do nich zawodnić i bezpośrednio porozmawiać. Zawsze­­ trzeba sprawdzać dane transakcji przed jej zatwierdzeniem w aplikacji bankowości mobilnej. Przestępca nie skorzysta z kodu, dopóki nie potwierdzimy transakcji na naszym telefonie. Trzeba chronić swój telefon oraz szczegóły do aplikacji mobilnej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Włamał się do samochodu, aby się w nim przespać Włamał się do samochodu, aby się w nim przespać

Wiadomo, kim jest złodziej sklepowy. Dzięki informatorom  Wiadomo, kim jest złodziej sklepowy. Dzięki informatorom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Adek13.10.2019 22:22

dAWNO zREYZGNOWAłem Z TEGO SRAJSBUKA, gdzie człowiek jest inwigilowany przez sam portal i i innych. setki pseudo znajomych a kiedy człowiek szukał by pomocy to wśród nich ich nie znajdzie.

Gość11.10.2019 19:44

Tylko i wyłącznie PiS !!!,.Platfusy z PO pokazały juz klasę przez 7 lat rządzenia , jedli pili i lulki palili jak sama przyznała minister Bieńkowska, rozkradali kraj a ludziom g... dali i od dawna się kompromitują swoimi wypowiedziami takimi jak ta że Schetyna obiecał po wygranych wyborach że przywróci odebrane emerytury byłym SB-ekom oraz że przyjmą uchodźców.Dno kompletne. Trzeba być upośledzonym żeby głosować na KO PO!!!

Gość11.10.2019 14:47

Śmieją się ze staruszków, którzy są krojeni "na wnuczka" albo gazownika. A młodzi, niby sprytni ludzie, a dają się wpuścić w maliny przez fb!

Gość11.10.2019 13:28

@Wyziew Trolla

Bo ja mojego PINA miałam zawsze na ścianie przy najbliższym bankomacie zapisanego, ale remont jakiś był czy coś i mi go zamalowali. Do którego z malarzy miałabym się teraz udać, żeby przypomniał mi jaki był ten mój PIN?

Wyziew Trolla11.10.2019 10:53

Ja swojego PINA nie podaję nawet w bankomacie

Zosia Samosia11.10.2019 9:18

To ja mam pytanie w merytorycznej kwestii formalnej do tego pana od bezpieczeństwa w lokalu na start.

Instalacja jakiego oprogramowania ustrzeże mnie przed tego typu przypadkami, czyli wyłudzeniami ode mnie?

Thc11.10.2019 8:58

Na szczescie nie mam znajomych. A jak swierzbi jade do pani za 200/h.

Gość11.10.2019 8:15

To nic w porónaniu z kradzieżą na polityka i prezesa państwowej spółki.

dysydent11.10.2019 7:35

Trzeba być nieźle upośledzonym żeby po jakiejś ''korespondencji'' z niby znajomym na FB wykonywać transakcje płatności na jego konto.

Pokaż wszystkie opinie (9)