Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
15 listopada 2019

Uczniowie z Technikum Hotelarskiego uczą przedszkolaków

Uczniowie z Technikum Hotelarskiego uczą przedszkolaków
fot. ZS 2

Hotelarz to zawód z przyszłością  - tak twierdzą uczniowie Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, którzy odwiedzili Publiczne Przedszkole nr 20.

Przedszkolacy już interesują się tym, jakie są zawody i mają swoje pierwsze upodobania.  Pedagodzy uważają, że w wieku przedszkolnym można zauważyć pewne predyspozycje co do przyszłego zawodu.  Dobrą okazją ku temu są spotkania najmłodszych z uczniami szkół średnich. Z wizytą do jednego z jastrzębskich przedszkoli wybrali się uczniowie Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

- W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery  2019 uczniowie 4. klasy Technikum Hotelarskiego opowiadali dzieciom z Publicznego Przedszkola  Nr 20 o swoim przyszłym zawodzie. Na koniec wspólnie z przedszkolakami układali serwetki na różne sposoby. Przedszkolacy chętnie wzięli udział we wspólnej zabawie -  mówi Iwona Wewióra, nauczyciel ZS 2.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ruszył wieszak dla potrzebujących. Podziel się ubraniem Ruszył wieszak dla potrzebujących. Podziel się ubraniem

Uczniowie "Korfantego" zgłębiali tajniki Gazety "Jastrząb" Uczniowie "Korfantego" zgłębiali tajniki Gazety "Jastrząb"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
kononowicz17.11.2019 13:19

No i pięknie:)

Gość15.11.2019 17:45

Niech się maluchy uczą

Dżordż prosto z drzewa14.11.2019 16:13

@do Hotel Abbasi

"Nie muszą być te hotele w Jastrzębiu."

Racja. Czyli taki kierunek nauczania będzie sprzyjał dalszemu wyludnianiu się miasta przez młodych. Pięknie!

do Hotel Abbasi14.11.2019 15:41

Nie muszą być te hotele w Jastrzębiu. Absolwenci Technikum są rozchwytywani w regionie i z powodzeniem znajdują pracę. To dobry, perspektywiczny zawód. A co mają się uczyć na górnika czy sprzedawcę w markecie?

Hotel Abbasi14.11.2019 15:38

A gdzie w Jastrzebiu sa te hotele, ktore zatrudnia przyszlych absolwentow?