Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
27 listopada 2019

Jaki jest rozwój miasta?

Jaki jest rozwój miasta?
fot. UM Jastrzębie

Czwartkowa sesja Rady Miasta zostanie poświęcona Strategii Rozwoju Miasta, a właściwie jej ocenie. Radni będą debatować o tym ważnym dla samorządu dokumencie.

Jaka jest wizja rozwoju miasta? Jakie są kierunki jego rozwoju gospodarczego? Odpowiedź na między innymi te pytania, znajdują się w dokumencie Strategia Rozwoju Miasta. Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta prezydent przedstawi ocenę realizacji tych założeń.

Istotne w tym temacie są takie zagadnienia jak, aktywność gospodarcza mieszkańców, alternatywne dla górnictwa gałęzie przemysłu, oferta edukacyjna w kontekście kształcenia zawodowego młodzieży, działania zmierzające do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego czy przywrócenie połączenia kolejowego z Katowicami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej ze Strefą Centrum? Jesienią decyzja Co dalej ze Strefą Centrum? Jesienią decyzja

Znamy najlepsze jastrzębskie firmy Znamy najlepsze jastrzębskie firmy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Gość28.11.2019 19:57

Żaden

Podatnik do Ciekawy27.11.2019 21:01

Ale masz wymagania z tymi językami. W ewidencji ludności robi babka co nawet ojczystym Polskim nie potrafi się posługiwać. A beluka coś niby po Śląsku ale do Śląskiego to nic wspólnego nie ma. No i wiecznie kanapka w ręku. Przynajmniej w cateringu włoskim się nie stołuje. Chyba jako jedyna.

Podatnik do Marek27.11.2019 20:58

Fajny ten filmik. U nas jest podobna technologia. I już wyjaśniam. Nied...b z firmy w szerokiej rozsypuje czarne guw...o z worka podepcze swym obuwiem i gotowe. Tylko że za 2 dni to co zrobił wypada całe jak stempel odlewniczy.

Tymek27.11.2019 18:34

jeżeli chodzi o kulturę to stanowczo za dużo kabaretów,a za mało muzyki!!! nie mamy cyklicznej imprezy muzycznej,np. Żory mają ,,Przystanek Żory,, a u nas nawet środy muzyczne padły,i to jest wina ludzi którzy zajmują się kulturom w naszym mieście,czas na zmiany na stanowiskach!!! widać że niektórzy już są za długo na stołkach!!!

Marek27.11.2019 17:03

Jaki rozwój miasta ? wy nawet dróg nie potraficie utrzymać. Ten link dla naczelnych od dróg. Wiem komputer to trudna rzecz. https://www.youtube.com/watch?v=iPlV7kaixNI.  Zostało jeszcze klika fragmentów dobrych dróg, za chwilę i tych nie będzie. No ale to trzeba wyjść i zobaczyć. A poważnie, póki jest górnictwo tu nic nie będzie.

Gość27.11.2019 16:32

Betonowa wieś

Gość27.11.2019 16:16

Jaki rozwój? Miasto się cofa a urzędnikom żyje się coraz lepiej.

Gość27.11.2019 13:30

Rozwój? To jakiś żart?

Radio Teheran27.11.2019 13:26

Nasi urzędnicy, pożal się Boże, nie dość, że sa importowani z miast i gmin ościennych, to jeszcze niedouczeni.

Najpierw niech opanują zdolność do poprawnego komunikowania się w języku ojczystym, a potem obcym.

Zapomnijcie o jakimkolwiek inwestorze. Do tego potrzeba partnera do rozmowy, a u nas ich nie ma. Żałosne!

Hotel Abbasi27.11.2019 13:08

"Dlaczego nie inwestujemy w nowoczesne budownictwo mieszkaniowe oferując najtańsze mieszkania na Śląsku??"

Mieszkan jest nadpodaz.
Hordy turystow ani inwestorzy masowo do Jastrzebia nie dotra. Nawet jak ktos sprowadzi podstepem kilka autobusow specjalistow IT z Indii to i tak uciekna.
Szansa dla miasta to bycie sypialnia duzych miast. Do tego potrzebne jest szybkie polaczenie kolejowe z Rybnikiem, Gliwicami, Ostrawa i Katowicami.
W taka role wpisuja sie mniejsze osrodki miejskie zlokalizowane w poblizu metropolii i jakos funkcjonuja.
Miasta, ktore byly centrami handlu plodami rolnymi i rzemiosla, obecnie sa wygodnym i atrakcyjnym miejscem do zycia.
Jastrzebie nie jest samotna gwiazda latajaca sobie bezwladnie gdzies w kosmosie a lezy na skraju Aglomeracji Gornoslaskiej.

Pokaż wszystkie opinie (28)