Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°15°
24 grudnia 2019

Uwaga! Więcej policjantów na drogach

Uwaga! Więcej policjantów na drogach
fot. Policja.pl

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24 - 29 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie".  Wszystko w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

- Przygotowania związane z okresem przedświątecznym oraz samymi Świętami Bożego Narodzenia powodują, że wszyscy się śpieszymy, ciągle brakuje nam czasu i jesteśmy roztargnieni. Na drogach pojawia się więcej niż zwykle pojazdów i pieszych. To wszystko w połączeniu ze zmiennymi, niekorzystnymi o tej porze roku warunkami drogowymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, może powodować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym - informuje policja.

W okresie świąteczno-noworocznym policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych na drogach w całej Polsce.  Podczas prowadzonych działań będą też zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach podtrzymujących. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

- W podróży wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy też, że obecna pora roku nie sprzyja pieszym. Apelujemy do kierujących, aby obserwując drogę wzięli pod uwagę, że poruszają się po niej niechronieni uczestnicy ruchu, którzy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe mogą być słabo widoczni apelują mundurowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pociski artyleryjskie i moździerzowe oraz granaty  w Jastrzębiu Pociski artyleryjskie i moździerzowe oraz granaty w Jastrzębiu

Wezwała policję z powodu... spalonego kotleta Wezwała policję z powodu... spalonego kotleta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!