Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
27 grudnia 2019

Nie marnujcie jedzenia po świętach!

Nie marnujcie jedzenia po świętach!
fot. pixabay

Bywa, że po świętach pozostaje dużo produktów spożywczych, którymi nie wiadomo, co zrobić. Zamiast wyrzucać je do śmietnika można przekazać do miejskiej jadłodzielni.

- Jastrzębianie nic nie musimy, ale możemy. W święta, przed i po - spakować nadwyżki jedzeniowe i podrzucić do naszej szafy. Nie marnujmy jedzenia i podzielmy się nim z potrzebującymi - apelują wolontariusze z jastrzębskiej jadłodzielni.

Zasada jadłodzielni jest taka, aby nie marnować jedzenia, jeśli mamy go za dużo. Wówczas można je przekazać do specjalnej szafki czy lodówki i jest dostępne dla każdego, bez względu na jego status społeczny, materialny. Rzecz w tym, aby produkty spożywcze nie trafiły na śmietnik.

Jastrzębska jadłodzielnia znajduje się przy ulicy Wielkopolskiej na małym parkingu za sklepem Stokrotka i jest otwarta codziennie w godzinach od 9:00 do 18:00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie wyrzucajcie jedzenia! Możecie rozdać Nie wyrzucajcie jedzenia! Możecie rozdać

Jadłodzielnia działa i ma się dobrze Jadłodzielnia działa i ma się dobrze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Ola29.12.2019 21:14

dlaczego wy zawsze o tym przypominacie po a nie przed świetami?

Gość28.12.2019 3:04

Głupi pomysł wspierania pijakow

Mądrość27.12.2019 21:24

Znam jedną o kobietę, co chodzi po Jastrzębiu z reklamówkami z Aldi. Starsza kobieta, łazi po śmietnikach, a synom pokupowała mieszkania. W dodatku, jej syn ma dwójkę dzieci którymi się nie interesuje a w dodatku auta nie rejestruje na siebie.

Stachu27.12.2019 20:53

Brawo brawo ale PIS później doj... E wam podatek

Ja27.12.2019 20:34

Super sprawa

Menel 27.12.2019 20:11

Bedzie na kaca

Gość27.12.2019 14:50

Świetny pomysł. Brawo!