Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 lutego 2020

Którędy pojedzie pociąg? Wyraź swoje zdanie

Którędy pojedzie pociąg? Wyraź swoje zdanie
fot. pixabay

O powrocie połączenia kolejowego do Jastrzębia mówi się intensywnie od kilku lat. Tym razem to mieszkańcy mogą wypowiedzieć się na ten temat, na przykład którędy przebiegać będą tory.

Tylko do 10 marca jastrzębianie mogą uczestniczyć w konsultacjach dotyczących przebiegu linii kolejowej przez miasto.

Trwają prace nad budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. W jego ramach ma powstać nowa linia kolejowa, oznaczona numerem 170, przebiegająca przez Jastrzębie-Zdrój. Obecnie brane są pod uwagę różne warianty tej trasy.

Na stronie internetowej konsultacje.cpk.pl   można się z nimi zapoznać, a także wyrazić swoją opinię na ich temat.

– Plan powrotu kolei to niezwykle ważny projekt. Jednak to nie miasto jest tutaj inwestorem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zmiany, jakie przyniesie kolej, mogą dotykać części mieszkańców. Dlatego też zależy nam, by jastrzębianie jak najliczniej wzięli udział w tych konsultacjach– powiedziała prezydent Anna Hetman.

Miejskie instytucje wyłączone są z konsultacji. Konsultacje prowadzone przez stronę Centralnego Portu Komunikacyjnego mogą być zatem jedyną szansą dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju na wyrażenie swojego zdania. Choć formularz internetowy jest preferowanym sposobem komunikacji z CPK, można również skontaktować się ze spółką poprzez adres e-mail konsultacje.cpk@cpk.pl oraz listownie na adres: Centralny Port Komunikacyjny sp. z o. o., Al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa (pod tym adresem przyjmowane są także wnioski składane osobiście).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolej kością niezgody? Którędy pojadą pociągi? Kolej kością niezgody? Którędy pojadą pociągi?

Kolej przejedzie przez dom? [video] Kolej przejedzie przez dom? [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (58)
eSJotZet26.02.2020 16:04

Cóż, wariant pomarańczowy jest najbliżej szybu Bzie Dębina... Bo to chyba tylko po to aby szybko bocznicę do nowej kopalni wybudować a protestujących mieszkańców Bzia wysłać pod CPK!! A reszta linii?? Po co to komu ;) Choć z drugiej strony.....
Megalomania tej władzy jest zadziwiająca. A tym którzy się śmieją - podpowiem: nie takie bezsensowne pomniki komunizm wybudował - więc kaczyzmowi też się to może udać... Tylko z sądami muszą się pospieszyć - żeby jakiś obywatel nie oprotestował czegoś i nie wygrał w jakiejś rozprawie....!

Hmmm...25.02.2020 14:09

Coraz bardziej swojsko brzmiące nicki se radiowiec wybierasz :)

Gość25.02.2020 13:11

@do "Zacier"

"Przestań tu pisać."

Rozumiem, że wprowadzasz tutaj swoje zasady?
Muszę niestety ciebie zmartwić: one tutaj nie obowiązują. Załóż swoje własne forum i tam wymagaj od innych.

do "Zacier"25.02.2020 11:46

Głupim tu wstęp wzbroniony. Twój podpis mówi wszystko o tobie. Mózg wypłukany przez alkohol powoduje, że piszesz swoje chore wyobrażenia. Przestań tu pisać.

Zacier25.02.2020 6:59

My tu gadu gadu s Pani Prezydent załatwia sprawy miasta w Brukseli.
Opowiada Panu Timernansowi jak to wiadukt się popsuł i naprawić nie idzie, śmieci wywieźć ani dróg załatać się nie daje, ale i o sukcesach: jak to dworzec w centrum biznesu z biurami bez okien na godziny przeobraziła.
I ważne zapewnienia, że to biedne miasto ofiara komunizmu a potem unijnej polityki klimatycznej wyprzedzi koleją wszystkie unijne kraje.
Bo jak nie, to nie wiem.

Janusz Tracz25.02.2020 6:42

no i karuzela kreci sie dalej :D:D:D

Gość25.02.2020 6:00

@Plugawy anonim

Nie siej mowy nienawiści takimi wspominkami. Było, minęło.

Teraz jest czas na nowe obietnice. Lud PO/PiS tego potrzebuje tak samo jak chleba i igrzysk. Amen.

Zacier25.02.2020 5:58

@Plugawy anonim

Tej cudownej recepty nawet nie przekazano wówczas PKP. To były brednie już w swoim zamyśle. Slajdy poogladano, oklaski były i to wszystko. Lata mijają, nic się nie dzieje. PiS wyjął z szuflady CPK i eksploatuje. Jeden pisze o podziemnym dworcu, inni o rekordowych prędkościach.

Plugawy anonim24.02.2020 18:57

Pamiętacie ....był 2017-09-25 Jak będzie przebiegała trasa linii kolejowej i co będzie jej docelową stacją?Rekomendujemy, aby pod Rondem Centralnym znajdował się podziemny dworzec. Ze względu na specyfikę i ukształtowanie terenu. Wbrew pozorom jest to rozwiązanie tańsze. Zbliża też ono najbardziej kolej do mieszkańców. Będą jeszcze dwa przystanki ? przy ulicy Granicznej oraz w sołectwie Bzie. Z Jastrzębie będzie odbudowany 10 km odcinek torów, który poprowadzi do Pawłowic, a następnie przez Strumień - Chybie - Pszczynę - Tychy - Katowice Ligota. Do stolicy województwa kolej dojedzie w czasie 58 minut. Prędkość jazdy to 100 km / h, końcowy odcinek - 60 km / h. Planowane są też dwie inne linie: Hawierzow, przez Pawłowice ?Strumień ? Zebrzydowice - Karwinę i Wisła (połączenie weekendowe), przez Pawłowice -Strumień, Chybie ? Skoczów ? Goleszów ?Ustroń - Ustroń Zdrój.Oczywiście wzięliśmy to pod uwagę. Zostały zaprojektowane specjalnie rozwiązania, które pozwalają minimalizować szkody górnicze. Pod linią kolejową tworzy się taką specjalną poduszkę, dzięki czemu pociąg może bezpiecznie przemieszczać się, a osadzanie terenu następuje równomiernie. Zrozumiałe, że to pociąga za sobą większe koszty.Kiedy można spodziewać się uruchomienia linii kolejowej?Zaleca się uruchomienie linii kolejowej w latach 2022/2023. Wiąże się to z koniecznością zakończenia inwestycji prowadzonych przez Polskie Koleje Państwowe oraz Polskie Linie Kolejowe na innych odcinkach szlaku do Katowic

Zacier24.02.2020 18:18

"zy ktoś z was zadał sobie trochę trudu i przejrzał dokument podlegający dyskusji?'

Obejrzyj też film, który zapewnia podróż do Katowic w 20 minut. Zobacz ile to kilometrów na swoimi dokumencie, policz jak szybko musiałby jechać pociąg. Potem spróbuj zachować powagę.

Pokaż wszystkie opinie (58)