Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 marca 2020

JSW stawia na wzrost wydajności i bezpieczeństwo

JSW stawia na wzrost wydajności i bezpieczeństwo
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spóła Węglowa utrzymała w ubiegłym roku wysoko wskaźnik wydatków na inwestycje - 2,3 mld zł w całej grupie kapitałowej, ponad 2 mld zł w sektorze węglowym.

W Spółce duży nacisk kładzie się na poziom robót korytarzowych. W 2019 roku wykonano ich ponad 75 tys. metrów, czyli o 15 % więcej, niż w roku 2018.

- Naszą linią obrony przed schłodzeniem koniunktury są efektywność, bezpieczeństwo pracy i wzrost wydajności. Aby uzyskać spodziewane efekty, już w czasie poprzedniego kryzysu opracowaliśmy plany. W minionym roku koncentrowaliśmy się na rozwoju i wzroście efektywności produkcji we wszystkich segmentach naszej działalności. Większej efektywności, lepszej, jakości ani poprawy bezpieczeństwa nie osiągniemy bez inwestycji - mówi Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych.

JSW wykonała w ubiegłym roku o 10 kilometrów więcej, niż w 2018. Powołano dodatkowe brygady chodnikowe. Działania te skutkowały uruchomieniem nowych frontów wydobywczych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
OBSERWATOR29.03.2020 12:13

DO Wolny Masz racje ,a w szczególności co do JSW Innowacje ta spółka wcale nie działa,po wysłaniu projektu dostajesz lakoniczną odpowiedz i koniec .W całej spółce nie wdrożono żadnej innowacji ponieważ zamiast zrobić coś we własnym zakresie lepiej wydać kase dla firm pociotków a efekt słaby albo wcale , a koszty 20 razy większe , a każda inicjatywa przynajmniej na Boryni jest wyśmiana i zamiatana pod dywan ,po co oszczędzać jak można wydawać a oszczędności to w kieszeniach PRACOWNIKÓW

Mhmm25.03.2020 22:36

Widze ludzie że nigdy nie dojdziecie do porozumienia. To już chyba taka nasza natura, ciągła zazdrość i zawiść. Może dla odmiany zróbcie coś miłego dla innego albo postarajcie się zrozumieć nawzajem. Rozumie że puszczają wam nerwy od tego natłoku informacji. Ale ku... Wszyscy jesteśmy ludźmi o ile pamiętacie jeszcze co to znaczy.

.....3325.03.2020 7:15

Wam coś wiecznie nie pasuje. A później jak przyjdzie 10 wybija godzina zero, to zaczyna się wielki lament jak tu przeżyć Pani prezesie cały miesiąc. A przerobi w ciągu całego roku w sumie z 2 MSC, a ile to on już się nie narobił,a to że ciężko itp. Brak słów na takich, powinni sprawdzać jeszcze raz sprawdzać i zwalniać lebr?w na L4

Gość25.03.2020 6:02

A mówiłem rylom nic nie pasuje im się poprostu niechce pracować.

Górnik25.03.2020 5:13

Ludzie sami sobie robicie bałagan.... Robię na wydobyciu zrobili 3 zmiany bo 60% załogi poszła na L4 , korzystają z okazji i kombinują . Weekendów nie można robić a na L4 ciągłość płacona.
Mimo starań KRZG o wprowadzeniu 3 zmian i idei aby załoga się nie zazębiała w najbardziej newralgicznych punktach czyli ,Pralnia,łaźnia ,szyb,rejon to oczywiście dalej są popaprańcy którzy mając na 6 do roboty on już 4.25 jest na zakładzie i chodzi jak smród .

Do żona górnika25.03.2020 1:46

A co ty sie lamo tu wypowiadasz jak najdalej gdzie bylas to w galeriach i idz sie na innych forach wypowiadac tepa dzido

Mp325.03.2020 0:23

Wy najlepiej zacznijjcie od szkód górniczych bo za chwile wam się cały ten górniczy swiat zawali.Igracie z naturą debile i pasożyty dla Was sie liczy tylko piniondz .Made in China????Pomiślcie bo od tego jesteście!!!!

Gość24.03.2020 23:34

Zamknąc to już dawno powinni.

Żona górnika 24.03.2020 22:28

Praca w pośpiechu, ale niebezpieczna. Łamane wszystkie standardy bhp, ale o tym nikt nie mówi.

Santre24.03.2020 21:24

Nie da się pracować szybko wydajnie i bezpiecznie. Albo pracujemy wydajnie albo bezpiecznie. Przepracowałem 25 lat na wydobyciu i wiem że to nie idzie w parze. Albo wydajnie albo bezpiecznie. Szczęść boże kolegom którzy muszą jeszcze pracować w tak trudnych okolicznościach. Nie wspominam o zagrożeniach górniczych bo z tym też coraz gorzej głębiej więcej uskoków gorsze warunki. Ciężka praca.

Pokaż wszystkie opinie (37)