Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
24 marca 2020

Kryzys dociera do miasta. Przedsiębiorcy tracą [video]

Kryzys dociera do miasta. Przedsiębiorcy tracą [video]
fot. pixabay

Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa da się zauważyć również w Jastrzębiu. Miasto przygotowało pakiet pomocowy dla przedsiębiorców.

Prezydent Anna Hetman poinformowała, że przygotowała propozycje pomocy dla jastrzębskich przedsiębiorców. Zaznaczyła, że muszą one być w granicach obowiązującego prawa.

Wszelka pomoc dla osób prowadzących biznes może odbywać się tylko na ich wniosek. Możliwe są następujące działania:

Czynsz. Obniżka czynszu, przesunięcie terminu płatności, rozłożenie na raty. Zaniechanie poboru czynszu w przypadku, kiedy nastąpiło przerwanie działalności.

Podatek od nieruchomości.  Przesunięcie terminu płatności. Umorzenie w przypadku spełnieniu wymagań ustawowych.

Użytkowanie wieczyste.  Przesuniecie terminu płatności.

Ogródki letnie. Odstąpienie pobierania opłat do czasu wznowienia działalności.

Targowisko. Przesunięcie terminu płatności. Rozłożenie na raty. Obniżka opłat targowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szpital kontynuuje szczepienia. Przestój był chwilowy Szpital kontynuuje szczepienia. Przestój był chwilowy

Zarząd JSW będzie zachęcał do szczepień [video] Zarząd JSW będzie zachęcał do szczepień [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Gość 30.03.2020 15:37

Przecież tą wielką pomoc i tak trzeba spłacić nic w kraju nie ma za darmo .plujcie dalej będziecie pluć jak ceny wzrosną

Edek 29.03.2020 13:34

Do wszystkich, którzy plują jadem na przedsiębiorców. Otwórzcie firmy i pokażcie tym wszystkim nieudacznikom jak to się robi, odkłada pieniądze na przyszłość i takie inne pomysły. Za rok podzielcie się swoim ogromnym doswiadczeniem zobaczymy czy będziecie dalej tacy mądrzy.

Ewa26.03.2020 12:30

Przedsiębiorcy??? A gdzie my zwykli mieszkańcy? Też musimy płacić czynsz za mieszkanie oraz inne media. Mamy kredyty i inne zobowiązania. Dlaczego spółdzielnie, tauron, pgnig nie powiedzą nam...płacicie ile możecie potem wyrównanie. Pomoc tylko dla przedsiębiorców. Paranoja

korona25.03.2020 22:24

Każdy z nas ma teraz trudny czas,zagrożenie zdrowia, miejsca pracy, nie tylko przedsiębiorcy. Już nie mogę słuchać tego jęczenia jak im ciężko. Ciągłe narzekanie, jedna z drugą wylewa żale na fb , jaka krzywda się stała, bo np. salon musi zamknąć, a jak dostali pomoc ze strony państwa, cisza. Jak może osoba prowadząca działalność nie mieć żadnych oszczędności? Trzeba mieć jakieś zabezpieczenie finansowe,właśnie na takie nieprzewidziane sytuacje. Ale lepiej wszystko przeżreć, bo przecież państwo pomoże, tylko tym państwem jesteśmy my wszyscy, a ja nie chcę utrzymywać nieudaczników, którzy nie potrafią zabezpieczyć się finansowo na 3 miesiące do przodu!

były pracownik u prywaciarza maniek25.03.2020 12:20

To teraz niech ci prywaciarze odczuja co to znaczy nie miec tyle kasy ile by się chcaiło. Jak sie pracowników oszukiwałao i dawało śmieciowe wypłaty a samemu napychało sobie kieszenie to teraz do nich niesprawiedliwość wraca.

Fakir na gwoździach25.03.2020 11:44

@to sem ja
"państwo bierze udział w ogólnoświatowej, rotschildowskiej hucpie"

Iran ponoć nie bierze udziału. Idealne miejsce do życia dla ciebie. Kraj konserwatywny światopoglądowo, liberalny gospodarczo.
Pewną niewygodą może być dla ciebie ogólnie kumate społeczeństwo, ale jestem pewien, że gdzieś na prowincji, w jakimś irańskim odpowiedniku JZ, znajdziesz ziomali

Adam25.03.2020 11:13

Ciekawe że od ludzi żyjących od wypłaty do wypłaty wymaga się , aby mieli zapasy i byli przygotowani na trzy miesiące utrudnień a wielcy przedsiębiorcy po dwóch tygodniach są na skraju bankructwa i wyciągają rękę do państwa.

do Gość 24.03.2020 19:5925.03.2020 9:31

Aleś błysnął , widać ty jesteś bardzo inteligentny i masz mózg , w tylnej części ciała.

Gość25.03.2020 7:05

Ci niby przedsiębiorcy zdzierali z nas kasę na maxa a sami też żyli ponad stan hulaj dusza piekła niema auta z najwyższej półki wczasy ubrania mega drogie a teraz żal to wszystko im zniknie.Kara za chciwość.

Xxx24.03.2020 22:53

Legalne interesy padają a na wielkopolskiej nielegalne kasyna funkcjonują w najlepsze i w dupie mają zakazy i koronowirusa

Pokaż wszystkie opinie (25)