Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
26 marca 2020

Prezydent Hetman apeluje do premiera Morawieckiego

Prezydent Hetman apeluje do premiera Morawieckiego
fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Jastrzębie, jako miasto przygraniczne, a właściwie część mieszkańców ponosi negatywne skutki zamknięcia granic. Ludzie pracujący w Czechach stracili możliwość dojazdu do pracy. W tej sprawie prezydent Hetman napisała list do premiera Morawieckiego.

Prezydent Anna Hetman zwraca uwagę na trudną sytuację osób zatrudnionych u czeskich sąsiadów. Z powodu zamknięcia granic i obowiązkowej kwarantanny jastrzębianie nie mogą dojechać do pracy.

Prezydent zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego o wsparcie specjalnie dla tej grupy osób, które mogłoby trafiać do nich za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy.

- Jednocześnie zwracam się do Pana premiera z apelem o ewentualną możliwość modyfikacji rozporządzenia w sposób, z jednej strony umożliwiający pracę w czeskich zakładach, a z drugiej intensyfikujące dotychczasową, już i tak bardzo szczegółową kontrolę sanitarną jastrzębian, pracujących po czeskiej stronie granicy. W każdym z tych działań deklaruję pełną współpracę i wsparcie ze strony władz samorządowych Jastrzębia-Zdroju - napisała prezydent.

List został wysłany również do Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Kamińskiego, Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, Posła Krzysztofa Gadowskiego, Posła Grzegorza Matusiaka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zarząd JSW będzie zachęcał do szczepień [video] Zarząd JSW będzie zachęcał do szczepień [video]

JSW: COVID-19 w odwrocie JSW: COVID-19 w odwrocie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (59)
Erwin Zielonka29.03.2020 18:20

Jo han ys idź płakać na portal w Żorach jesteś jakimś nieudacznikiem i ofermą rzygasz tu non stop jak ci dobrze w Żorach to siedz na portalu żorskim a nie na Jastrzębiu .

Jo-han--ys.29.03.2020 17:20

Boli mi serce jak mieszkańcy Jastrzębia cierpią.

Erwin Zielonka29.03.2020 14:51

Jo han ys w Żorach dzieje się to że te montownie co tam są już są na pauzie nie składają nic pozatym tak ci dobrze w Żorach a non stop gnijesz na Jastrzębskim portalu coś jest nie tak z tobą.

Jo-han--ys.29.03.2020 12:49

Gościu nie masz pojęcia co się w Żorach dzieje. .Ja tylko robię porównanie Żory z Jastrzebiem i nie mam zamiaru obrażać mieszkańców Jastrzębia.Ja również kiedyś byłem Jastrzebianinem ,ale to były lata PRL-u i w tedy Jastrzębie coś znaczyło.W Jastrzebiu mieszkają moi krewni i bardzo są zdziwieni rozwojem Żor.Mają zamiar zamieszkać w Żorach ,bo to miasto bardziej publiczne i zaplecze miasta zalesione.Mamy historyczny Rynek Miasta ,gdzie odbywają sie w każdy weekend widowiska kulturalne.Oj dużo sie dzieje w Żorach.Zapraszam.

Gość29.03.2020 11:47

Żory się rozwijają bo doradca mądry. Nasz doradca z. Wodzisławia pusta jak dzban no i miasto upada.

Gość29.03.2020 11:10

Pani Anna powinna wystąpić do władz Chin o odszkodowanie.

Gość29.03.2020 10:36

@myślący

"Gadowski siedział w nocy w sejmie i to bez maski i rękawiczek."

Jak nie, jak tak. Tylko, że facjatę ma taką, a skórę dłoni aksamitną jak lateksowe rękawiczki, dlatego tak zmyliło.

Handlarz29.03.2020 10:15

Tylko głupiec kupuje dziś mieszkanie w Jastrzębiu za 200 tys wzwyż niedługo będą pustostany za darmo .

Patrycja29.03.2020 7:44

Narazie to w centrum miasta szczury ze śmietnika zaczęły wyłazić i to nie żart.
Miasto się zwinie razem z asfaltem.
Wszystko walnie razem z Zusem jak nie będzie wpływów z podatków.
Biznesy pozamykane, bezrobotni z Czech nie wydadzą już u nas kasy po Biedronkach i Galeriach.
Narazie jeszcze nie zdajemy sobie sprawy ale...będzie taki krach jakiego jeszcze nie bylo....

gość28.03.2020 21:32

Przy każdej inwestycji i czynności należy mysleć. Pani Anna H. wydała ponad 10 mln zł na OWN i wybieg dla psów. Oprócz kosztów utrzymania nie ma żadnego dochodu ale sa wielkie wydatki.

Pokaż wszystkie opinie (59)