Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
16 kwietnia 2020

Cięcia w górnictwie? Co z JSW? [video]

Cięcia w górnictwie? Co z JSW? [video]
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa przekłada się również na gospodarkę.  Dotknięte są nim także spółki wydobywające węgiel energetyczny. Nasi mieszkańcy zastanawiają się co w tym kontekście z Jastrzębską Spółką Węglową?

Polską Grupę Górniczą czekają poważne cięcia kosztów. Warunkuje to sięgniecie po pomoc rządową w ramach tak zwanej tarczy antykryzysowej. Jaką strategie w tej sytuacji przyjęła Jastrzębska Spółka Węglowa? Między innymi odpowiedź na to pytanie znajdziemy w materiale Telewizji Regionalnej TVT z Rybnika.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kiedy i czy w ogóle górnicy dostaną premię z zysku? Kiedy i czy w ogóle górnicy dostaną premię z zysku?

Hejt na górników potępia coraz więcej osób Hejt na górników potępia coraz więcej osób

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (54)
Ale Policjanci i górnicy20.04.2020 14:43

Najgorsze jest to że Policjanci i górnicy na tych swoich emeryturach z Jastrzębia Zd. i innych miast z Polski to zabierają prace nam tu Polakom pracującym w Polsce i za granicą i to jest najbardziej nie w porządku.

albert20.04.2020 9:58

Luk masz rację. Oprócz sporych podatków, biurokracji sporych rozmiarów i złej organizacji pracy i wielu innych czynników jest jeszcze ta wydajność. Górnicy mogli by też dać coś od siebie. Niestety obecnie nie istnieje coś takiego jak odpowiedzialność za firmę w której się pracuje. Pokutuje podejście czy się stoi czy się leży... Owszem są brygady, które idą po bandzie i pokażą, że da się postawić kilka ringów, czy zrobić kilka cięć. Niestety to jest garstka. Reszta ma to w nosie. Nie jest w stanie połączyć faktu swojej pracy z wynikiem firmy. Musisz im coś dać, żeby się bardziej spocili i ograniczyli sznupanie itp. Można by sztygarów "poinstruować", ale oni są wdeptywani w ziemię przy zerowym szacunku ze strony przełożonych i ..

luk20.04.2020 2:49

Kryzys w górnictwie nie ma nic wspólnego z wirusem. Oto przyczyna: tona węgla w porcie w Amsterdamie kosztuje 55 USD/tonę! Do roboty Panowie bo dla patriotyzmu nikt nie przepłaci dwukrotnie.

Stępnia.17.04.2020 19:15

Po pierwsze zwolnić wszystkich emerytów związki finansować tylko że składek, a nie z wydobycia uszczuplić biurokracje, zarabiać powinni Ci dolowi,A nie zarząd gruba kasę A zwykle ,, ryle" jałmużnę jak sie podzieli to średnia wyjdzie i można chwalić ile to zarabiają.

EMERYT17.04.2020 18:37

i dobrze trza ciąć wszystkich a przedewszystkim JSW I TAK NTRZYMAĆ

Adam17.04.2020 12:29

Cięcia są potrzebne.... zobaczcie ile niezbędnych pracowników jest teraz w domu.
Zakład czyli KWK funkcjonuje. Wszyscy dyrektorzy od spraw zbędnych są w domach.
Sprawdzicie kto co zrobił na tej pracy zdalnej. Skoro można normalnie funkcjonować bez tego kogoś to wniosek jest jeden.
Wyślijcie do pracy zdalnej kombajnistę maszynistę czy elektryka...... w stosunku jeden do jeden
Jeden nadsztygar czy inspektor dyrektor, jeden kombajnista elektryk... będziecie mieli zaraz odpowiedz kto jest potrzebny do normalnego funkcjonowania zakładu.
Sprawdźcie co ZWIĄZKI reprezentatywne zrobiły dla poprawy bezpieczeństwa przed korona-wirusem. Wtedy zróbcie cięcia w zarobkach by uratować, zakład pracy.

Korona Wirós17.04.2020 11:27

@Ryl zofiowka

"żeby górnik po ciężkiej robocie mógł szybko odpoczac"

Świetny pomysł. Górnicy po szychcie i tak są niedomyci z makijażem permanentnym wogół oczu więc to widać.

Gość 3617.04.2020 11:00

Szkoda że energetyka ENA ,Tauron nie ma zamiaru obniżyć cenę produ przez epidemie koronowirus !!

Gość17.04.2020 9:54

szk 20.48 niech ci pokażą przelew zdziwilbyś się.

Mkbewe17.04.2020 8:21

Dobrze, niech pozamykają te pokomunistyczne zabytki. Co jeden się chwali ze drugi próg podatkowy we wrześniu przekracza. Zepsucie jest straszne. Polski węgiel drogi i kiepski. Zasypia te dziury węglem z Chin i Rosji a ryle będą go kopać za 400zł dniówki której jest 3h i dalej będą się cieszyć i gadać że by nie górnicy to świat by upadł.

Pokaż wszystkie opinie (54)