Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°16°
Wynajmij biuro od 2 zł
16 maja 2020

Sposób na gładką skórę. Czy depilacja laserowa to dobry pomysł?

Sposób na gładką skórę. Czy depilacja laserowa to dobry pomysł?
materiały prasowe

Ciągłe pozbywanie się owłosienia bywa utrapieniem. Pochłania środki finansowe oraz czas, a bywa przecież tak, że efekty depilacji są niezadowalające – depilacja standardową maszynką manualną daje efekty na krótki czas, zaś użycie bardziej wydajnych metod, jak na przykład wosk czy depilator, powoduje niemały ból.

Poza tym, zabiegi takie trzeba regularnie powtarzać, co przy wielu obowiązkach jest dosyć uciążliwe. Dlatego właśnie, dzisiaj mówić będziemy o depilacji laserowej. Jest to zabieg, który umożliwia permanentne usunięcie owłosienia. Jak działa laser i czy warto poddać się takiej procedurze?

Działanie lasera

Metoda usuwania owłosienia za pomocą lasera jest tak skuteczna, gdyż niszczy on trwale cebulki włosowe, co uniemożliwia odrastanie włosów. Wiązka światła lasera wnika do mieszka włosowego za pomocą komórek barwinkowych (melaniny) i niszczy cebulkę. W ten sposób, po serii zabiegów, możemy cieszyć się w pełni gładką skórą na zawsze.

Jakie rejony naszego ciała mogą zostać poddane zabiegowi?

Generalnie, użycie lasera jest bezpiecznie w obrębie całego ciała. Ten zabieg świetnie się sprawdza także w miejscach wyjątkowo wrażliwych, takich jak okolice bikini czy twarz. Odpowiednio przeprowadzony, zabieg gwarantuje świetne i permanentne rezultaty.

Czy depilacja laserowa podrażnia skórę?

Po zabiegu normalnym jest, że skóra jest czerwona i wrażliwa. Sam zabieg może być bolesny, choć nie musi – wiele zależy od naszych indywidualnych możliwości. Po zabiegu skórę należy pielęgnować – nawilżać i unikać wszelkich środków drażniących i wysuszających, takich jak mydła czy dezodoranty. Ważne jest także, by przed i po zabiegu zrezygnować z opalania się i wizyt na solarium. Zwiększona ilość melaniny w skórze może obniżać skuteczność zabiegu.

Dlaczego depilację laserową wykonuje się w seriach?

Zabieg taki wykonuje się w seriach, aby uzyskać jak najbardziej dokładne rezultaty. Wystarczy kilak zabiegów oraz (po zakończeniu terapii) jeden zabieg przypominający co roku i możemy cieszyć się gładką skórą przez cały czas. Zazwyczaj, pierwszy zabieg daje już niesamowite efekty. Następny zabieg wykonuje się po tym, jak włoski pominięte w pierwszym zabiegu odrosną.

Czy warto poddać się depilacji laserowej?

Decyzję o usunięciu owłosienia na stałe powinno się podjąć w sposób świadomy. Nie jest to zabieg, którego skutki można przecież odwrócić. Użycie lasera daje bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim, wygodę i komfort w każdych warunkach. Niespodziewany wypad nad jezioro czy do parku wodnego nie będzie stanowił już powodu do stresu. Będziemy gotowe do wyjścia w sukience bez martwienia się o zarost na nogach. Zabieg ten to duże ułatwienie dla osób zapracowanych, szukających kompleksowych rozwiązań.

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Depilator IPL - jak działa i kiedy się przydaje? Depilator IPL - jak działa i kiedy się przydaje?

Mamy z Jastrzębia chcą miejsc z przewijakami Mamy z Jastrzębia chcą miejsc z przewijakami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Rozczarowana16.05.2020 10:45

Robiłam kilka lat temu depilację laserową okolic bikini u pewnej pani doktor M. która posiada swój prywatny gabinet w pewnej jastrzebskiej przychodni w centrum miasta. Niestety mimo wykonania kilku serii bolesnych zabiegów efekt był praktycznie zerowy. Dzisiaj włosy jak rosły tak rosną, a ja pozbyłam się wtedy ponad 1500 zł. Nie polecam.