Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 czerwca 2020

Koniec z badaniami górników na koronawirusa

Koniec z badaniami górników na koronawirusa
fot. JSW / Dawid Lach

Zakończyły się dwie tury badania górników pod kątem obecności koronawirusa. Trzeciego testowania nie będzie. W ciągu ostatniej doby liczba zakażeń w Jastrzębskiej Spółce Węglowej wzrosła o 5 osób. 

O tym, że zakończono testowanie górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej z kopalń – Bzie, Budryk i Borynia poinformował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Na wtorkowej konferencji prasowej Ministerstwo Zdrowia podało, że na Śląsku zanotowano 129 nowych zakażeń na koronawirusa. 67 wystąpiło wśród pracowników kopalni Budryk. W sumie wykryto 6 300 przypadków wśród wszystkich pracowników sektora górnictwa. W JSW są to 3854 osoby.

- Ten raport kończy II turę testowania górników w kopalniach Bzie, Budryk i Borynia. Więcej raportów z tej tury już nie będzie - zapowiedział Andrusiewicz. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W JSW nie ma już siły wyższej W JSW nie ma już siły wyższej

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Borynia 28.06.2020 1:08

My też siedzimy w doma na postojowym a o wymazach cicho

do grek26.06.2020 15:15

Grek nie mam ochoty wdawać się w dyskusję na temat plusów i minusów. Wyłącz Tv, zacznij myśleć, nikt z tych 460 posłów w Warszawie nie robi nic szczerze. :) Chodzi tylko o władze i zostanie przy korycie, nam dając ochłapy. Zabawne z tym kredytem, co złe peło kazało Ci go wziąć? Też mam kredyty wzięte, gdy rządziła PO, ale nigdy do głowy by mi nie przyszło, żeby na nich winę zwalać. Bardziej na własną głupotę, bo np. chciałem mieć lepszejszy samochód od sąsiada, albo coś w ten deseń. :D Nie chce stawiać się za którąś z opcji politycznych, ale patrząc na fakty historyczne to dzięki PO nad morze jedziesz 5 godzin. Podczas obecnej władzy PIS nie powstał ani jeden km autostrady. Jestem daleki od dyskutowania, kto bardziej kradnie, kto bardziej pomaga. Ja widzę potencjał do sporej zmiany na lepsze, ale ludzie muszą się zjednoczyć.

Janusz Tracz 26.06.2020 13:13

koniec? przeciez na zofiowce znow przygotowuja parking dla drugiej tury na budryku i boryni, moze skonczcie juz wypisywac te niesprawdzone glupoty!!!

Grek25.06.2020 20:55

30 minusów pisu który ma to naprawić co zepsuło Po teraz może 30 plusów Po i Pisu.Daj przykład czemu ktoś miał lepiej kiedyś .Ja pracowałem za 800 zł na miesiąc na dziecko 60 zł strajki i wyprzedaże polskiej gospodarki nie było Na książki dla dziecka do szkoły .Teraz nad morze 5 godzin jedziesz kiedyś 12.Niema znaczenia czy PIS czy PO ważne żeby mam się żyło coraz lepiej a ja czuję różnice. Nie jestem za PIS ale coś robią szczerze za PO do dzisiaj splacam kredyty w bankach

mietek.25.06.2020 15:05

Pamiętajcie. Skłóconym narodem, gdzie jedni atakują drugich łatwo się steruję. Wtedy nikt nie patrzy władzy na ręce. Władza robi co chce.

mietek25.06.2020 11:42

Ludzie dajcie sobie spokój z tą zawiścią. Jak czytam teksty, w stylu z moim podatków na frankowiczów.... Jak już potrzebujecie na siłę wroga, bo taki akurat jest przekaz w mediach, w Tv, w internecie, od rządzących to niech nim zostanie państwo, niech nim zostanie peło i pis. Poczytajcie, popytajcie jak wam robią w bambucho. Nakręcają wciąż spirale zawiści i nienawiści do kolejnych grup społecznych, straszą lgbt itp., by stwarzać tematy zastępcze, żeby odciągnąć waszą uwagę od kolejnych podatków i stawianych wam ograniczeń. W lipcu pan premier podnosi podatek wat na kolejne produkty. Wy płacicie podatek w pracy jak pracujecie, każdą rzecz którą kupicie- ona też jest opodatkowana watem 23% lub innym. Każda wasza zarobiona lub wydana złotówka jest opodatkowana, nawet emerytury są opodatkowane- zamiast znieść podatek od emerytury, bo to przecież wypracowane przez lata pracy, dają ochłap w postaci 13 pensji, niczym zbawiciele. Rządzą ci sami Polską od ponad 20 lat, teraz nazywają się pis i po, kiedyś nazywali się inaczej. Robią nas w wała, że niby tak się nienawidzą, a to tylko taka gra. A ty biedny Polaku zaiwaniaj za miskę ryżu. Jesteśmy tyle już lat w tej naszej UE i jakoś nie widzę by nasze zarobki wzrosły lub zbliżyły się choć trochę do tych unijnych. Polska to taki obóz pracy, za miskę ryżu i heja.
Owszem oprócz wojenek politycznych, haseł pisu jak to rozliczą złodziei z peło, gdzie nikogo nie zamknęli i ciągłych haseł rzucanych do tłumu, jak to walczą o dobro Polski mając ją w nosie.
Nas obłożą podatkami z każdej strony, a z tych podatków rzucą nam ochłapy. Zamiast obniżyć podatki byśmy więcej zarabiali, dokładają nam podatków i podnoszą te które są. Te ochłapy to owe 500 plus, które już teraz jest wartę 400 z groszem, to programy typu oczko wodne, czy czyste powietrze itp itd Są panami bo mogą wydzielać, komu dać, komu nie. Głupi tłum to kupi i będzie za to wielbił, bo złodzieje z peło nie dawali. Co do frankowiczów i też tych posiadających kredyty w zł. Kiedyś był przekaż z pisu jak to wezmą się za banksterów, ponieważ banki rokrocznie mają przechody rzędu 12 miliardów złotych. Nic się nie zmieniło, dalej mają. Nie twierdze żeby tych zysków nie miały, ale nic by się nie stało jakby zarobili 2, 3 miliardy a nie 12. Nie kłóćcie się tylko otwórzcie oczy i spójrzcie na siebie, na to kto Was dyma. Trzeba się zjednoczyć. Dajcie sobie spokój z tymi ochłapami. Trzeba powiedzieć STOP tym co nami rządzą od ponad 20 lat, sami widzicie, gdzie jest Polska, gdzie jesteśmy my.

Gość Do 7 dusz25.06.2020 9:44

Wszyscy narzekają na 500+ a każdy kto ma dzieci czy jest za czy przeciw to pobiera a jakoś prawie każdy przeciwnik 500+ chętnie oddałby swój podatek na pomoc frankowiczom. To chyba lepiej oddać te pieniądze naszym dzieciom a nie idiotom którzy pozaciagali kredyty na 20 lat we frankach i nie wiedzieli że będą je musieli spłacić niezależnie od czy frank zostanie na poziomie w którym zaciągali kredyty czy się umocni. Tobie też nikt nie pomoże spłacić kredytu który zaciagniesz np w złotówkach no chyba że też jesteś frankowiczom i liczysz na pomoc panstwa

Do 7 dusz25.06.2020 9:38

Bo to są pieniądze z podatków moich na moje dzieci. Emerytów na ich emerytury. A ja nie zaciaglam kredytu we frankach więc nie wiem dlaczegomam go komuś spłacać z moich podatków. To wolę dostac te pieniądze z powrotem jako np 500+ a nie oddać komuś na spłacenie jego świadomie zaciągniętego kredytu

Królowa25.06.2020 7:00

Kto wierzy w ten niesamowity splot wydarzeń związanych z koroną w naszym regionie??
Emeryci,starcy,idioci.
Duda w USA i system telefoni 5g rozpoczoł swój żywot....miłego przysmażania się

7 dusz25.06.2020 5:27

21:40,a dlaczego z Naszych podatków ma być wypłacane: 500+, 13 emerytura, 300+,już teraz obiecana 14 emerytura, pieniążki na oczka wodne,premie bo poprostu się Należą.

Pokaż wszystkie opinie (33)