Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°
Wesele w Dąbrówce
24 czerwca 2020

Koniec z badaniami górników na koronawirusa

Koniec z badaniami górników na koronawirusa
fot. JSW / Dawid Lach

Zakończyły się dwie tury badania górników pod kątem obecności koronawirusa. Trzeciego testowania nie będzie. W ciągu ostatniej doby liczba zakażeń w Jastrzębskiej Spółce Węglowej wzrosła o 5 osób. 

O tym, że zakończono testowanie górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej z kopalń – Bzie, Budryk i Borynia poinformował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Na wtorkowej konferencji prasowej Ministerstwo Zdrowia podało, że na Śląsku zanotowano 129 nowych zakażeń na koronawirusa. 67 wystąpiło wśród pracowników kopalni Budryk. W sumie wykryto 6 300 przypadków wśród wszystkich pracowników sektora górnictwa. W JSW są to 3854 osoby.

- Ten raport kończy II turę testowania górników w kopalniach Bzie, Budryk i Borynia. Więcej raportów z tej tury już nie będzie - zapowiedział Andrusiewicz. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Darmowe szczepienia przeciwko grypie w Jastrzębiu Darmowe szczepienia przeciwko grypie w Jastrzębiu

Szpital zwiększa liczbę łóżek covidowych. Co z zabiegami? Szpital zwiększa liczbę łóżek covidowych. Co z zabiegami?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Borynia 28.06.2020 1:08

My też siedzimy w doma na postojowym a o wymazach cicho

do grek26.06.2020 15:15

Grek nie mam ochoty wdawać się w dyskusję na temat plusów i minusów. Wyłącz Tv, zacznij myśleć, nikt z tych 460 posłów w Warszawie nie robi nic szczerze. :) Chodzi tylko o władze i zostanie przy korycie, nam dając ochłapy. Zabawne z tym kredytem, co złe peło kazało Ci go wziąć? Też mam kredyty wzięte, gdy rządziła PO, ale nigdy do głowy by mi nie przyszło, żeby na nich winę zwalać. Bardziej na własną głupotę, bo np. chciałem mieć lepszejszy samochód od sąsiada, albo coś w ten deseń. :D Nie chce stawiać się za którąś z opcji politycznych, ale patrząc na fakty historyczne to dzięki PO nad morze jedziesz 5 godzin. Podczas obecnej władzy PIS nie powstał ani jeden km autostrady. Jestem daleki od dyskutowania, kto bardziej kradnie, kto bardziej pomaga. Ja widzę potencjał do sporej zmiany na lepsze, ale ludzie muszą się zjednoczyć.

Janusz Tracz 26.06.2020 13:13

koniec? przeciez na zofiowce znow przygotowuja parking dla drugiej tury na budryku i boryni, moze skonczcie juz wypisywac te niesprawdzone glupoty!!!

Grek25.06.2020 20:55

30 minusów pisu który ma to naprawić co zepsuło Po teraz może 30 plusów Po i Pisu.Daj przykład czemu ktoś miał lepiej kiedyś .Ja pracowałem za 800 zł na miesiąc na dziecko 60 zł strajki i wyprzedaże polskiej gospodarki nie było Na książki dla dziecka do szkoły .Teraz nad morze 5 godzin jedziesz kiedyś 12.Niema znaczenia czy PIS czy PO ważne żeby mam się żyło coraz lepiej a ja czuję różnice. Nie jestem za PIS ale coś robią szczerze za PO do dzisiaj splacam kredyty w bankach

mietek.25.06.2020 15:05

Pamiętajcie. Skłóconym narodem, gdzie jedni atakują drugich łatwo się steruję. Wtedy nikt nie patrzy władzy na ręce. Władza robi co chce.

mietek25.06.2020 11:42

Ludzie dajcie sobie spokój z tą zawiścią. Jak czytam teksty, w stylu z moim podatków na frankowiczów.... Jak już potrzebujecie na siłę wroga, bo taki akurat jest przekaz w mediach, w Tv, w internecie, od rządzących to niech nim zostanie państwo, niech nim zostanie peło i pis. Poczytajcie, popytajcie jak wam robią w bambucho. Nakręcają wciąż spirale zawiści i nienawiści do kolejnych grup społecznych, straszą lgbt itp., by stwarzać tematy zastępcze, żeby odciągnąć waszą uwagę od kolejnych podatków i stawianych wam ograniczeń. W lipcu pan premier podnosi podatek wat na kolejne produkty. Wy płacicie podatek w pracy jak pracujecie, każdą rzecz którą kupicie- ona też jest opodatkowana watem 23% lub innym. Każda wasza zarobiona lub wydana złotówka jest opodatkowana, nawet emerytury są opodatkowane- zamiast znieść podatek od emerytury, bo to przecież wypracowane przez lata pracy, dają ochłap w postaci 13 pensji, niczym zbawiciele. Rządzą ci sami Polską od ponad 20 lat, teraz nazywają się pis i po, kiedyś nazywali się inaczej. Robią nas w wała, że niby tak się nienawidzą, a to tylko taka gra. A ty biedny Polaku zaiwaniaj za miskę ryżu. Jesteśmy tyle już lat w tej naszej UE i jakoś nie widzę by nasze zarobki wzrosły lub zbliżyły się choć trochę do tych unijnych. Polska to taki obóz pracy, za miskę ryżu i heja.
Owszem oprócz wojenek politycznych, haseł pisu jak to rozliczą złodziei z peło, gdzie nikogo nie zamknęli i ciągłych haseł rzucanych do tłumu, jak to walczą o dobro Polski mając ją w nosie.
Nas obłożą podatkami z każdej strony, a z tych podatków rzucą nam ochłapy. Zamiast obniżyć podatki byśmy więcej zarabiali, dokładają nam podatków i podnoszą te które są. Te ochłapy to owe 500 plus, które już teraz jest wartę 400 z groszem, to programy typu oczko wodne, czy czyste powietrze itp itd Są panami bo mogą wydzielać, komu dać, komu nie. Głupi tłum to kupi i będzie za to wielbił, bo złodzieje z peło nie dawali. Co do frankowiczów i też tych posiadających kredyty w zł. Kiedyś był przekaż z pisu jak to wezmą się za banksterów, ponieważ banki rokrocznie mają przechody rzędu 12 miliardów złotych. Nic się nie zmieniło, dalej mają. Nie twierdze żeby tych zysków nie miały, ale nic by się nie stało jakby zarobili 2, 3 miliardy a nie 12. Nie kłóćcie się tylko otwórzcie oczy i spójrzcie na siebie, na to kto Was dyma. Trzeba się zjednoczyć. Dajcie sobie spokój z tymi ochłapami. Trzeba powiedzieć STOP tym co nami rządzą od ponad 20 lat, sami widzicie, gdzie jest Polska, gdzie jesteśmy my.

Gość Do 7 dusz25.06.2020 9:44

Wszyscy narzekają na 500+ a każdy kto ma dzieci czy jest za czy przeciw to pobiera a jakoś prawie każdy przeciwnik 500+ chętnie oddałby swój podatek na pomoc frankowiczom. To chyba lepiej oddać te pieniądze naszym dzieciom a nie idiotom którzy pozaciagali kredyty na 20 lat we frankach i nie wiedzieli że będą je musieli spłacić niezależnie od czy frank zostanie na poziomie w którym zaciągali kredyty czy się umocni. Tobie też nikt nie pomoże spłacić kredytu który zaciagniesz np w złotówkach no chyba że też jesteś frankowiczom i liczysz na pomoc panstwa

Do 7 dusz25.06.2020 9:38

Bo to są pieniądze z podatków moich na moje dzieci. Emerytów na ich emerytury. A ja nie zaciaglam kredytu we frankach więc nie wiem dlaczegomam go komuś spłacać z moich podatków. To wolę dostac te pieniądze z powrotem jako np 500+ a nie oddać komuś na spłacenie jego świadomie zaciągniętego kredytu

Królowa25.06.2020 7:00

Kto wierzy w ten niesamowity splot wydarzeń związanych z koroną w naszym regionie??
Emeryci,starcy,idioci.
Duda w USA i system telefoni 5g rozpoczoł swój żywot....miłego przysmażania się

7 dusz25.06.2020 5:27

21:40,a dlaczego z Naszych podatków ma być wypłacane: 500+, 13 emerytura, 300+,już teraz obiecana 14 emerytura, pieniążki na oczka wodne,premie bo poprostu się Należą.

Koń24.06.2020 22:04

Ludzie wejście się do roboty a nie tylko gadka o zarazie.

Do 7 dusz24.06.2020 21:40

A dlaczego z naszych podatków ma być pomoc dla Frankowicznów? Są to dorośli ludzie ktorzy wiedzieli że zaciągają kredyty które trzeba spłacić a że frank poszedł do góry to ich problem. Ja zaciągając kredyt wiem na co się pisze i że nikt mi go nie pomoże spłacić. FRANKOWICZE to myślę że też świadomi ludzie którzy świadomie zaciągnęli kredyty i musieli się liczyć z tym że koszty mogą wzrosnąć gdy frank się umocni.

Hmmm...24.06.2020 17:54

@7 dusz...Dobre pytania,w 1 z 10ciu pisowiaki odpadliby w pierwszej turze.
Pozdrawiam.

Ala24.06.2020 16:52

Po wyborach wszystko się skończy Te wymazy to pić na wodę

Hanys z budryka24.06.2020 16:18

Jako 2tura wymazów, na Budryku była jedna rura wymazów. My siedzymy drugi tydzień na postojowym i czekomy na wymaz. A na grubie nic się nie dowiesz

7 dusz24.06.2020 13:03

Proponuję wszędzie gdzie się da zadawać państwu z PIS kilka prostych pytań dotyczących ich osiągnięć z ostatnich lat.
1. W których więzieniach siedzi osądzona mafia VAT, wszak obiecali pozamykać?
2. O ile obniżono podatek VAT, obietnica wyborcza?
3. Gdzie są setki tysięcy imigrantów z pasożytami i chorobami, tym nas straszył ich wszechmocny guru?
4. O ile podniesiono kwotę wolną od podatku, obiecywał pan Duda?
5. Jaką pomoc otrzymali frankowicze? co się nie da a ja wam mówię że się da - słowa pana Dudy.
6. Kto mieszka w 100 tysiącach mieszkań plus?
7. Kto jeździ milionem samochodów elektrycznych, zobowiązanie pana Morawieckiego?
8. Jak wysokie są reparacje wojenne z Niemiec?
9. Jakie wojska latają zakupionymi helikopterami dla armii?
10. Kto oddycha czystym powietrzem i w jakiej miejscowości?
11. Dokąd pływają promy ze szczecińskiej stoczni, wszak zardzewiałe stępki już widzieliśmy?
12. Jak pokonano ASF?
13. O ile krótsze są kolejki do lekarzy?
14. Ile łóżek szpitalnych przybyło w Polsce?
15. O ile wzrosły emerytury i renty?
16. Jak zmalały kolejki w sądach i skróciły się czasy rozpraw?
17. Ilu Polaków wróciło z emigracji zarobkowej?
18. Ilu Polaków wyjechało na dobre z kraju?
19. Jak ochroniono środowisko?
20. Gdzie jest pół miliarda posadzonych drzew?
21. O ile mniej węgla sprowadzamy z Rosji?
22. O ile wzrósł udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym Polski?
23. O ile mniej energii importuje Polska z Niemiec, Szwecji, Litwy?
24. Gdzie jest wrak Tupolewa, miał być zaraz po objęciu władzy przez PIS?
25. Gdzie jest narodowa zgoda i połączenie wszystkich Polaków - cały świat z was się śmieje - komuniści i złodzieje. ?
26. Gdzie jest broń, którą miano dozbroić nasz kraj?
27. O ilu pracowników zmniejszono zatrudnienie w ministerstwach i instytucjach centralnych. ?
29. Gdzie można przeczytać aneks do raportu WSI, kiedy rozliczone zostaną wydatki komisji Macierewicza?
30. Kto jeździ po 100 obwodnicach polskich miast

Gepard24.06.2020 12:40

Boryniok nie rób siary Braci Górniczej .

do Boryniok24.06.2020 12:27

Widać młody górnik jesteś pierwszy raz na urlopie nic się nie martw łazienny już wie on ci zrobi wymaz .

Do Boryniok 24.06.2020 12:21

Chłopie dzwoń do swoich przełożonych na kopalni a nie tutaj pytania zadajesz.

Korona Wirós24.06.2020 11:51

@Boryniok

Jesteś już pełnoletni?

Bo zadajesz pytania zupełnie jak dziecko we mgle.

Boryniok24.06.2020 11:03

Jestem na urlopie do końca tygodnia . Mialem mieć wymaz w II turze . Co dalej ? Czekać na sms od JSW czy normalnie od Poniedzialku do pracy a może postojowe potem . Wie ktoś ?

do Radio Teheran24.06.2020 10:13

A ja z tego co pamietam jestes wiecznie poszkodowany przez los, wiecznie niedowartościowany. Cały czas coś komuś wypominasz, łazisz z wiecznym bólem d... współczuje. Musisz mieć człowieku ciężko, nie wiem gdzie pracujesz ale współczuje również twojemu szefowi. Zmień swoje życie, praca na kopalni ci pomoże wyjść z dołka, ale z twoim iq możesz mieć ciężko. Spobuj, nie poddawaj się, jeszcze może być dobrze dobrze, jak dalej bedziesz na forach wylewał swoje żale, pozostaniesz nieudacznikiem jakim teraz jesteś.

Gość24.06.2020 10:06

Ruch Knurów Szczygłowice stoi drugi tydzień a o wymazach nie słychać i nikt nic nie wie...

Gość24.06.2020 10:02

A co z Ruchem Szczygłowice??????

Gość24.06.2020 9:50

Na Kwk Borynia niema 2 tury ludzie z 2 tury do dziś nie wiedzą czy wogule bendim mieli robiony wymaz

do Gość, do Hanys z Boryni24.06.2020 9:34

I tak was zwolnili z pracy. Bardzo sprytnie.

Nikt24.06.2020 9:34

A Knurów Szczygłowice ????????

Kierownik mleczarni24.06.2020 9:20

Wszystkiego dowiecie się po wyborach , a zwłaszcza o sytuacji ekonomicznej w kraju , wytrzymajcie , a jak Duda przegra to będą przedterminowe wybory parlamentarne i cyrk zacznie się od nowa .

Hanys z Borynii 24.06.2020 9:04

Na Borynii nie było 2 tury badań... Ludzie z tej tury czekają na postojowym na termin wymazu xD

Gość24.06.2020 9:00

Jakie dwie tury z BORYNI zostaliśmy wysłani na postojowe bez badań

Gość24.06.2020 8:40

Wybory idą? Epidemia się zatrzyma jakimś cudownym zbiegiem okoliczności

Łukasz 24.06.2020 8:40

A co z knurow-szczyglowice?

Radio Teheran24.06.2020 8:40

Żeby tak chociaż połowa z tych dzielnych górników zasłużyła się czymś innym, niż samym tylko zarażeniem się.

Są może laureatami olimpiad temtycznych, albo chociaż odznaczają się wysokim ponadprzeciętnie ilorazem IQ?

Nic oprócz roszczeń i wiecznego niezadowolenia z braku szacunku ze strony społecznej, jakoś mi się nie kojarzy.