Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
26 czerwca 2020

Kierowcy znowu będą sprzedawać bilety jednorazowe

Kierowcy znowu będą sprzedawać bilety jednorazowe
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od 1 lipca będzie można kupić bilet jednorazowy u kierowcy. Pasażerowie muszą jednak stosować się do obostrzeń sanitarnych - mieć zakryte usta i nos.

Jednorazowy bilet będzie można zakupić u kierowcy od przyszłej środy. Uwaga! Trzeba będzie mieć odliczoną gotówkę. Międzygminny Związek Komunikacyjny zdecydował się na ten krok na prośbę pasażerów.

- Do 1 lipca jedyną formą płatności za przejazd jest skasowanie e-biletu. Najłatwiej wyposażyć się w kartę wydawaną na okaziciela, nieprzypisaną do konkretnej osoby (tzw. elektroniczną portmonetkę). Można ją kupić i doładować w 140 punktach obsługi znajdujących się na terenie kilkunastu gmin regionu. Pełną listę można znaleźć na stronie www.mzkjastrzebie.com. Informację o lokalizacji punktów można uzyskać także pod nr tel. 32 476 34 74. Bilet można także doładować za pośrednictwem strony internetowej: www.e-biletmzkjastrzebie.com - wyjaśnia Międzygminny Związek Komunikacyjny.

Sprzedaż biletów w autobusie została wstrzymana w połowie marca wraz z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego. Ograniczona została również liczba osób przebywających w autobusie. Pierwotnie, w pojeździe standardowym, było to 14 osób (połowa liczby miejsc siedzących). Teraz liczba ta wynosi ok. 40 osób (połowa wszystkich miejsc, zarówno siedzących i stojących). Pasażerowie zostali ponadto zobowiązani do zasłaniania nosa i ust, a w części przedniej autobusów pojawiły się strefy ochrony kierowcy. Nadal dezynfekuje się autobusy. 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Objazd komunikacji miejskiej. Zamknięta ulica Warszawska Objazd komunikacji miejskiej. Zamknięta ulica Warszawska

Jastrzębianie coraz częściej kupują bilet przez komórkę Jastrzębianie coraz częściej kupują bilet przez komórkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Olek26.06.2020 15:32

To nie ma jeszcze tej obiecanej kilka lat temu darmowej komunikacji miejskiej???

Korona26.06.2020 13:06

Wolę jechać taxi. Taniej, szybciej i wygodniej.

koronawirus26.06.2020 9:40

A kiedy kupię bilet przez komórkę? Kiedy dziadostwo największe w całej galaktyce wprowadzi tą innowację, kiedy w sąsiednich miastach będą teleportery?

Gość26.06.2020 8:53

XXI wiek a ta upadająca osada górnicza nadal tkwi mentalnie w średniowieczu. Brawo bochaterscy włodarze!

Pasażer 5726.06.2020 7:36

Jeden przystanek 4, 80 zł a póżniej zdziwienie że bankructwo zagląda w oczy