Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
26 czerwca 2020

Kierowcy znowu będą sprzedawać bilety jednorazowe

Kierowcy znowu będą sprzedawać bilety jednorazowe
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od 1 lipca będzie można kupić bilet jednorazowy u kierowcy. Pasażerowie muszą jednak stosować się do obostrzeń sanitarnych - mieć zakryte usta i nos.

Jednorazowy bilet będzie można zakupić u kierowcy od przyszłej środy. Uwaga! Trzeba będzie mieć odliczoną gotówkę. Międzygminny Związek Komunikacyjny zdecydował się na ten krok na prośbę pasażerów.

- Do 1 lipca jedyną formą płatności za przejazd jest skasowanie e-biletu. Najłatwiej wyposażyć się w kartę wydawaną na okaziciela, nieprzypisaną do konkretnej osoby (tzw. elektroniczną portmonetkę). Można ją kupić i doładować w 140 punktach obsługi znajdujących się na terenie kilkunastu gmin regionu. Pełną listę można znaleźć na stronie www.mzkjastrzebie.com. Informację o lokalizacji punktów można uzyskać także pod nr tel. 32 476 34 74. Bilet można także doładować za pośrednictwem strony internetowej: www.e-biletmzkjastrzebie.com - wyjaśnia Międzygminny Związek Komunikacyjny.

Sprzedaż biletów w autobusie została wstrzymana w połowie marca wraz z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego. Ograniczona została również liczba osób przebywających w autobusie. Pierwotnie, w pojeździe standardowym, było to 14 osób (połowa liczby miejsc siedzących). Teraz liczba ta wynosi ok. 40 osób (połowa wszystkich miejsc, zarówno siedzących i stojących). Pasażerowie zostali ponadto zobowiązani do zasłaniania nosa i ust, a w części przedniej autobusów pojawiły się strefy ochrony kierowcy. Nadal dezynfekuje się autobusy. 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany w kursowaniu autobusów miejskich Zmiany w kursowaniu autobusów miejskich

Wystąpią problemy z opłatą za przejazd autobusami Wystąpią problemy z opłatą za przejazd autobusami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Olek26.06.2020 15:32

To nie ma jeszcze tej obiecanej kilka lat temu darmowej komunikacji miejskiej???

Korona26.06.2020 13:06

Wolę jechać taxi. Taniej, szybciej i wygodniej.

koronawirus26.06.2020 9:40

A kiedy kupię bilet przez komórkę? Kiedy dziadostwo największe w całej galaktyce wprowadzi tą innowację, kiedy w sąsiednich miastach będą teleportery?

Gość26.06.2020 8:53

XXI wiek a ta upadająca osada górnicza nadal tkwi mentalnie w średniowieczu. Brawo bochaterscy włodarze!

Pasażer 5726.06.2020 7:36

Jeden przystanek 4, 80 zł a póżniej zdziwienie że bankructwo zagląda w oczy