Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
Wesele w Dąbrówce
1 października 2020

Uciekł przed mundurowymi. Był po alkoholu

Uciekł przed mundurowymi.  Był po alkoholu
fot. KMP Jastrzębie

W środę rano  jastrzębska drogówka podjęła interwencję związaną z nieprawidłowym parkowaniem. Jeden z kierowców był również pod wpływem alkoholu, co nie uszło uwadze mundurowych.

- W trakcie podejmowanych czynności do jednego z pojazdów, którego dotyczyła interwencja, podbiegł mężczyzna. Pomimo nawoływania przez mundurowych wsiadł i odjechał. Mundurowi nie tracili kierującego z oczu. Mężczyzna przeparkował pojazd w inne miejsce - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci podeszli do kierującego, który przeparkował pojazd. Okazało się, że 39-latek był pod wpływem alkoholu.  Miał 0,2 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi przypominają, że osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi.

-  Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowej osoby. Reagujmy za każdym razem, gdy wiemy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy! - podkreśla policjantka.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kierowca był pod wpływem alkoholu i z narkotykami Kierowca był pod wpływem alkoholu i z narkotykami

Straż Miejska bezpłatnie bada alkomatem Straż Miejska bezpłatnie bada alkomatem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość04.10.2020 7:43

Czy drogówka odwiedziła kiedykolwiek Wielkopolską ? Samochody zaparkowane na przejściach dla pieszych, ścieżce rowerowej, trawnikach, chodnikach, na skrzyżowaniach, a mundurowych nie widać.

krawężnik02.10.2020 18:01

Ważne że pół dnia zajęło policjantom pisanie obowiązkowej notatki służbowej na komendzie po tym tragicznym w skutkach zdarzeniu z tym jakże "pijanym'' ,słaniającym się na nogach nieodpowiedzialnym kierowcą zamiast patrolować miasto.

Oko proroka02.10.2020 8:13

0,2 bez wypadku to o co chodzi?

Generał Ogórcow02.10.2020 7:48

Przeciez rano bylo, dopiero co skonczyl pic.