Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
21 października 2020

Będą surowe konsekwencje w JSW

Będą surowe konsekwencje w JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa ciągle dokłada wszelkich starań do tego, aby na terenie jej zakładów przestrzegać reżimu sanitarnego. W przypadku niedostosowania się do nich będą wyciągane surowe konsekwencje.

 Od 12 marca 2020 roku sytuację w zakładach JSW na bieżąco monitoruje Sztab Kryzysowy, którego pracami kieruje Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych. W jego skład wchodzą dyrektorzy kopalń, szefowie zakładów i biur zarządu JSW

 - Przypominamy pracownikom, że decyzje Sztabu Kryzysowego ciągle obowiązują i należy ich przestrzegać. W dalszym ciągu nadrzędnym celem wszystkich działań jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i ciągłości produkcji. Tylko odpowiedzialne działanie pozwoli nam zminimalizować skutki pandemii. Zdrowie pracowników i ich rodzin jest priorytetem dla zarządu JSW. Dlatego apeluję do pracowników Spółki o odpowiedzialną postawę w pracy i poza nią. Noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i utrzymywanie dystansu społecznego to podstawowe zasady, do których musimy się stosować - apeluje Artur Dyczko, szef Sztabu Kryzysowego JSW.

Pracownik, u którego zanotowano temperaturę powyżej 38 stopni Celsjusza, nie będzie wpuszczany na teren zakładu i zostanie poproszony o kontakt ze swoim lekarzem rodzinnym. Ponadto zarząd JSW podjął decyzję o refundowaniu pracownikom zakupu szczepionek przeciwko grypie.

Dyrektorzy zakładów będą wyciągać surowe konsekwencje w stosunku do osób, które nie stosują się do zaleceń i decyzji Zarządu oraz Sztabu Kryzysowego JSW.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy sklep internetowy się opłaca? Szansa na dodatkowe przychody dla Twojej firmy Czy sklep internetowy się opłaca? Szansa na dodatkowe przychody dla Twojej firmy

Badania nad górnikami w związku z COVID-19. Są bezpieczni? Badania nad górnikami w związku z COVID-19. Są bezpieczni?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
Kamil23.10.2020 7:22

Z maseczką jest jak z gaciami, jak nosisz w kółko ta samą i nie pierzesz, to się nie dziw, jak coś ci się zalęgnie :)

Zwolennik PiSu.23.10.2020 5:50

Ogłasić lockdawm,pozamykać kopalnie do wiosny i temat sam się rozwiąże,pensje o 50% w dół .Prosimy o takie działanie.

Wafel dyrektora 22.10.2020 21:28

To ja przidowy na borynie beda padoł kiery ma mieć covida i kiery pondzie na ranka
Jo je najlepszy na borynie nawet Andrzejowi ciuchy na pralnia nosiłech tero żądza

Górnik22.10.2020 16:29

Maseczka to tresura, za jej brak kij w postaci kary pieniężnej, może za niedługo zwolnienie, czy maseczka szmaciana pomaga- nie bardzo, czy szkodzi - lekarze wypowiadają się, że może doprowadzić do grzybicy płuc. Maseczki "do pracy" ograniczone na pracownika ( kiedyś do 3 dziś tylko 1 na całą zmianę), podobno mamy pandemię więc czemu ogranicza się środki ochrony... Nie tak dawno wawka hejtowała górnicy brudasy. A teraz mają rekordy zakażeń. Szkoda tylko, że nikt nie bierze pod uwagę że test PCR to w ponad 80 proc nieprawdziwie dodatni wynik, może dlatego górnicy tacy bezobjawowo.

Spider22.10.2020 14:04

Syf na kopalni jest a wina samych brudasów górników.gdyby każdy po sobie chociaż trochę posprzątał to były pożądek.co do obostrzeń to przynajmniej trochę zarazy jeden od drugiego nie złapue..bo niektórzy to tylko wode widzą na kopalni jak się myją.

Hris22.10.2020 11:10

Nie rozumiem tylko dlaczego dostajemy po 1 maseczce na zmianę??!! Pracując szychę w ścianie ta maseczka jest czarna na zawnatrzi w środku. Oddychamy tym do jasnej cholerny!!!! A potem jak ktoś dostanie choroby płuc to ci powiedzą ze maseczki pobierałeś bo jest zarejestrowana! Skandal i żenada

Covid22.10.2020 9:47

Śmiać mi się chce ...obostrzenia ,karanie,a co było jeszcze i nadal jest np na Pniówku .BHP chodzą bez masek,demonstracyjnie wręcz czasami to było .Zresztą wszyscy ,dozór,wyższy dozór a co za tym idzie pracownicy i jak się znalazł ktoś kto zwracał uwagę to jakby z księżyca spadł.Dajcie spokój większość te obostrzenia traktuje jako szykany ,nie wiadomo kogo ...może to wina rzadzacych.?

Janek 191022.10.2020 9:17

A co do szczepionek przeciw grypie .. w aptekach ich nie ma .. w hurtowniach farmaceutycznych też ich nie ma .. więc normalny obywatel RP nie może ich kupić mając receptę...tak więc skąd JSW SA w Jastrzębiu kupi dla swoich ok.20 tyś pracowników spółki te szczepionki.. ?

PsT22.10.2020 8:54

przecież każdy kto pracuje na kopalni dobrze wyjeżdża to jest jedna wielka ściema behapowca albo inni wyjść i chodzą bez maseczki i oni mogą, ale zwykłego szarego górnika będą karać za brak maseczki

Koboz22.10.2020 8:35

a ja widzioł że sprzątaczki chodzą razem bez maseczek to jak to jest a jest ich parę i sa blisko siebie bez dystansu tez. są

Pokaż wszystkie opinie (42)