Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
4 lutego 2021

Arka Gdynia pierwszym rywalem GKS-u pod koniec lutego!

Arka Gdynia pierwszym rywalem GKS-u pod koniec lutego!
fot. materiały prasowe

Kibice GKS-u Jastrzębia mogą już odliczać dni do powrotu ich drużyny na boiska 1. Ligi. Już na starcie ekipę Pawła Ściebury czeka wymagające zadanie, jakim będzie wyjazd do Gdyni na starcie z kandydatem do awansu – Arką. Jakie szanse gościom dają zakłady bukmacherskie?

Arka Gdynia

Przed rozpoczęciem sezonu Arka, obok ŁKS-u i Korony miała być głównym kandydatem do awansu. Można powiedzieć, że pierwsze dwa zespoły potwierdziły te przewidywania zakładów bukmacherskich, a rozczarowała Korona Kielce. Mimo wszystko wśród kibiców i włodarzy klubu z Trójmiasta można było odczuć rozczarowanie, co spotkało się ostatecznie ze zmianą trenera. Arka przystąpi do nowej rundy już bez Ireneusza Mamrota na pokładzie. Czy taki ruch okaże się korzystny? Przekonamy się już wkrótce. Piłkarze GKS-u Jastrzębie z pewnością mają prawo liczyć, że nie!

O ile Arka w ostatnich trzech meczach 1. Ligi nie zaznała porażki, co ładnie brzmi, o tyle w dwóch poprzednich starciach zremisowała, czyli realnie patrząc, straciła 4 punkty w tabeli. Do poprawy bez wątpienia mają grę na swoim boisku, ponieważ w rundzie jesiennej wygrali w Gdyni tylko 4 z 8 spotkań, co daje zaledwie 50%.

Historycznie oba zespoły nie miały okazji spotkać się zbyt często od początku XXI wieku. Ostatnie starcie tych drużyn w Gdyni to rywalizacja z 2008 roku, którą Arka wygrała 1:0.

Dla Arki celem i jedynym rozwiązaniem na rundę wiosenną jest walka o awans. Obecnie plasują się na pozycji, która gwarantuje udział w barażach, jednak biorąc pod uwagę formę ŁKS-u z finiszu rozgrywek, mają prawo myśleć nawet o bezpośredniej przepustce z drugiego miejsca.

Jak wyglądają statystyki bramkowe w meczach domowych Arki? Szału nie ma. Gdynianie zaliczyli tylko 3 mecze domowe na 8 potyczek, w których padły co najmniej trzy gole.

Statystyki – Arka Gdynia:

 • Arka nie przegrała w 3 ostatnich meczach.
 • Gdynianie zaliczyli dwa remisy na koniec rundy jesiennej.
 • Arkowcy przegrali tylko jedno z pięciu ostatnich spotkań.
 • Arka wygrała 4 z 8 meczów domowych.
 • Gdynianie przegrali tylko 2 spotkania na swoim boisku.
 • Arka wygrała ostatni mecz domowy z GKS-em Jastrzębie 1:0 w 2008 roku.
 • Arkowcy są niepokonani w 3 ostatnich meczach domowych.
 • Arka wygrała 2 z 3 poprzednich rywalizacji na swoim boisku.
 • Gdynianie zdobyli gola w 4 ostatnich meczach ligowych na swoim obiekcie.
 • 2 z 3 ostatnich meczów domowych Arki to wyniki bez BTTS-u.
 • Gdynianie ostatni raz przegrali na swoim boisku w lidze z GKS-em Bełchatów w listopadzie.

GKS Jastrzębie

Ekipa z Jastrzębia w rundzie jesiennej była jedną z najbardziej pokrzywdzonych. Podopieczni Pawła Ściebury regularnie musieli rozgrywać swoje mecze na wyjazdach, a doszło nawet do sytuacji, w której GKS Jastrzębie rozegrał spotkanie „domowe” z Widzewem w Łodzi na obiekcie tego zespołu…

Jastrzębianie rozegrali aż 11 spotkań wyjazdowych i nową rundę rozpoczną również w delegacji. GKS przegrał aż 7 z tych meczów, jednak z pozytywów z pewnością warto wziąć pod uwagę fakt, że na dystansie ostatnich pięciu starć nie było tak źle, ponieważ w tym czasie odnieśli aż trzy zwycięstwa. Na podstawie statystyk można powiedzieć, że GKS Jastrzębie to bezkompromisowa drużyna, ponieważ na wyjazdach zaliczyła tylko jeden remis.

Jak wygląda średnia bramkowa tej drużyny na wyjazdach – 2,6 gola na mecz. Co ciekawe, jest to najbardziej overowa drużyna na boiskach 1. Ligi w delegacjach. Aż 6 z 11 spotkań zakończyli pokryciem linii +2,5 bramki.

Piłkarze GKS-u już trenują do tego meczu.


Statystyki – GKS Jastrzębie:

 • GKS Jastrzębie wygrał 4 z 5 ostatnich meczów ligowych.
 • GKS przegrał 7 z 11 meczów wyjazdowych.
 • Jastrzębianie wygrali 3 z 5 ostatnich delegacji.
 • GKS na wyjeździe zdobywa dokładnie jedną bramkę na mecz.
 • Jastrzębianie aż 18 razy wyciągali piłkę z siatki w meczach wyjazdowych od początku sezonu.
 • GKS zaliczył tylko jeden remis od początku sezonu w delegacji.
 • GKS Jastrzębie to najbardziej overowa drużyna 1. Ligi na wyjazdach – 6 wyników +2,5 gola na 11 spotkań.
 • Jastrzębianie mają średnią 2.6 gola na mecz na wyjeździe.
 • Dwie ostatnie delegacje tego zespołu to wyniki +2,5 gola.

Zakłady bukmacherskie – oferta forBET

Nie będzie to raczej dla nikogo zaskoczeniem, że przy jakości kadry obu drużyn, a także nakładach finansowych – to Arka Gdynia jest faworytem najbliższego starcia. Gdynianie nie mogą pozwolić sobie na potknięcia, jeśli realnie chcą myśleć o awansie do Ekstraklasy. GKS raczej będzie walczył o utrzymanie lub spokojną wiosnę w środku tabeli.

W proponowanych przez zakłady bukmacherskie kursach faworytem jest Arka, jednak nie takie rzeczy działy się na polskich boiskach. Wystarczy przypomnieć pierwszą kolejkę Ekstraklasy w rundzie wiosennej, gdzie faworyci regularnie przegrywali z underdogami.

Pierwsza wartościowa propozycja z oferty zakładów bukmacherskich na to spotkanie – żółte kartki do kuponu AKO, jednak w linii underowej w stronę gospodarzy. Dlaczego? W pierwszym starciu obecnej kampanii pomiędzy tymi zespołami były tylko trzy żółte kartki, z czego wszystkie dla GKS-u. Możemy zakładać, że Arka po raz kolejny będzie chciała grać w piłkę, a goście postarają się im w tym przeszkadzać. W związku z tym warto zainteresować się propozycjami forBET pod under kartek dla Arki.

Druga opcja opiera się na przewidywaniu, w jakim rozegra się to spotkanie. Zakładam, że Arka, która zagra na swoim boisku, będzie utrzymywać się przy piłce, a GKS poczeka na kontry. Biorąc pod uwagę taki scenariusz, interesująco wyglądają rzuty rożne. Arka przed własną często pokrywa kornery rogów, dlatego kolejna propozycja dla graczy to over rzutów rożnych. Znajdziesz ją w ofercie zakładów sportowych bliżej meczu!

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016.

Mateusz Nowak – redaktor portal Zagranie.com. Analizuję mecze piłkarskie i rynek zakładów bukmacherskich.

 

Artykuł partnera

Polub i udostępnij
Czytaj też

Adam Lechowski dyrektorem sportowym GKS-u Jastrzębie Adam Lechowski dyrektorem sportowym GKS-u Jastrzębie

Siedmiu zawodników odchodzi z GKS-u Siedmiu zawodników odchodzi z GKS-u

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!