Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
18 lutego 2021

Niebezpiecznie na przejściach. Posypały się mandaty

Niebezpiecznie na przejściach. Posypały się mandaty
fot. pixabay

W poniedziałek jastrzębska drogówka przeprowadziła akcję „Bezpieczny Pieszy”. Niestety, wielu kierowców jechało zbyt, szybko, szczególnie w obrębie przejść dla pieszych. 

Niestety, przejście dla pieszych nie jest najbezpieczniejszym miejscem dla przechodniów, ponieważ kierowcy nagminnie przekraczają tam dozwoloną prędkość kierowania samochodem oraz nie zatrzymują się przed pasami.

- W ramach akcji skontrolowano 43 pojazdy, z czego 34 kierujących zostało ukaranych za przekraczanie dozwolonej prędkości w obrębie przejść dla pieszych, oraz 5 kierujących za wyprzedzanie na lub w rejonie przejść dla pieszych. W czasie trwania działań 3 pieszych zostało ukaranych za przechodzenie w miejscu niedozwolonym - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Motocyklista wyprzedzał na pasach. Jest szpitalu Motocyklista wyprzedzał na pasach. Jest szpitalu

Zakaz rozmawiania przez telefon na pasach Zakaz rozmawiania przez telefon na pasach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
emeryt21.02.2021 6:55

Piesi łażą po przejściach jak ci wypuszczeni a Zakopanem. Ciekawe komu jest łatwiej się zatrzymać pieszemu czy kierującemu kilku tonowym pojazdem?

To sem ja20.02.2021 17:04

"Niestety, przejście dla pieszych nie jest najbezpieczniejszym miejscem dla przechodniów" - eureka! Dopóki będziemy dawać jakiekolwiek pierwszeństwo pieszym przed pojazdami, tak długo będą wypadki na pasach. Pasy powinny TYLKO wskazywać miejsce przejścia z zachowaniem przepisu, o którym wspomniał seb. Gdzie jest duży ruch: światła (jak przy WSS czy PSB Mrówka). Najlepiej jak najwięcej przejść zlikwidować: brak przejść - brak głupoty pieszych (automatycznie będą uważać przy przechodzeniu przez jezdnię). I od przedszkola wbijać do głowy wierszyk Papcio Chmiela: popatrz w lewo popatrz w prawo, nic nie jedzie ruszaj żwawo.

inż.20.02.2021 11:23

Jeżeli Szanowna Redakcja chciała y spełnić swoją misję - dziennikarską to proponuję przyjrzeć się sprawie przejść dla pieszych, na których Miasto nie wprowadza (a i czasami usuwa) oznakowanie (znaki i malowanie).
Z punktu widzenia infrastruktury (obniżone krawężniki, kostka dla niewidomych) jest zapewniona, a znaków brak.
Pierwszy przykład z brzegu.. skrzyżowanie al. Jana Pawła (w kier. hali). Tak nawiasem to tam powinien być przejazd dla rowerów.

Izolator19.02.2021 15:36

Kiedy zrobią akcje "bezpieczny przejazd" ?pociągi powinny sie zatrzymywać przed przejazdami, było by bezpieczniej

Gość18.02.2021 14:46

Koło Supersamu włażenie na czerwonym przez patoli z 7 życiami to norma. Gdzie tam jest policja?

obywatel kwm18.02.2021 14:27

Oj mało tych akcji. Tylko te akcje powinny być prowadzone w takich miejscach w których jak to kierowcy mówią /w tym miejscu nie są wstanie mnie zatrzymać/,a takich miejsc jest naprawdę dużo w naszym mieście.

seb18.02.2021 13:03

Art. 13, ust. 1b: Przed wejściem na przejście dla pieszych, pieszy jest obowiązany zatrzymać się i upewnić, czy kierujący pojazdem ustępuje mu pierwszeństwa

adam18.02.2021 10:22

hahaha 3 pieszych? to co ta policja ma jęczmień na oku?

myślący18.02.2021 8:10

Czasem przykro stać przed pasami i czekać, aż któryś kierowca się zlituje i przepuści Częściej przepuszczają z obcą rejestracją. Czyżby pustynia kulturalna wśród jastrzębskich kierujących?

Dr Oetker to też lekarz18.02.2021 7:25

Karać, ale dotkliwie i natychmiastowo.

Mandat powinien opiewać na kwotę 10 000zł.

Nie stać delikwenta? To do Providenta zaciągnąć pożyczkę.