Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
BS Kredyt bez gwiazdek
28 lutego 2022

Wulgarnie wyzywał policjanta w Internecie. Teraz przeprasza

Wulgarnie wyzywał policjanta w Internecie. Teraz przeprasza
fot. KMP Jastrzębie

37-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju wulgarnie wyzywał policjanta na portalu społecznościowym za to, że mundurowy kontrolował noszenie maseczek w galerii handlowej. Sprawca znieważenia został namierzony. Przeprosił funkcjonariusza i zapłaci mandat.

Pod koniec stycznia jastrzębska policja poinformowała o działaniach mundurowych na terenie galerii handlowych. Funkcjonariusze kontrolowali, czy klienci stosują się do obostrzeń epidemicznych i noszą prawidłowo maseczki. Informacja o tym znalazła się na portalu społecznosciowym. Właśnie tam, 37-letni mieszkaniec Jastrzębia wulgarnie określił policjanta w czasie pełnienia przez niego obowiązków zawodowych.

Policjanci podjęli działania zmierzające do ustalenia tożsamości jastrzębianina i przedstawili mu zarzut „znieważeniem funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych”.

- Jest to przestępstwo z art. 226 kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na to, aby przedstawić 37-letniemu mężczyźnie zarzut znieważenia funkcjonariusza w związku z pełnieniem obowiązków służbowych i z powodu wykonywanego przez niego zawodu. Mężczyzna będzie musiał także zapłacić grzywnę oraz został zobowiązany do przeprosin policjanta - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

A jak tłumaczył się 37-latek, który znieważył policjanta?

- Moje zachowanie było spowodowane bardzo stresującym mnie dniem w pracy jeszcze raz przepraszam funkcjonariusza którego obraziłem za moje zachowanie -  napisał mężczyzna. (pisownia oryginalna)

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poprosił policjantów o zamknięcie w więzieniu Poprosił policjantów o zamknięcie w więzieniu

Syn pobił i okradł matkę Syn pobił i okradł matkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Wolna01.03.2022 20:24

Bałwan ktoś:)

@Buła28.02.2022 20:07

Jeśli złożysz zawiadomienie to owszem - możesz się później bawić w proces cywilny, kwestia chęci i wolnego czasu. Jeśli będziesz robił to samodzielnie - środki finansowe raczej zbędne, potrzebne są śmieszne kwoty.

Odnośnie sytuacji z art. - właściwie wyjaśnienia (fajnie, że pisownia org) wyjaśniają wszystko - poziom mistrzowski pozwalający wyciągnąć wnioski :-)

Buła 28.02.2022 15:10

A jak mnie obraża klient w sklepie to co mogę zrobić? Policja też mi pomoże go namierzyć?

TPW28.02.2022 14:01

Na pierdoły to policja ma środki, jak kilka lat temu rozmawiałem z pedofilem na czacie,gdzie udawałem 10 letnią dziewczynę, bo wykonaniu telefonu na komendę usłyszałem, że nie ma znamion przestępstwa, gdyż przecież jestem osobą pełnoletnią, a znajomy pracujący w firmie, który chciał zająć się sprawą, został przez dowódcę wyrzucony z kwitkiem, gdyż podobno ciężkie do wykrycia, więc nie ma sensu

Góral28.02.2022 13:48

Dużo takich. Kto następny będzie pisać laurkę z przeprosinami na komendę.

Łysy z Brazzers28.02.2022 12:23

Ale to,że te mandaty za maseczki są niezgodne z prawem nasz kochany dziennikarz czemu nie wspomniał?

Ktos28.02.2022 11:23

Noście maski bałwany ;) i nie zapomnijcie co miesiąc nowej dawki szczepionki przyjąć

Xxx28.02.2022 11:14

Kogo oni biorą do tej policji? Praca polega na stresie a ten się aż poplakał

Jan S.28.02.2022 11:04

Nie ma większych problemów w tej osadzie.....

Jamal28.02.2022 8:28

Skruszony antymaseczkowiec....powinny opublikować jego dane,pokrzyczał,powyzywał i padł...pokonany wojownik hehe

I <3 Jaszczembie28.02.2022 7:06

"Moje zachowanie było spowodowane bardzo stresującym mnie dniem w pracy"

Acha. I to wystarczy? Świetnie. To drogowskaz dla jego potencjalnych naśladowców, bo każdy ma stres w pracy.