Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wulgarnie wyzywał policjanta w Internecie. Teraz przeprasza

37-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju wulgarnie wyzywał policjanta na portalu społecznościowym za to, że mundurowy kontrolował noszenie maseczek w galerii handlowej. Sprawca znieważenia został namierzony. Przeprosił funkcjonariusza i zapłaci mandat.

Wulgarnie wyzywał policjanta w Internecie. Teraz przeprasza

Pod koniec stycznia jastrzębska policja poinformowała o działaniach mundurowych na terenie galerii handlowych. Funkcjonariusze kontrolowali, czy klienci stosują się do obostrzeń epidemicznych i noszą prawidłowo maseczki. Informacja o tym znalazła się na portalu społecznosciowym. Właśnie tam, 37-letni mieszkaniec Jastrzębia wulgarnie określił policjanta w czasie pełnienia przez niego obowiązków zawodowych.

Policjanci podjęli działania zmierzające do ustalenia tożsamości jastrzębianina i przedstawili mu zarzut „znieważeniem funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych”.

- Jest to przestępstwo z art. 226 kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na to, aby przedstawić 37-letniemu mężczyźnie zarzut znieważenia funkcjonariusza w związku z pełnieniem obowiązków służbowych i z powodu wykonywanego przez niego zawodu. Mężczyzna będzie musiał także zapłacić grzywnę oraz został zobowiązany do przeprosin policjanta - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

A jak tłumaczył się 37-latek, który znieważył policjanta?

- Moje zachowanie było spowodowane bardzo stresującym mnie dniem w pracy jeszcze raz przepraszam funkcjonariusza którego obraziłem za moje zachowanie -  napisał mężczyzna. (pisownia oryginalna)

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wolna (91.221. * .2) 01.03.2022 20:24

Bałwan ktoś:)

~@Buła (31.179. * .5) 28.02.2022 20:07

Jeśli złożysz zawiadomienie to owszem - możesz się później bawić w proces cywilny, kwestia chęci i wolnego czasu. Jeśli będziesz robił to samodzielnie - środki finansowe raczej zbędne, potrzebne są śmieszne kwoty.

Odnośnie sytuacji z art. - właściwie wyjaśnienia (fajnie, że pisownia org) wyjaśniają wszystko - poziom mistrzowski pozwalający wyciągnąć wnioski :-)

~Buła (5.173. * .138) 28.02.2022 15:10

A jak mnie obraża klient w sklepie to co mogę zrobić? Policja też mi pomoże go namierzyć?

~TPW (192.38. * .77) 28.02.2022 14:01

Na pierdoły to policja ma środki, jak kilka lat temu rozmawiałem z pedofilem na czacie,gdzie udawałem 10 letnią dziewczynę, bo wykonaniu telefonu na komendę usłyszałem, że nie ma znamion przestępstwa, gdyż przecież jestem osobą pełnoletnią, a znajomy pracujący w firmie, który chciał zająć się sprawą, został przez dowódcę wyrzucony z kwitkiem, gdyż podobno ciężkie do wykrycia, więc nie ma sensu

~Góral (89.64. * .63) 28.02.2022 13:48

Dużo takich. Kto następny będzie pisać laurkę z przeprosinami na komendę.

~Łysy z Brazzers (46.134. * .195) 28.02.2022 12:23

Ale to,że te mandaty za maseczki są niezgodne z prawem nasz kochany dziennikarz czemu nie wspomniał?

~Ktos (83.10. * .14) 28.02.2022 11:23

Noście maski bałwany ;) i nie zapomnijcie co miesiąc nowej dawki szczepionki przyjąć

~Xxx (188.147. * .18) 28.02.2022 11:14

Kogo oni biorą do tej policji? Praca polega na stresie a ten się aż poplakał

~Jan S. (83.10. * .100) 28.02.2022 11:04

Nie ma większych problemów w tej osadzie.....

~Jamal (83.10. * .113) 28.02.2022 08:28

Skruszony antymaseczkowiec....powinny opublikować jego dane,pokrzyczał,powyzywał i padł...pokonany wojownik hehe

~I <3 Jaszczembie (80.188. * .244) 28.02.2022 07:06

"Moje zachowanie było spowodowane bardzo stresującym mnie dniem w pracy"

Acha. I to wystarczy? Świetnie. To drogowskaz dla jego potencjalnych naśladowców, bo każdy ma stres w pracy.