Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
26 kwietnia 2022

Policja na koniach zabezpieczała mecz

Policja na koniach zabezpieczała mecz
fot. KMP Jastrzębie

Mecz podwyższonego ryzyka pomiędzy drużynami GKS Jastrzębie i Widzew Łódź został rozegrany na Stadionie Miejskim. Mundurowi na koniach, z psami oraz za pomocą drona zabezpieczali imprezę

W Jastrzębiu-Zdroju został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Jastrzębie a Widzew Łódź. Na trybunach zasiadło blisko 1700 osób. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwało około 165 policjantów z jastrzębskiej komendy, katowickiego oddziału prewencji, bielskiego i częstochowskiego pododdziału prewencji.

- Wśród mundurowych byli przewodnicy psów służbowych, stróże prawa obsługujący armatkę wodną, drona oraz policja konna. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Dzięki ich zaangażowaniu na mieście nie doszło do zakłócenia porządku - podkreśla asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość27.04.2022 7:51

Tyle pieniędzy z moich między innymi podatków państwo ładuje w izolację tej patologi stadionowej od normalnego społeczeństwa zamiast pałować na miejscu i wsadzać jeszcze przed meczem do sprawy, to już są jakieś jaja w tym chorym kraju.

Brutalny kibic LZS Chrząstawa26.04.2022 19:49

@Tak sobie myślę
Mało wiesz człeniu, co się dzieje na meczach w Anglii i poza meczami. Wyłacz TVN i siegnij głebiej a się dowiesz.

Tak sobie myślę 26.04.2022 11:35

Przyjrzyjcie się meczom ligi angielskiej , kibice siedzą w odległości 1 metra od boiska i żadnemu nie przyjdzie do głowy nawet nogi przełożyć przez metrową barierkę , bo wie że przez następne 5 lat musiałby pracować na zapłacenie grzywny .A o racach na meczy nawet nie wspomnę . A w tej osadzie policja na koniach musi pilnować tej dziczy .Jakby jeden z drugim dostał do zapłacenia za burdy na stadionie i poza nim 100 tys. grzywny to nie trzeba by żadnej policji ma meczach .Ale do tego trzeba mieć cojones a nie wielkanocne wydmuszki .

Gość26.04.2022 9:43

W okręgówce nie będzie meczy podwyższonego ryzyka.

Pies Barona Munchhausena26.04.2022 7:57

Jeszcze więcej pieniędzy na tę bandyterke.

Normalny26.04.2022 7:44

"Dzieki ich zaangażowaniu, na mieście nie doszło do zakłócenia porządku"
Ha ha ha. Większej megalomanii nie słyszałem.
A co się niby miało wydarzyć? Jak kibice Widzewa z kibicami Jastrzębia zyją w dość dobrych stosunkach. Poza tym kibice Widzewa na prośbę jastrzębian nie dopingowali przez pierwsze 15 min, szanujac poległych gorników z Zofiówki i Pniówka, wywiesili także transparent dla górników.
A pierwszą piosenką jaką zaśpiewali było:
"Hej gornicy Szczęść Wam Boże
Niech Barbara Wam pomoże"
za co dostali brawa od całego stadionu.
Zeby coś napisać, trzeba być na meczu, a nie posiłkować się rewelacjami policjantów.