Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
Sklep Medicanna
17 czerwca 2022

Więcej patroli ruchu drogowego w długi weekend

Więcej patroli ruchu drogowego w długi weekend
fot. Poolcija.pl

Długi czerwcowy weekend rozpoczął się w czwartek i potrwa do niedzieli. W tym czasie należy spodziewać się zwiększonej obecności na trasach patroli ruchu drogowego.

W czasie wydłużonego weekendu nad bezpieczeństwem kierowców będą czuwać policjanci ruchu drogowego, w tym m.in. policjanci należący do tzw. grup Speed – powiedział kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Mundurowi apelują o bezpieczną jazdę.

– Przekraczanie prędkości jest niestety nadal istotnym problemem na polskich drogach. Wskutek jej przekroczenia w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h w tym roku już 24 tys. 721 kierowców straciło uprawnienia na okres trzech miesięcy – poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że te dane są o ok. 4 proc. wyższe niż w roku ubiegłym.

Podkreślił również, że kierowcy zapominają o tym, że przy śliskiej, mokrej nawierzchni wydłuża się droga zatrzymania pojazdu, łatwiej jest o utratę przyczepności kół na jezdni i nawet przy stosunkowo niskiej prędkości kierowca może nie zapanować nad samochodem, wpadając w poślizg.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Brak interwencji policjantów21.06.2022 12:32

Mandatów niema. Młodzi, głupi w swych złomach mogą bezkarnie szaleć na ulicach i uliczkach, bo trudno spotkać patrol.

Gość19.06.2022 16:42

j

abc18.06.2022 12:23

zrobilem wczoraj i dzisiaj kilkaset km, zarowno na 4 kolach jak i na dwoch. NIe spotkalem ani jednego patrolu, za to ktos mnie wyprzedzal na skrzyzowaniu+podwojna ciagla

Żółty paluch 18.06.2022 10:45

Czyli policja sobie zarobi - paliwo droższe więc trzeba czymś straty zrekompensować !

FL17.06.2022 9:39

Czyli mandaty nic nie dają , skoro wykroczeń jest więcej ?! Mandaty są po to żeby policja miała na czym zarabiać . Ot taki biznes

Adam17.06.2022 8:57

Pan komendant do pełnego obrazu przestępców drogowych powinien dodać również przyrost samochodów w ciągu roku, oraz wkład policji do kasy tego" biednego" kraju.

Gość17.06.2022 8:54

Zaparkowałem na przejściu dla pieszych i jakoś policja mnie nie namierzyła.