Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Więcej patroli ruchu drogowego w długi weekend

Długi czerwcowy weekend rozpoczął się w czwartek i potrwa do niedzieli. W tym czasie należy spodziewać się zwiększonej obecności na trasach patroli ruchu drogowego.

Więcej patroli ruchu drogowego w długi weekend

W czasie wydłużonego weekendu nad bezpieczeństwem kierowców będą czuwać policjanci ruchu drogowego, w tym m.in. policjanci należący do tzw. grup Speed – powiedział kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Mundurowi apelują o bezpieczną jazdę.

– Przekraczanie prędkości jest niestety nadal istotnym problemem na polskich drogach. Wskutek jej przekroczenia w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h w tym roku już 24 tys. 721 kierowców straciło uprawnienia na okres trzech miesięcy – poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że te dane są o ok. 4 proc. wyższe niż w roku ubiegłym.

Podkreślił również, że kierowcy zapominają o tym, że przy śliskiej, mokrej nawierzchni wydłuża się droga zatrzymania pojazdu, łatwiej jest o utratę przyczepności kół na jezdni i nawet przy stosunkowo niskiej prędkości kierowca może nie zapanować nad samochodem, wpadając w poślizg.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Brak interwencji policjantów (89.64. * .3) 21.06.2022 12:32

Mandatów niema. Młodzi, głupi w swych złomach mogą bezkarnie szaleć na ulicach i uliczkach, bo trudno spotkać patrol.

~Gość (85.202. * .231) 19.06.2022 16:42

j

~abc (31.179. * .5) 18.06.2022 12:23

zrobilem wczoraj i dzisiaj kilkaset km, zarowno na 4 kolach jak i na dwoch. NIe spotkalem ani jednego patrolu, za to ktos mnie wyprzedzal na skrzyzowaniu+podwojna ciagla

~Żółty paluch (87.239. * .85) 18.06.2022 10:45

Czyli policja sobie zarobi - paliwo droższe więc trzeba czymś straty zrekompensować !

~FL (89.64. * .35) 17.06.2022 09:39

Czyli mandaty nic nie dają , skoro wykroczeń jest więcej ?! Mandaty są po to żeby policja miała na czym zarabiać . Ot taki biznes

~Adam (188.137. * .51) 17.06.2022 08:57

Pan komendant do pełnego obrazu przestępców drogowych powinien dodać również przyrost samochodów w ciągu roku, oraz wkład policji do kasy tego" biednego" kraju.

~Gość (199.249. * .108) 17.06.2022 08:54

Zaparkowałem na przejściu dla pieszych i jakoś policja mnie nie namierzyła.