Nieudana inauguracja. Jastrzębie przegrało 1:5

W pierwszym dla JKH GKS Jastrzębie meczu inaugurującym ekstraligę jastrzębianie przegrali u siebie z GKS Tychy aż 1:5. Kibice liczyli na lepszy wynik bo po kilku sparingowych zwycięstwach zespół Jirziego Reznara zapowiadał się bardzo dobrze.

Już na początku spotkania można było zauważyć, że hokeiści JKH nie byli w formie. Tyszanie już w 8. minucie zdołali pokonać w bramce Romana Sopko. Gospodarze spotkania próbowali nadrobić stratę ,ale zabrakło im skuteczności.

Druga tercja wyglądała podobnie. Goście nadal przejmowali inicjatywę. Po budzącej nadzieję akcji Richard Kral spudłował do bramki przeciwnika. Zawodnicy z Tychów dwie minuty później wykorzystali sytuację i strzelili drugą bramkę. Mimo kilku akcji jastrzębian nie udało się odzyskać straconych punktów.

Na trzecią tercję jastrzębianie wyjechali wyraźnie zmotywowani. Nie uchroniło ich to jednak przed skutecznymi akcjami tyszan. W 43. minucie do bramki JKH trafił ponownie Mikołaj Łopuski. Wynik 0:3 nie napawał optymizmem. Po kilku akcjach udało się w 50. minucie strzelić gola rywalom. Dokonał tego Mateusz Danieluk, który po zamieszczaniu przy bramce wykorzystał okazję. Pod koniec tercji jastrzębianie poderwali się do walki. Plany pokrzyżowały jednak liczne kary dla zawodników - w pewnym momencie na ławce kar siedziało ich aż czterech. Trzy minuty przed końcem spotkania kolejnego gola dla Tychów dołożył Michał Woźnica.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
0:1 Łopuski - Da Costa 8'
0:2 Bagiński - Kotlorz - Dutka 31'
0:3 Łopuski - Da Costa - Pasiut 43'
0:4 Pasiut - Csorich - Da Costa 5/3 48'
1:4 Danieluk - Lipina - Kral 50'
1:5 Woźnica - Simicek - Bagiński 5/4 58'

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Zatko, Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Labryga, Mateusz Rompkowski, Bordowski, Prochazka, Urbanowicz - Bryk, Dąbkowski, Kulas, Maciej Rompkowski, Salamon, Kąkol.

GKS Tychy: Sobecki - Dutka, Kotlorz, Woźnca, Simicek, Bagiński - Sokół, Majkowski, Baranyk, Parzyszek, Leskovjansky - Csorich, Wanacki, Łopuski, Pasiut, Da Costa oraz Przygodzki, Galant, Witecki.