Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 września 2012

Wiceminister jest za większą dywidendą dla JSW

Wiceminister jest za większą dywidendą dla JSW
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W odpowiedzi na zapytanie szefa resortu skarbu państwa w sprawie zwiększenia dywidendy dla spółek giełdowych, wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz, powiedział, że jest "za" jej podwyższeniem.

Dywidenda to część zysku netto spółki, która przeznaczona jest do podziałów dla wspólników i akcjonariuszy. W przypadku Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wyższą dywidenda to dodatkowe pieniądze dla tysięcy górników, którzy posiadają akcje JSW.

- Jeśli właściciel, czyli państwo, jest w potrzebie, to jego spółki powinny dostarczyć niezbędnych środków do tego, by finanse publiczne były zdrowe. Wówczas i tym spółkom będzie się lepiej powodziło - powiedział wiceminister Tomczykiewicz.

Ostatnio Jastrzębska Spółka Węglowa przeznaczyła 631 mln złotych na wypłatę dywidend. Akcjonariusz za każdą posiadaną akcję otrzymał 5,38 zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
marek11.09.2012 11:35

no tak JSW dojna kówka