Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-1°
25 października 2012

Policja: W 2012 r. złapaliśmy 242 pijanych kierowców

Policja: W 2012 r. złapaliśmy 242 pijanych kierowców
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska policja podsumowała swoją pracę na miejskich ulicach. Okazało się, że od początku roku zatrzymali 242 kierujących, którzy prowadzli swoje samochody pod wpływem alkoholu.

- Pomimo szeroko nagłośnionego problemu, wielu kierowców w dalszym ciągu wsiada za kółko po przysłowiowym "kielichu", nie widząc w tym nic złego. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności - mówią policjanci.

Dużą część kierowców zatrzymano w ramach akcji "Trzeźwość". Od stycznia 2012 roku przeprowadzono już 14 takich akcji.

- Okazuje się, że wielu kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą jazda na "podwójnym gazie". A zagrożenie jest ogromne. Tylko w tym roku odnotowano kilkanaście przypadków kolizji oraz sześć wypadków drogowych, które wydarzyły się z winy nietrzeźwych kierujących. Siedem osób trafiło do szpitala w wyniku doznanych obrażeń - tłumaczy policja.

Policjanci zwracają także uwagę, że alkohol pozostaje w organizmie przez długie godziny: - Bardzo często kierowcy z niedowierzaniem zerkają na wynik, jaki wyświetla się na alkomacie, twierdząc, że napoje wyskokowe spożywali dzień wcześniej. A jazda na "kacu" jest po prostu jazdą po alkoholu i w "zbiciu" promili nie pomoże ani zimny prysznic, ani wypicie mocnej kawy - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Darek26.10.2012 17:26

Pisze " Okazało się, że od początku roku zatrzymali 242 kierujących, którzy prowadzli swoje samochody pod wpływem alkoholu."
Artykuł najpierw się czyta a potem komentuje.

...25.10.2012 19:28

Połowa z nich to pewnie "pijani" rowerzyście po jednym piwie jadący do lasu na grzyby.

Darek25.10.2012 16:45

Sam znam parę osób które w ten sposób stracili prawko. Dobrze im tak.