Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 października 2012

Policja: W 2012 r. złapaliśmy 242 pijanych kierowców

Policja: W 2012 r. złapaliśmy 242 pijanych kierowców
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska policja podsumowała swoją pracę na miejskich ulicach. Okazało się, że od początku roku zatrzymali 242 kierujących, którzy prowadzli swoje samochody pod wpływem alkoholu.

- Pomimo szeroko nagłośnionego problemu, wielu kierowców w dalszym ciągu wsiada za kółko po przysłowiowym "kielichu", nie widząc w tym nic złego. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności - mówią policjanci.

Dużą część kierowców zatrzymano w ramach akcji "Trzeźwość". Od stycznia 2012 roku przeprowadzono już 14 takich akcji.

- Okazuje się, że wielu kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą jazda na "podwójnym gazie". A zagrożenie jest ogromne. Tylko w tym roku odnotowano kilkanaście przypadków kolizji oraz sześć wypadków drogowych, które wydarzyły się z winy nietrzeźwych kierujących. Siedem osób trafiło do szpitala w wyniku doznanych obrażeń - tłumaczy policja.

Policjanci zwracają także uwagę, że alkohol pozostaje w organizmie przez długie godziny: - Bardzo często kierowcy z niedowierzaniem zerkają na wynik, jaki wyświetla się na alkomacie, twierdząc, że napoje wyskokowe spożywali dzień wcześniej. A jazda na "kacu" jest po prostu jazdą po alkoholu i w "zbiciu" promili nie pomoże ani zimny prysznic, ani wypicie mocnej kawy - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Darek26.10.2012 17:26

Pisze " Okazało się, że od początku roku zatrzymali 242 kierujących, którzy prowadzli swoje samochody pod wpływem alkoholu."
Artykuł najpierw się czyta a potem komentuje.

...25.10.2012 19:28

Połowa z nich to pewnie "pijani" rowerzyście po jednym piwie jadący do lasu na grzyby.

Darek25.10.2012 16:45

Sam znam parę osób które w ten sposób stracili prawko. Dobrze im tak.