JKH w finale Pucharu Polski! Wygrał z Tychami

Piątkowe zwycięstwo z GKS-em Tychy zapewniło hokeistom JKH GKS Jastrzębie awans do finału Pucharu Polski. Podobnie jak ostatnim meczu z tyszanami trzy tercje nie wystarczyły do wyłonienia zwycięzcy.

Zdjęcie archiwalne

Pierwsi zaatakowali tyszanie. Już w 2. minucie stojącego w bramce Kamila Kosowskiego pokonał Kamil Kotlorz. Jednak jastrzębianie odwdzięczyli się w 10. minucie kiedy celnym strzałem popisał się Richard Bordowski. Pięć minut później bramkę rywala zaatakował Miroslav Zatko i było już 1:2. Podopieczni Jirziego Reznara nie cieszyli się ze zwycięstwa długo bo w 16. minucie wyrównującą bramkę strzelił Mikołaj Łopuski.

Kolejna odsłona zaczęła się korzystnie dla jastrzębian. Już 28 sekund po rozpoczęciu drugiej tercji ponownie gola strzelił Miroslav Zatko. JKH GKS Jastrzębie prezentował się zdecydowanie lepiej niż tyszanie.

Na gola w trzeciej tercji kibice musieli długo czekać. Mimo wielu okazji, szczególnie po stronie GKS-u Tychy, dopiero w 56. minucie gola strzelił Marian Csorich, który tym samym wywalczył dogrywkę dla swojej drużyny.

Dogrywka mogła nie trwać więcej niż 5 sekund, bowiem świetną okazję do strzelenia bramki miał Mateusz Danieluk. W pojedynku sam na sam przegrał on jednak z Arkadiuszem Sobeckim. Kolejną nie wykorzystaną szansę miał Richard Kral, który wykonywał rzut karny. Ostatecznie spotkanie zakończył potężny strzał Adriana Labrygi, na 21 sekund przed końcem dogrywki.

Zobacz decydujące trafienie Adriana Labrygi

JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z Ciarko Sanok, w sobotę o godzinine 17:30. Transmisję z meczu będzie można oglądać na TVP Sport lub stronie sport.tvp.pl.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie (2:2, 0:1, 1:0, 0:1d)
1:0 (1:44) Kotlorz - Baranyk - Da Costa
1:1 (9:58) Bordowski - Sulka
1:2 (14:11) Zatko - Prochazka - Kral 5/4
2:2 (15:31) Łopuski - Woźnica - Simicek
2:3 (20:28) Zatko - Kral - Danieluk
3:3 (55:46) Csorich - Janos
3:4 (64:39) Labryga - Bordowski - Słodczyk

GKS Tychy: Sobecki - Dutka, Jakesz (2), Woźnica, Simicek (2), Łopuski (2) - Kotlorz, Sokół, Galant, Parzyszek, Witecki - Csorich, Zion, Baranyk (2), Da Costa, Janos - Majkowski, Wanacki, Przygodzki, Bernat, Guzik.

JKH GKS Jastrzębie: Zatko, Górny, Danieluk, Kral, Kapica - Labryga, Bryk, Bordowski, Słodczyk, Sulka - Pastryk (4), Mateusz Rompkowski (2), Urbanowicz, Prochazka, Salamon - Dąbkowski, Kogut, Maciej Rompkowski (4), Marzec.