Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 stycznia 2013

Misja ruszyła. Jastrzebianie polecieli do Paragwaju

Misja ruszyła. Jastrzebianie polecieli do Paragwaju
fot. Google Earth

We wtorek ruszyła misja jastrzębskich lekarzy, którzy udali się do Paragwaju, żeby leczyć miejscową ludność. To trzecia wyprawa do tego kraju.

Ekipa będzie stacjonowała w Guarambare. To okolice prowicji położonej około 60 km od stolicy Paragwaju, Asuncion. W miasteczku działa też misja ojców franciszkanów.

- Misja ma na celu niesienie pomocy medycznej, wsparcie duszpasterskie i wolontariat edukacyjny - wyjaśniają organizatorzy.

Na miejsce trafią teki i sprzęt medyczny potrzebny do przeprowadzenia prostych badań: sprzęt stomatologiczny, glukometry, opatrunki i bandaże.

Grupa przywiezie też do Paragwaju nietypowy podarunek. Będzie to obraz z wizerunkiem Jana Pawła II autorstwa artysty ze Szczyrku. Dzieło zawiśnie w kościele w Guarambare.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Smog to nie tylko kominy. Również samochody Smog to nie tylko kominy. Również samochody

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
karo16.01.2013 10:50

i ja bym chciała kiedyś tam pojechać jako wolontariusz ! :)