Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 stycznia 2013

Pracownicy JSW za strajkiem. 94% powiedziało "tak"

Pracownicy JSW za strajkiem. 94% powiedziało "tak"
fot. Tomasz Zalewski / jastrzebieonline.pl

W zakładach JSW zakończyło się referendum strajkowe, w którym górnicy mieli zdecydować, czy są za przystąpieniem do strajku organizowanego przez "Solidarność".

Za strajkiem opowiedziało się 93,82 proc. głosujących. Przeciwko tylko 5,15 proc. W sumie w głosowaniu wzięło udzial 52,62 procent uprawnionych.

Pracownicy JSW głosowali od 15 do 17 stycznia. Referendum w JSW poprzedzone było masówkami, podczas których pracownikom przekazywane były informacje dotyczące powodów planowanego strajku generalnego.

Jak informuje portal nettg.pl, oprócz głosowania w referendum, w cechowniach jastrzębskich kopalń prowadzono również zbiórkę podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską w sprawie zawieszenia pakietu klimatyczno-energetycznego Unii Europejskiej.

Górnicy oraz pracownicy innych zakładów na całym Śląsku szykują się do ogromnego strajku generalnego. Związkowcy domagają się rekompensat dla firm, których dotkną negatywne skutki pakietu energetyczno-klimatycznego. Chcą także stworzenia systemu osłonowego dla przedsiębiorstw w okresie przestoju produkcyjnego.

Strajk miałby się się odbyć w przyszłym miesiącu i według planów ma trwać 4 godziny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość20.01.2013 13:57

wezcie pod uwage ze pewnie wyzsi stopniem gornicy i Ci na okresie probnym boja sie strajkowac

Realista Prawdziwy19.01.2013 16:54

Jakby nie liczyć, stosując różne matematyczne triki, to wychodzi, że za strajkiem głosowało tylko 49.37 procent załogi JSW. Tytuł wprowadza w błąd i sugeruje nieprawdę.

Sztygar19.01.2013 15:57

Strajk,strajk,strajk!!! Jestem ZA,pójde oddać krew i darmową kiełbaskę zjem.

zly18.01.2013 20:19

Ciekawe. Było głosowanie za strajkiem GENERALNYM!!! Nikt nie pytał się o zdanie pracowników firm pracujących pod ziemią tak samo jak JSW. Czy Ci ludzie są innej kategorii??? Panowie związkowcy - jesteście zwykłymi cwaniakami i pasożytami! Inni was nie interesują. Działacie tylko tam gdzie macie interes!!! Cwaniaki!!!!!!!

Gość18.01.2013 15:08

Byle piwa i wódy w mieście wystarczyło.

do Gość18.01.2013 15:05

otóż to...

max18.01.2013 14:57

Brawo górnicy. Jesteście najbardziej zgraną ekipą w Polsce. Tylko wy możecie pokazać tym złodziejaszkom typu "tusek" i "zagór", że nie wolno okradać POLSKIEGO OBYWATELA.

Pokaż wszystkie opinie (13)