Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
18 stycznia 2013

Pracownicy JSW za strajkiem. 94% powiedziało "tak"

Pracownicy JSW za strajkiem. 94% powiedziało "tak"
fot. Tomasz Zalewski / jastrzebieonline.pl

W zakładach JSW zakończyło się referendum strajkowe, w którym górnicy mieli zdecydować, czy są za przystąpieniem do strajku organizowanego przez "Solidarność".

Za strajkiem opowiedziało się 93,82 proc. głosujących. Przeciwko tylko 5,15 proc. W sumie w głosowaniu wzięło udzial 52,62 procent uprawnionych.

Pracownicy JSW głosowali od 15 do 17 stycznia. Referendum w JSW poprzedzone było masówkami, podczas których pracownikom przekazywane były informacje dotyczące powodów planowanego strajku generalnego.

Jak informuje portal nettg.pl, oprócz głosowania w referendum, w cechowniach jastrzębskich kopalń prowadzono również zbiórkę podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską w sprawie zawieszenia pakietu klimatyczno-energetycznego Unii Europejskiej.

Górnicy oraz pracownicy innych zakładów na całym Śląsku szykują się do ogromnego strajku generalnego. Związkowcy domagają się rekompensat dla firm, których dotkną negatywne skutki pakietu energetyczno-klimatycznego. Chcą także stworzenia systemu osłonowego dla przedsiębiorstw w okresie przestoju produkcyjnego.

Strajk miałby się się odbyć w przyszłym miesiącu i według planów ma trwać 4 godziny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość20.01.2013 13:57

wezcie pod uwage ze pewnie wyzsi stopniem gornicy i Ci na okresie probnym boja sie strajkowac

Realista Prawdziwy19.01.2013 16:54

Jakby nie liczyć, stosując różne matematyczne triki, to wychodzi, że za strajkiem głosowało tylko 49.37 procent załogi JSW. Tytuł wprowadza w błąd i sugeruje nieprawdę.

Sztygar19.01.2013 15:57

Strajk,strajk,strajk!!! Jestem ZA,pójde oddać krew i darmową kiełbaskę zjem.

zly18.01.2013 20:19

Ciekawe. Było głosowanie za strajkiem GENERALNYM!!! Nikt nie pytał się o zdanie pracowników firm pracujących pod ziemią tak samo jak JSW. Czy Ci ludzie są innej kategorii??? Panowie związkowcy - jesteście zwykłymi cwaniakami i pasożytami! Inni was nie interesują. Działacie tylko tam gdzie macie interes!!! Cwaniaki!!!!!!!

Gość18.01.2013 15:08

Byle piwa i wódy w mieście wystarczyło.

do Gość18.01.2013 15:05

otóż to...

max18.01.2013 14:57

Brawo górnicy. Jesteście najbardziej zgraną ekipą w Polsce. Tylko wy możecie pokazać tym złodziejaszkom typu "tusek" i "zagór", że nie wolno okradać POLSKIEGO OBYWATELA.

Pokaż wszystkie opinie (13)