Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 lutego 2013

Jastrzębianie chcą koncertów w hali widowiskowej

Jastrzębianie chcą koncertów w hali widowiskowejKoncert zespołu Perfect we wrześniu 2011
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Otwarcie nowej hali widowiskowo-sportowej nastąpiło w roku 2011. Od tamtej pory odbyło się w niej tylko kilka koncertów. Jastrzębianie zgodnie twierdzą, że imprezy powinny odbywać się tam częściej.

Do apelu mieszkańców naszego miasta przyłączył się radny Norbert Małolepszy, który wysłał w tej sprawie interpelację do prezydenta miasta.

- Dlaczego imprezy kulturalne, koncerty w naszym mieście nie są organizowane w hali widowiskowo-sportowej, tylko w kinie "Centrum" czy w Domu Zdrojowym? - pytał Małolepszy.

Od otwarcia nowej hali widowiskowo-sportowej, czyli od września 2011, odbyły się tam trzy koncerty. Jako pierwszy wystąpił zespół Perfect (koncert z okazji otwarcia hali). W styczniu 2012 miał tam miejsce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W marcu 2012 odbył się pierwszy biletowany koncert - wtedy zagrał Dżem.

- Zarządzający obiektem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest otwarty na propozycje agencji kulturalnych, które zainteresowane byłyby wynajmem obiektu w celu organizacji imprez kulturalnych biletowanych - odpowiada wiceprezydent Krzysztof Baradziej.

30 maja tego roku z okazji 50-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu w hali zaplanowano koncerty Natalii Niemen i Meteo oraz koncert Muzyki Gospel organizowany przez Kościół Zielonoświątkowy. Wstęp na oba koncerty będzie darmowy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nocna pijalnia alkoholu przy fontannie solankowej Nocna pijalnia alkoholu przy fontannie solankowej

JSW: hala produkcyjna zamiast kopalni JSW: hala produkcyjna zamiast kopalni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
Norbert Małolepszy26.02.2013 21:21

http://www.bip.jastrzebie.pl/dokument.php?iddok=33438&idmp=3336&r=o 
Pod tym linkiem można zapoznać się z moją interpelacją w sprawie m.in. koncertów na hali widowiskowej. Informuję jeszcze raz, że chodzi mi o imprezy biletowane.

do Adam26.02.2013 18:51

no to jedź do wszystkich miast na te fajne koncerty - n.p. do hali w Rybniku, albo do hali w Wodzisławiu :DDDDDDD

Adam26.02.2013 16:46

We wszyskich miastach dookoła Jastrzębia co chwilę jakieś fajne koncerty. Nie tylko rokowe ale także folkowe,punkowe, z poezją śpewaną. U nas nic. Szkoda gadać. Do Pszowa wytarczy pojechać i zobaczyć jak tam działa MOK. W Jastrzebiu jak zwykle nic nigdy się nie opłaca. Ważne że Janecki z siebie zadowolony.

do Gość 26.02.2013 9:5026.02.2013 10:25

nie obrażaj ludzi i nie opowiadaj bzdur jak nie masz zielonego pojęcia o temacie dyskusji

Gość26.02.2013 9:50

Dobrze, że na forum znalazł się ktoś myślący, w pełni popieram wypowiedzi mk . Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy jakie koszty są związane z koncertami gwiazd. Każdy z nas płaci podatki ale nie chciałbym żeby szły na napełnianie kieszeni artystom. Ciekawe czy nasi ciągle marudzący mieszkańcy będą zadowoleni, gdy zamiast remontów dróg, utrzymania szkół, przedszkoli, opieki zdrowotnej, czystości w mieście itp. będą mieli w zamian co miesiąc darmowy koncert mega gwiazdy. Przecież to jest jeden budżet i jedne pieniądze więc albo... albo. A co do pana Małolepszego to kto jak nie radny powinien wiedzieć dlaczego nie da się zaplanować z wyprzedzeniem koncertu na hali? (co związane jest to z terminarzem rozgrywek sportowych). Wystarczy zasięgnąć opinii u gospodarzy obiektu a nie robić ludziom wody z mózgu wykorzystując, że są niedoinformowani.

bum bum26.02.2013 9:30

Grodecki wpływy i basta. niestety. Czego się spodziewamy jak prezydenci nie mają pomysłu na nic w tym mieście. qltura qleje

Mario26.02.2013 8:40

Fajna sie z tego zrobiła dyskusja. Różne głosy, nie ma jakiegoś chamskiego opluwania sie nawzajem jak na większości forum. Świadczy to też o portalu jastrzebieonline.pl

Pokaż wszystkie opinie (45)