Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
6 marca 2013

Inicjatywa NIM: chcą utworzenia funduszu sołeckiego

Inicjatywa NIM: chcą utworzenia funduszu sołeckiego
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Mieszkańców złożyła wniosek do władz miasta o utworzenie funduszu sołeckiego. Środki z fundusz byłyby przeznaczane na realizację zadań, które służą mieszkańcom sołectw.

NIM chce by środki na funduszu zostały wyodrębnione w przyszłorocznym budżecie. Możliwość utworzenia funduszu jest przewidziana przepisami ustawy. Dzięki niemu mieszkańcy sołectw samodzielnie mogliby przeznaczać odpowiednie środki finansowe na potrzebne zadania.

- Utworzenie funduszu, poza poprawą warunków życia w sołectwach, powinno się przyczynić do wzrostu świadomości obywateli. Możliwość realnego współdecydowania o swoich sprawach będzie skutkować zwiększeniem zainteresowania mieszkańców udziałem w życiu publicznym i zwiększeniem poczucia odpowiedzialności za dobro wspólne - informują władze NIM.

Niezależna Inicjatywa Mieszkańców do wniosku dołączyła gotowy projekt uchwały. Członkowie stowarzyszenia mają nadzieje, że zostanie on wniesiony pod obrady na najbliższej sesji rady miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Reanimowano mężczyznę na przystanku Reanimowano mężczyznę na przystanku

Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Mieszkaniec06.03.2013 12:51

Zmienic prawo w Jastrzębiu, wybierac prezydenta co roku i z innej dzielnicy kilka lat (tyle ile dzielnic) i mamy raj w Jastrzębiu. A dlaczego? przykład ostatnich kadencji Bzianeckiego.

Jorg06.03.2013 12:29

Zgadzam się z Markiem. Takie nieduże sprawy jak choćby, ławki, skwery rekreacyjne, place zabaw nie interesują urzędników. Dla nich to sprawy drugo jak nie trzeciorzędne. A dla nas mieszkańców jest to ważne. Tylko jak zmusić Janeckiego by zaakceptował propozycję. Do wniosku powinni się przyłączyć sołtysi, a poprzeć to zarządy osiedli.

Gość06.03.2013 10:52

Ja to w ogóle jestem za takim rozdzielaniem pieniędzy. A nie ze Janecki sobie zarządzie gdzie idą pieniadze bo przeciez nie zna calego Jastrzebia i nie wie co sie jego róznych czesciach dzieje...

Marek06.03.2013 10:52

Tak tylko teraz Janecki powie po co i tp. Drodzy mieszkańcy to dla nas szansa. Dostaniemy kilka tyś które będziemy mogli wydać zgodnie z potrzebami mieszkańców czy na ławki czy na jakiś mały skwerek a może na odnowę placu zabaw to tylko od nas będzie zależało!!!!

outlander06.03.2013 10:47

No i dobrze, trzeba jakos zaczac...

hejka06.03.2013 10:08

W czym się będzie przejawiać "udział w życiu publicznym"? "Szanowny panie urzędniku, chciałem...", "Panie, nie zawracaj mi pan głowy" "A to przepraszam, do widzenia".