Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
22 kwietnia 2013

W poniedziałek policja skontrolowała 650 kierowców

W poniedziałek policja skontrolowała 650 kierowców
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

22 kwietnia na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój prowadzona była akcja „Trzeźwość”. Skontrolowano blisko 650 kierowców.

Akcja miała na celu wykluczenie z ruchu drogowego kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu. Wśród przebadanych, siedmiu kierowców nie powinno było prowadzić pojazdów.

Po godzinie 8:00 na ulicy Gagarina funkcjonariusze zatrzymali do kontroli Kia Carnival. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic miał w organizmie niecały promil. Większą dawkę miał kierowca jaguara, skontrolowany na ulicy Cichej, przed godziną 11:00. 44-letniemu mieszkańcowi Jastrzębia-Zdroju alkomat pokazał blisko promil. Obaj mężczyźni poza utratą prawa jazdy mogą zostać skazani nawet na dwa lata pozbawienia wolności.

Inni kierowcy prowadzący pojazdy po spożyciu alkoholu zgodnie z Kodeksem Wykroczeń zagrożeni są karą aresztu lub wysokiej grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja

Policja: Napadł na lombard, wpadł w autobusie Policja: Napadł na lombard, wpadł w autobusie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
kasia27.04.2013 0:17

hi hi dobre

Gość23.04.2013 10:03

nagonka z okazji ciepłych dni !!!!

Jajecki 22.04.2013 21:53

Bardzo słusznie, jak się popiło to się pociągami jeździ, a nie samochodami. Na Górnym jest dworzec kolejowy można stamtąd odjechać nawet na bani, bilety tanie, a ksajerki bardzo sympatyczne.