Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 maja 2013

Rada Miasta dalej bez wiceprzewodniczącego

Rada Miasta dalej bez wiceprzewodniczącegoNa zdjęciu Roman Foksowicz
fot. Łukasz Wilczyński, Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W trakcie ostatniego posiedzenia Rady Miasta radni mieli zadecydować o tym, kto zastąpi w roli wiceprzewodniczącego Damiana Gałuszkę. Jedyny kandydat zgłoszony na sesji nie zdobył jednak wymaganej liczby głosów.

W czwartek 23 maja odbyła się sesja Rady Miasta w trakcie której radni mieli wybrać nowego wiceprzewodniczącego. Przypomnijmy, że ostatni wiceprzewodniczący, Damian Gałuszka, zrezygnował z tej funkcji w związku z przejściem z klubu Platformy Obywatelskiej do Wspólnoty Samorządowej. 

Jedynego kandydata na to stanowisko zgłosił Janusz Ogiegło. Jego propozycją była kandydatura przewodniczącego jastrzębskiej PO, Romana Foksowicz. Nie uzyskał on jednak wymaganej większości głosów. Spośród 19 ważnych głosów, 11 było przeciwko kandydaturze Foksowicza. Głosowanie było tajne.

- Podejrzewam, że koalicja zgłosi swojego kandydata, wbrew ustaleniom na początku kadencji Rady Miasta, że każdy klub ma swojego przedstawiciela w prezydium (…) To jest farsa - tak skomentował decyzję radnych Roman Foksowicz z PO.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Jest nowa koalicja w Radzie Miasta? Jest nowa koalicja w Radzie Miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
ha ha 26.05.2013 10:14

Maryniakową zgłoście...

słowik25.05.2013 17:03

Nikogo z bandy sprzedawczyków.Ani z PO,PIS,SLD,PALIKOTÓW czy PSL.

fiodor25.05.2013 13:42

Realnej władzy nie daje. Partii opozycyjnej tym bardziej. Ja natomiast zwracałem uwagę na to że chłop palnął że Foksowicz powinien być w radzie miasta żeby były różne poglądy. No błagam...

obi25.05.2013 11:57

Jakie społeczeństwo w tym mieście taka i władza.

marchew25.05.2013 11:51

apropos, w sejmie nawet opozycyjne partie mają vice marszałka, blokada kandydatury PO to typowa złośliwość Pis.

marchew25.05.2013 11:49

Myślę sobie, że Foksowicz miałby szansę na objęcie stanowiska prezydenta naszego miasta. Nie wiem kogo wystawi PiS, chodzą słuchy, że ma być wspólny kandydat PiS i WS, lecz raczej w to wątpię. Gdyby dzisiaj były wybory, głosujemy na Romana.

Gość25.05.2013 10:42

fiodor no wlasnie skoro nic nie daje to czemu nie chcą go tam wpusic? Chca mu po prostu dopiec bo jest z PO. To jest ich jedyny argument. Koniec kropka.

Pokaż wszystkie opinie (20)