Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
4 czerwca 2013

Jastrzębianie opowiadają o swoim urządzeniu w TV

Jastrzębianie opowiadają o swoim urządzeniu w TV

2 czerwca gośćmi programu "Dzień Dobry TVN" byli Jakub Król i Patryk Domagalik. Młodzi jastrzębianie opowiadali o swoim urządzeniu, które pomaga osobom niepełnosprawnym.

Urządzenie, które budują uczniowie oraz absolwenci ZS nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju pomaga komunikować się osobom niepełnosprawnym dzięki specjalnemu kontrolerowi i oprogramowaniu. Urządzenia są tworzone podczas zajęć praktycznych w szkole. Materiały z jakich powstają to często przeznaczone do utylizacji stare klawiatury. Osoba niepełnosprawna otrzymuje takie urządzenie za darmo, wystarczy, że zgłosi potrzebę jego posiadania.

Jedną z pierwszych osób, które je testowały był jastrzębianin, Janusz Świtaj. - Mam podobne urządzenie i oprogramowanie, które nim steruje, ale wiem, że są to rzeczy bardzo drogie. Wielu niepełnosprawnych osób po prostu na nie stać - mówi Janusz Świtaj.

"Projekt życia", bo tak nazywa się przedsięwzięcie, jest nadal rozwijany i dostosowywany do indywidualnych potrzeb chorego. Urządzenie było wielokrotnie nagradzane na targach wynalazczości.

Zobacz rozmowę w Dzień Dobry TVN

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niepełnosprawny jastrzębianin zdobędzie K2 Niepełnosprawny jastrzębianin zdobędzie K2

Anna Dymna przyjedzie do Jastrzębia Anna Dymna przyjedzie do Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
do fgh04.06.2013 19:49

Nie tylko ONI, TVP2 Ekspres Reporterów już nakręcił reportaż w styczniu. Zajrzyj na stronę ZS6 , tam są wszystkie filmy

fgh04.06.2013 19:31

Tak ludzie na TVN narzekają, a narazie to tylko oni z trzech największych polskich tlewizji coś powiedzieli.

a04.06.2013 18:41

mysz, ja o nich kilkakrotnie czytałem na innym jastrzębskim portalu, a zdaje się że tu też chyba "byli"

Olek04.06.2013 18:38

Nienawiścią dyszę gdy o TVN-enie słyszę.Jednak ci młodzi są balsamem na mą chorą duszę i z głębi serca i duszy gorąco ich pozdrawiam.

mysz04.06.2013 17:53

Trzeba było TVN-u aby jastrzębianie dowiedzieli się jaką mają zdolną i szlachetną młodzież.Brawo młodzi, Jastrzębie rośnie w siłę. Szkoda,że lokalne media o takich perełkach nic nie piszą.

Marek04.06.2013 14:06

@Gość nie rób sobie jaj

Gość04.06.2013 13:00

Kim jest ta dziewczyna na zdjęciu ?

Pokaż wszystkie opinie (9)