Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 czerwca 2013

Akcje JSW najniżej w historii. Kosztują tylko 60,50 zł

Akcje JSW najniżej w historii. Kosztują tylko 60,50 zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W środę akcje giełdowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej osiągnęły najniższy wynik w swojej historii. Jedna akcja o godzinie 10:00 kosztowała zaledwie 60 zł i 50 groszy.

Cena akcji JSW spadała wyraźnie od kilu dni. Jeszcze tydzień temu płacono za nie 78 złotych. Środowe notowanie JSW rozpoczeła na poziomie 62,50 zł za akcje, po godzinie za płacono już tylko 60,50 zł. To najniższy kurs od 6 lipca 2011 roku, kiedy to spółka zadebiutowała na giełdzie. Wtedy cena akcji wynosiła 136 złotych.

Kilka dni po debiucie, 15 lipca, ceny akcji JSW osiągnęły najwyższy wynik. Jednak akcja kosztowała wtedy 141,50 zł. Od tamtego momentu kurs spółki systematycznie spada.

JSW jest jedną z największych spółek notowanych na giełdzie. Firma co roku przynosi zyski, a zarobione pieniądze inwestuje w nowe gałęzie biznesu. Mimo to, jej sytuacja z roku na rok się pogarsza. Kryzys na rynku cały czas ogranicza rozwój spółki.

Ceny akcji JSW można zobaczyć tutaj

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
Infor28.06.2013 23:39

Do x. Problem w tym że ani Stocznia Gdańska ani zakłady Cegielskiego nie zostały sprywatyzowane. Nowy właściciel zrobi wszystko żeby kupiony przez niego zakład się nie rozpadł bo jego pieniądze poszły by na marne. Podstawowa zasada to POMYŚL, przemyśl, sprawdź i wtedy dopiero pisz. Po co się ośmieszać?

x28.06.2013 20:24

kopalnie dzięki prywatyzacji zostaną załatwione jak Stocznia Gdańska, Zakłady Cegielskiego, i inne firmy które kiedyś były czymś a teraz historią - gratulacje górnicy, że byliście za prywatyzacją i akcjami...

Gość28.06.2013 14:28

Dziś 6.4% w górę, szaleć krytykanci. @swoj-chyba jest coś w tym co piszesz!.

swoj28.06.2013 9:40

teraz wiemy ze wartość akcji nie zależy od kondycji firmy która dobrze fedruje lecz o zagraniach rekinow na giełdzie..mimo ze spolka ma się dobrze....czyli system nas rzezbi

koniec28.06.2013 0:16

wyrolowali was, krety.

Obserwator27.06.2013 19:14

Najlepiej na tym wyszły banki. Szturmowane przez chętnych do kupienia akcji, pewnych, że zarobią krocie. Od początku było wiadomo, że akcjonariusze stracą. Banki udzielały pożyczek, bo jak ktoś chce stracić to może. Mamy demokrację. Teraz akcjonariusze, w większości pracownicy kopalń mogli by wpłynąć n zwiększenie zysków i tym samym podniesienie wartości akcji. Ale trzeba by przed wszystkim pogonić związkowców. A tymczasem pracownicy dają się wrabiać biorąc udział w strajkach. Niedługo Duda zorganizuje strajk generalny aby dopomóc PiS i w ten sposób dostać się do władzy na wygodną fuchę. Nie trzyma tego w tajemnicy. Mówi o tym głośno, że chce włączyć się do działań PiS. A przecież związkowcy nie mogą działać w partii chcącej dojść do władzy, bo to jest działanie przeciw pracownikom, których związki zawodowe mają bronić. Cóż z tego. Górnicy mu w tym pomogą.

KWK ZOFIÓWKA - NADSZTYGAR27.06.2013 15:50

A JA ZARABIAM 8 tysięcy netto i mam wszystko w DU....... ha ha ha

Pokaż wszystkie opinie (32)