14°11°
12 sierpnia 2013

Ząbczyński ze złotym medal Mistrzostw Polski

Dominik Ząbczyński zdobył kolejny złoty medal podczas Mistrzostw Polski Masters w biegach górskich. Srebrnego medalistę wyprzedził aż o 5 minut.

Jastrzębianin brał udział w Biegu na Radziejową, w Piwniczej. Długość trasy wynosiła ponad 10 kilometrów, a przewyższenie to 1038 metrów. Dominik Ząbczyński uplasował się na 13. miejscu w kategorii open oraz pierwszym w kategorii M40.

To nie pierwszy medal biegacza z Jastrzębia. W 2011 roku również na Mistrzostwa Polski Masters zdobył srebrno, a w 2012 stanął na pierwszym stopniu podium.