Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 sierpnia 2013

1 września odbędzie się festyn militarny w parku

1 września odbędzie się festyn militarny w parku
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

1 września z okazji Dnia Weterana na terenie Parku Zdrojowego zorganizowany zostanie festyn militarny. Jedną z wielu atrakcji będą pokazy sprzętu bojowego.

Obchody Dnia Weterana rozpocznie msza polowa odprawiona o 11:00 na Bożej Górze. Następnie jej uczestnicy przemaszerują ulicami Wodzisławską, Zdrojową, 1 Maja i Witczaka do Parku Zdrojowego.

Tam zobaczyć będzie można sprzęt bojowy, między innymi motocykle i rowery wojskowe, które przywiezie do Jastrzębia Muzeum 4. Pułku Strzelców Podhalańskich. W Parku podziwiać będzie można także hełmy z różnych epok oraz sprzęt wojskowy z czasów II wojny światowej. Dywizjon Rakiet Obrony Powietrznej z Bytomia pokaże rakiety przeciwlotnicze, a Stowarzyszenie Pro Memoria z Pszczyny uzbrojenie z czasów pradawnych i tych współczesnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Czytali "Przedwiośnie" w Parku Zdrojowym Czytali "Przedwiośnie" w Parku Zdrojowym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
m26.08.2013 22:01

To nie Bór-Komorowski, tylko Bul-Komoruski przecież.

Edek26.08.2013 21:00

Nie, to Gen. Maczek

Olej26.08.2013 19:28

Poznaję tego gościa przy armacie, to gen. Tadeusz Bór-Komorowski.

?26.08.2013 13:20

taki festyn to ja pamiętam w grudniu 1981 roku - generałowie Jaruzelski i Kiszczak zorganizowali. Na Wujku był wielki finał - strzelanie ostrą amunicją. Festyn nazywał się "Ratowanie systemu na prośbę towarzyszy z Moskwy"