Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 stycznia 2014

Alkomat w Straży Miejskiej. Skorzystać może każdy

Alkomat w Straży Miejskiej. Skorzystać może każdy
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Pijani kierowcy to temat cały czas aktualny, dlatego jastrzębska Straż Miejska zdecydowała się na zakup alkomatu. Każdy kierowca, będzie mógł za darmo sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

Straż Miejska zakupiła alkomat Alcotest 7410, z którego skorzystać można w siedzibie strażników, znajdującej się przy al. Piłsudskiego 60 (budynek Urzędu Miasta). Możliwość przebadania alkomatem będzie dostępna przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

- Codziennie słyszymy o kierowcach poruszających się pojazdami po spożyciu alkoholu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju umożliwia badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje Urząd Miasta.

W Polsce dopuszczalny poziom alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila. Stężenie od 0,2 do 0,5 traktowane jest jako wykroczenie i grozi karą aresztu lub grzywną. Wartości powyżej 0,5 promila to już przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności. W obu przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Kierowca26.01.2014 11:46

Straż Miejska zrobił dobry krok żeby wyeliminować kierowców z alkoholem we krwi. To nie zawsze pijacy bezmyślnie wsiadający za kierownicę. Czasami nie "odparowali" po imprezce i nie są pewni czy są już czyści, cze jeszcze nie. Policja, choć to powinno być ich obowiązkiem nie udostępnia alkomatu. Dlaczego, pewnie go nie mają na dyżurce. Jednak to nie jest usprawiedliwienie dla policji. Dobrze, że ktoś w SM pomyślał żeby pomóc niepewnym niż wprowadzać dodatkowe zagrożenie. Zawsze refleks jest osłabiony. W zimie szczególnie ważna rzecz.

jurek25.01.2014 16:12

Brawo zobaczymy sprawdzimy ciekawe jak wykaże co zrobią

gość25.01.2014 12:51

Ciekawe ilu pojedzie autem swoj stan trzezwosci sprawdzic heheh. Warto by bylo wymagac dowod osobisty przed sslprawdzeniem albo obserwacja,czy klient do auta nie wsiada.

driver truck25.01.2014 8:35

Straż miejska posiada alokomat od co najmniej kilku lat. Sam korzystałem z ich badania dwa lata temu i nie robili żadnych problemów z udostępnieniem alkomatu. Chyba, że kupili nowy sprzęt.

typ24.01.2014 22:50

policjant chciał 20 zł za sprawdzenie trzeźwości , oni sa nie poważni

Gość24.01.2014 22:06

Brawo dla Straży czego niemożna powiedzieć o naszej Policji bo oni mają,ale nie udostępnią tylko dla swoich

cukiero24.01.2014 12:02

a kiedy wreszcie ćpunomat zostanie udostępniony?

Pokaż wszystkie opinie (9)