Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
27 marca 2014

Ponad 4,5 mln zł dofinansowania dla szpitala

Ponad 4,5 mln zł dofinansowania dla szpitala
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 679 606 złotych na informatyzację szpitala. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zbudowanie zintegrowanego systemu informatycznego, który będzie gromadził i dystrybuował dane medyczne związane z przebiegiem leczenia każdego pacjenta. W ramach projektu pojawi się e-Platforma. Pozwoli ona na dostęp do informacji i danych przez pacjentów szpitala, kontrahentów czy inne osoby.

- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny hospitalizuje rocznie ok. 28 000 pacjentów oraz udziela ok. 70 000 porad. Tak duża liczba zachorowań i pacjentów wymaga odpowiedniego systemu informatycznego oraz platformy usług publicznych - informuje szpital.

W szpitalu wykonana zostanie również nowa sieć komputerowa, pojawią się nowe serwery i sprzęt komputerowy. Oprogramowanie pozwoli na obsługę ruchu chorych, obsługę zleceń, pracowni diagnostycznych czy dokumentacji medycznej.

Zakończenie projektu planowane jest na  czerwiec 2015 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
wasza ćam.30.03.2014 22:28

no, cóż, za komuny były kotlety, a teraz suchy chleb z marmoladą. Jesteśmy wreszcie we własnym domu, hehe. Żenujący kraj.

ziomek27.03.2014 22:50

zabrać premie policji i tak nic nie robią i przeznaczyć je na szpital jestem za !!

Pacjent27.03.2014 17:33

Wstyd, żeby w XXI wieku na posiłki w więzieniach dla więźniów wydawano więcej niż na posiłki w szpitalach dla pacjentów. Menu w szpitalu wojewódzkim w Jastrzębiu - Zdroju: śniadanie - 2 kromki chleba, kawałek czegoś masłopodobnego i troszeczkę marmolady, obiad - coś zupopodobne , kolacja - 2 kromki chleba i kawałeczek czegoś masłopodobnego. Wstyd.