Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
27 marca 2014

Ponad 4,5 mln zł dofinansowania dla szpitala

Ponad 4,5 mln zł dofinansowania dla szpitala
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 679 606 złotych na informatyzację szpitala. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zbudowanie zintegrowanego systemu informatycznego, który będzie gromadził i dystrybuował dane medyczne związane z przebiegiem leczenia każdego pacjenta. W ramach projektu pojawi się e-Platforma. Pozwoli ona na dostęp do informacji i danych przez pacjentów szpitala, kontrahentów czy inne osoby.

- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny hospitalizuje rocznie ok. 28 000 pacjentów oraz udziela ok. 70 000 porad. Tak duża liczba zachorowań i pacjentów wymaga odpowiedniego systemu informatycznego oraz platformy usług publicznych - informuje szpital.

W szpitalu wykonana zostanie również nowa sieć komputerowa, pojawią się nowe serwery i sprzęt komputerowy. Oprogramowanie pozwoli na obsługę ruchu chorych, obsługę zleceń, pracowni diagnostycznych czy dokumentacji medycznej.

Zakończenie projektu planowane jest na  czerwiec 2015 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
wasza ćam.30.03.2014 22:28

no, cóż, za komuny były kotlety, a teraz suchy chleb z marmoladą. Jesteśmy wreszcie we własnym domu, hehe. Żenujący kraj.

ziomek27.03.2014 22:50

zabrać premie policji i tak nic nie robią i przeznaczyć je na szpital jestem za !!

Pacjent27.03.2014 17:33

Wstyd, żeby w XXI wieku na posiłki w więzieniach dla więźniów wydawano więcej niż na posiłki w szpitalach dla pacjentów. Menu w szpitalu wojewódzkim w Jastrzębiu - Zdroju: śniadanie - 2 kromki chleba, kawałek czegoś masłopodobnego i troszeczkę marmolady, obiad - coś zupopodobne , kolacja - 2 kromki chleba i kawałeczek czegoś masłopodobnego. Wstyd.