Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 maja 2014

Otwarcie mostu w Mszanie już w piątek?

Otwarcie mostu w Mszanie już w piątek?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Najprawdopodobniej już w ten piątek (23 maja) most na autostradzie A1 w Mszanie zostanie otwarty. Na otwarcie ma przyjechać premier Donald Tusk.

Informacje o otwarciu ruchu na moście w Mszanie są jeszcze nieoficjalne. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie potwierdza terminu, ale prace zostały zakończone i teraz ostateczna decyzja należy do Śląskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Jeśli Inspektor wyda pozytywną decyzję, już w piątek będzie otwarty cały odcinek między Świerklanami a Gorzyczkami.

Na otwarcie mostu ma przyjechać premier Donald Tusk, który odwiedzi Mszanę przed konwencją Platformy Obywatelskiej w Katowicach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto zajmie się stanem technicznym mostów Miasto zajmie się stanem technicznym mostów

Most przy ul. Wiejskiej otwarty dla pieszych Most przy ul. Wiejskiej otwarty dla pieszych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Do he he23.05.2014 19:26

Już wiem gdzie leży wina. PiS tak pięknie zorganizował budowę autostrad, że rządy PO musiały zaczynać wszystko od początku. Źle podpisane umowy z właścicielami gruntów, niezgodności w dokumentacjach (vide ten most), złe wyceny kosztów i ich celowe zaniżenie. To przyczyny wydłużonych budowli. Dlaczego robił to PiS? Nikt nie chciał z nimi zawiązywać koalicji. Sami byli za słabi mając mniejszość w sejmie i senacie. Wiedzieli, że muszą oddać władzę. Do tego czasu chcieli napsuć ile się da, żeby PO nie dało rady. A zwalanie winy na PiS rozbawiło by tylko ludzi. Ten most był źle zaprojektowany przez konstruktorów. Mieli jednak poparcie PiS. W GDDKiA jest sporo ludzi PiS, prócz nieudaczników z byłego socjalizmu. PZPR swoich nieudaczników wstawiała do GDDKiA aby już więcej nie szkodzili. Dlatego Główna Dyrekcja działa tak beznadziejne tuszując błędy, które wychodzą na autostradach. Na A1 już jest nierówna nawierzchnia i zamknięty ponad kilometrowy odcinek. Pięknie Q... !

piter23.05.2014 19:03

Bałem się, że przed mundialem nie zdążą, a tu proszę...
PeOfile będą teraz wielbić Wielkiego Platfuska

Kierowca23.05.2014 18:59

Przejechałem się otwartym, nareszcie, odcinkiem. W Jastrzębiu nie spotkałem tablicy informacyjnej, jak dojechać do A1. DLACZEGO gamoniowaci urzędnicy nie zlecili zawieszenie takich tablic? Sądzę, że urzędnicy Urzędu Miasta, na co dzień normalni myślący ludzie, tracą zdolność myślenia. Ktoś w GDDKiA nie przysłał im powiadamiającego pisma. Więc, oficjalnie nic nie wiedzą. Ich biurokratyczne myślenie nie pozwala im wykonać jakiegokolwiek ruchu bez powiadomienia. Niema też żadnej tablicy przy zjeździe w Mszanej, że tędy można zjechać do miasta Jastrzębie Zdrój. Nic nie usprawiedliwia urzędników włącznie z tym należącym do naczelnych nazwanym Prezydentem. Mam serdecznie dosyć głupoty urzędniczej.

Kierowca23.05.2014 8:46

Otwarcie oficjalne tego mostu to wstyd. Dwa lata opóźnienia a winnych nie ma. Naszych pieniędzy i czasu stania w korkach też nikt nam nie zwróci. Ten lub ci , swoją głupotą doprowadzili do takiego opóźnienia powinni za to odpowiedzieć. To nasze pieniądze zostały utopione.

Gość23.05.2014 6:38

1:10 przejechały pierwsze auta z kierunku czech wiec co to za otwarcie raczej pokazówa.

bolek22.05.2014 22:18

trawa wykoszona, pasy pomalowane, bedzie otwarcie

...22.05.2014 14:24

@Jon - przed Euro to miałą być CAŁA A1 gotowa. A odcinka od Pyrzowic do Łodzi nawet nie rozpoczęto budować - DO DZIŚ.

Pokaż wszystkie opinie (21)